Стаття 962. Подвійне складське свідоцтво

Цивільний кодекс України (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие кодексы
  • 2724

    Просмотров

  • 2724

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Подвійне складське свідоцтво складається з двох частин - складського свідоцтва та заставного свідоцтва (варанта), які можуть бути відокремлені одне від одного.

    2. У кожній з двох частин подвійного складського свідоцтва мають бути однаково зазначені:

    1) найменування та місцезнаходження товарного складу, що прийняв товар на зберігання;

    2) номер свідоцтва за реєстром товарного складу;

    3) найменування юридичної особи або ім'я фізичної особи, від якої прийнято товар на зберігання, її місцезнаходження або місце проживання;

    4) найменування і кількість прийнятого на зберігання товару - число одиниць та (або) товарних місць та (або) міра (вага, об'єм) товару;

    5) строк, на який прийнято товар на зберігання, або вказівка на те, що товар прийнято на зберігання до запитання;

    6) розмір плати за зберігання або тарифи, на підставі яких вона обчислюється, та порядок її сплати;

    7) дата видачі свідоцтва.

    Кожна з двох частин подвійного складського свідоцтва повинна також містити ідентичні підписи уповноваженої особи товарного складу.

    {Абзац частини другої статті 962 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1206-VII від 15.04.2014 }

    3. Документ, що не відповідає вимогам цієї статті, не є подвійним складським свідоцтвом.

    Предыдущая

    989/1343

    Следующая
    Добавить в избраное

    Подвійні складське свідоцтво передбачає право його власників здійснювати оборот прав на товар без переміщення товару, який знаходиться на складі. Закон України «Про цінні папери і фондову біржу» не відносить подвійне складське свідоцтво до цінних паперів, незважаючи на те, що йому притаманні деякі ознаки цінних паперів.

    Подвійне складське свідоцтво складається з двох окремих частин, в яких указані передбаченні законодавством реквізити з однаковими підписами уповноваженної особи та печатками товарного складу. Поділ подвійного складського свідоцтва забезпечує значні переваги при обороті товару — його продажу, передачу в заставу. Перша частина складського свідоцтва вказує на приналежність товару певній особі, визначає його основні ознаки, зобов´язання поклажодавця та підтверджує прийняття товару на зберігання складом. На підставі цього документа товар можна продати, обміняти шляхом передаточного напису. Друга частина — заставне свідоцтво (варант) представляє собою документ, передбачений для передачі товару у заставу. Він підтверджує право застави, вручається заставоутримувачу, який вправі самостійно передавати його іншим особам на підставі передаточного напису. У складському свідоцтві та реєстрі товарного складу зазначається сума та строк встановлення застави на товар. Набуваючи складське свідоцтво без варанту, покупець має враховувати, що товар обтяжений заставою і для його отримання необхідно розрахуватися з заставоутримувачем в обмін на варрант. Утримувач варанта вважається не власником, а суб´єктом заставних правовідносин.

    Товарний склад зобов´язаний при видачі товару отримати від іншої сторони дві частини подвійного складського свідоцтва. Порушення цього зобов´язання передбачає майнову відповідальність складу перед утримувачем варанта. Товар повинен бути виданий, якщо утримувач складського свідоцтва надасть квитанцію про виплату всієї суми боргу за заставним свідоцтвом.

    Відповідно до ч.2 статті, що коментується, кожна з частин подвійного складського свідоцтва повинне мати зазначені реквізити, містити ідентичні підписи уповноваженної особи та печатки товарного складу.

    Відповідно до ч.З ст.962 ЦК, якщо в документі відсутня хоча б одна з необхідних умов, то він не є подвійним складським свідоцтвом.

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати