1. За договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
2. Положення цієї глави можуть застосовуватися до всіх договорів про надання послуг, якщо це не суперечить суті зобов'язання.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.
Аналізуйте судовий акт: В разі фактичного допуску особи до роботи, а не надання послуг за цивільним договором, такі відносини в обов’язковому порядку підлягають оформленню як трудові (ВС КАС справа № 320/2294/19 від 12.07.2021 р.)
Чергове рішення, присвячене оскарженню постанов Держпраці про накладення на роботодавців штрафів за порушення трудового законодавства - в тому числі, штрафу за допущення працівника до роботи без оформлення письмового трудового договору. Рішення ВС КАС буде цікавим з огляду на те - що попри поширену практику не визнавати відносини трудовими, за наявності цивільно-правового договору - тут суд дійшов інших висновків.
Між юридичною особою та фізичною особою укладено цивільно-правовий договір, відповідно до якого остання зобов’язувалась декілька днів виконувати роботу кухонного працівника.
У договорі передбачались положення, що виконавець виконує роботуна свій ризик, самостійно організовує виконання роботи, не підлягає під дію правил внутрішнього трудового розпорядку, не має права на одержання допомоги із соціального страхування, не сплачує страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням.
У пункті 1.2 договору передбачалось, що замовник забезпечує виконавця усім необхідним для виконання роботи, передбаченої цим договором. Передбачалось, що за виконану роботу замовник сплачує виконавцеві винагороду за домовленістю. Оплата виконується не пізніше 31 числа з дня прийняття замовником роботи. Також сторонами складено додаток до договору, в якому визначено зміст, обсяг та вартість роботи за договором. Читати повністю