Главная Сервисы для юристов ... Законы Цивільний кодекс України Стаття 514. Обсяг прав, що переходять до нового кредитора у зобов'язанні Стаття 514. Обсяг прав, що переходять до нового кр...

Стаття 514. Обсяг прав, що переходять до нового кредитора у зобов'язанні

Цивільний кодекс України (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие кодексы
  • 3362

    Просмотров

  • 3362

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. До нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.

    Предыдущая

    523/1343

    Следующая
    Добавить в избраное
    КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: Коли особа відступає право вимоги, яке їй не належить - заміна кредитора у зобов`язанні не відбувається (ВП ВС, справа №923/196/20 від 22.07.2022 р.)
      Іншими словами - не можна продати те, чого не існує. Отже передаючи майнові права за іпотечними договорами, що забезпечували кредит, які вже давно був погашений - новий “щасливий набувач” за договором відступлення майнових прав, фактично нічого не придбав.  

    Справа полягала в тому, що власник земельних ділянок, які давно колись передавались в іпотеку на забезпечення кредитного договору (який вже був погашений), виявив, що старі договори іпотек на землі - вдруг стали лотом на електронному аукціоні. Виявилось, що банк, в якому брався кредит під спірні земельні ділянки, перейшов у стадію неплатоспроможного і щодо нього було відкрито процедуру ліквідації. ФГВФО, який контролював процедуру, і замінив тимчасову адміністрацію своєю уповноваженою особою, при перевірці договорів, вчинених банком, вирішив, що саме ці укладені кредитні договори - нікчемні. Водночас уповноважені особи ФГВФО жодні позови про наслідки такої нікчемності - не подавали (тобто самі собі вирішили). 

    Разом із тим, пропустивши цей момент, вказані кредитні договори з іпотеками внесли в пул для продажу зацікавленим фінкомпаніям майнових прав, щоб фінкомпанії продовжили стягнення заборгованостей або предметів іпотек. І «Фінансова компанія «Інвестохіллс Веста» - такі майнові права придбала, уклавши купівлі-продажу майнових прав за кредитними договорами. Потім «Фінансова компанія «Інвестохіллс Веста», ще передала частину майнових прав на іншу фінкомпанію - “Ассісто”. 

    Позивач, власник землі, отримавши від фінкомпаній “повідомлення щастя”, про те що треба виконати свої зобов’язання за спірними старими договорами, подав позов до суду про визнання недійсними відкритих торгів (аукціону) з реалізації лоту у частині цих іпотечних договорів, недійсним протоколу електронного аукціону, та недійсним з моменту укладення договору купівлі-продажу майнових прав за кредитними договорами, договорами поруки, договорами застави та договорами іпотеки суб`єктів господарювання. Читати повністю

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати