Главная Сервисы для юристов ... Законы Цивільний кодекс України Стаття 756. Правові наслідки розірвання договору довічного утримання (догляду) Стаття 756. Правові наслідки розірвання договору д...

Стаття 756. Правові наслідки розірвання договору довічного утримання (догляду)

Цивільний кодекс України (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие кодексы
  • 6232

    Просмотров

  • 6232

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. У разі розірвання договору довічного утримання (догляду) у зв'язку з невиконанням або неналежним виконанням набувачем обов'язків за договором, відчужувач набуває право власності на майно, яке було ним передане, і має право вимагати його повернення.

    У цьому разі витрати, зроблені набувачем на утримання та (або) догляд відчужувача, не підлягають поверненню.

    2. У разі розірвання договору у зв'язку з неможливістю його подальшого виконання набувачем з підстав, що мають істотне значення, суд може залишити за набувачем право власності на частину майна, з урахуванням тривалості часу, протягом якого він належно виконував свої обов'язки за договором.

    Предыдущая

    781/1343

    Следующая
    Добавить в избраное

    2. У разі розірвання договору у зв´язку з неможливістю його подальшого виконання набувачем з підстав, що мають істотне значення, суд може залишити за набувачем право власності на частину майна, з урахуванням тривалості часу, протягом якого він належно виконував свої обов´язки за договором.

    У випадку припинення дії договору внаслідок невиконання або неналежного виконання набувачем обов´язків за договором довічного утримання передбачена можливість повернення відчужувачу майна.

    Якщо набувач відмовляється добровільно повернути майно, набуте ним за договором, відчужувач має право звернутися до суду. Усі витрати, зроблені набувачем на користь відчужувача, не відшкодовуються.

    Відповідно до ч.2 статті, що коментується, суд повинен вирішити питання про можливість

    залишити за набувачем право власності на частину майна у зв´язку з неможливістю подальшого виконання обов´язків останнім. Суд визначає, на яких підставах припиняється договір, чи є вони істотними, який час та яким чином здійснювалося утримування та чи належним був догляд, обумовлений у договорі.

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати