Комісіонер, на відміну від комітента, не може вільно і безпідставно відмовитись від виконання прийнятого доручення. Він вправі це зробити тільки за наявності певних обставин: укладення договору без указівки терміну, а також в інших випадках, передбачених законом та договором. Таке обмеження комісіонера пов´язане з намаганням захистити права комітента, адже ніяких мір відповідальності, крім покладання на комісіонера обов´язку по відшкодуванню збитків за відмовлення від виконання договору, комітент застосувати не може.
На відміну від комітента, комісіонер у всіх випадках повинен сповістити про свою відмову від виконання договору комісії не пізніше ніж за тридцять днів. Договором може бути встановлений і більш тривалий термін для повідомлення про розірвання договору комісії.
У разі відмови комісіонера від договору комітент зобов´язаний виплатити комісіонеру комісійну винагороду і відшкодувати понесені витрати за правочини, зроблені до припинення договору, а комісіонер зобов´язаний ужити заходів, що забезпечують схоронність майна комітента.
Комітент, зі своєї сторони, в межах п´ятнадцяти днів з дня одержання відмови комісіонера про відмовлення від виконання договору, зобов´язаний розпорядитися майном, тобто дати комісіонеру вказівки, куди і яким чином йому слід передати майно, під загрозою його продажу комісіонером або здачі на зберігання третім особам за рахунок комітента.