Главная Сервисы для юристов ... Законы Цивільний кодекс України Стаття 308. Охорона інтересів фізичної особи, яка зображена на фотографіях та в інших художніх творах Стаття 308. Охорона інтересів фізичної особи, яка ...

Стаття 308. Охорона інтересів фізичної особи, яка зображена на фотографіях та в інших художніх творах

Цивільний кодекс України (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие кодексы
  • 14058

    Просмотров

  • 14058

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Фотографія, інші художні твори, на яких зображено фізичну особу, можуть бути публічно показані, відтворені, розповсюджені лише за згодою цієї особи, а в разі її смерті - за згодою осіб, визначених частиною четвертою статті 303 цього Кодексу.

    Згода, яку дала фізична особа, зображена на фотографії, іншому художньому творі, може бути після її смерті відкликана особами, визначеними частиною четвертою статті 303 цього Кодексу. Витрати особи, яка здійснювала публічний показ, відтворення чи розповсюдження фотографії, іншого художнього твору, відшкодовуються цими особами.

    2. Якщо фізична особа позувала авторові за плату, фотографія, інший художній твір може бути публічно показаний, відтворений або розповсюджений без її згоди.

    Фізична особа, яка позувала авторові фотографії, іншого художнього твору за плату, а після її смерті - її діти та вдова (вдівець), батьки, брати та сестри можуть вимагати припинення публічного показу, відтворення чи розповсюдження фотографії, іншого художнього твору за умови відшкодування автору або іншій особі пов'язаних із цим збитків.

    3. Фотографія може бути розповсюджена без дозволу фізичної особи, яка зображена на ній, якщо це викликано необхідністю захисту її інтересів або інтересів інших осіб.

    Предыдущая

    315/1341

    Следующая
    Добавить в избраное
    КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: Використання чужого фото є правомірним, якщо його попереднє розміщення зображеною особою у соціальній мережі було публічним, або за згодою осіб, які своїми діями зробили таку інформацію відкритою. (ВС КЦС № 214/11028/21 від 19.07.2023 р.)
     Дружина керівника комунального ритуального підприємства подала позов до суду де просила визнати неправомірним використання її фотозображення, розміщеного на її сторінці в «Facebook», зобов`язати видалити таке зі сторінки відповідачки, а також усі коментарі, фото під цією публікацією, що стосуються її персональних даних, а саме про приватне (сімейне) життя, заборонити відповідачці подальше використання фотографій позивачки та стягнути на її користь 100 000, 00 грн. моральної шкоди.

    Позивачка зазначала, що має власну сторінку в соціальній мережі «Facebook», на якій вона публікує різного роду дописи та особисті фото. Її акаунт має обмеження конфіденційності (обмеженість доступу для осіб, які не є її підписниками), а також заборону коментування та поширення (репосту) розміщених нею публікацій, зокрема й фото.

    Після того, як 19 квітня 2020 року позивачка опублікувала фото, на якому зображені вона, її чоловік та їх знайомий - настоятель храму, позивачка виявила що відповідачка опублікувала допис, з критикою її чоловіка, як керівника ритуального підприємства, під яким розмістила це фото. Зазначена публікація була розміщена відповідачкою на сторінці, яка відкрита для перегляду необмеженого кола осіб та на неї підписано понад 4 500 осіб. Публікація містить 20 коментарів, її поширили інші користувачі соціальної мережі 43 рази та відреагували на публікацію з фото 291 раз. Хоча у дописі не йшлося про неї - проте вважала, що на фото зафіксовані не тільки відомості про її сімейний стан, а й релігійні переконання, які є персональними даними та не можуть бути розголошені без її згоди. Фото не містило інформації про джерело його отримання, дату створення, наявність згоди автора фото на його розміщення. Втручання у своє особисте життя і порушення особистих немайнових прав оцінила у 100 тис. грн. моральної шкоди. Відповідач, як отримала позов, фото обрізала, залишивши на ньому лише чоловіка - керівника КП.

    Також до суду звернувся чоловік позивачки - керівник ритуального КП, вимагаючи визнати неправомірним та припинити використання тою ж відповідачкою його фотографій, зобов’язати її їх видалити, спростувати поширення негативної інформації, що порушує його честь, гідність та ділову репутацію і також відшкодувати йому моральну шкоду - 150 тис. грн. Так, відповідачка постійно викладала  пости, щодо наявності схем вимагання з людей більших ніж встановлено рішенням міської ради цін на “могили”, без надання квитанцій, бюрократичні труднощі, які змушують родичів померлих платити більше та інші подробиці конфлікту в місті Кривий Ріг, центром якого було ритуальне комунальне підприємство, очолюване позивачем. Пости відповідачки зводились до викладення свідчень підписників, коментарів, та набирали значних переглядів, реакцій та коментарів.  Читати повністю

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст