Главная Сервисы для юристов ... Законы Цивільний кодекс України Стаття 416. Припинення права користування земельною ділянкою для забудови Стаття 416. Припинення права користування земельно...

Стаття 416. Припинення права користування земельною ділянкою для забудови

Цивільний кодекс України (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие кодексы
  • 2861

    Просмотров

  • 2861

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Право користування земельною ділянкою для забудови припиняється у разі:

    1) поєднання в одній особі власника земельної ділянки та землекористувача;

    2) спливу строку права користування;

    3) відмови землекористувача від права користування;

    4) невикористання земельної ділянки для забудови протягом трьох років підряд.

    2. Право користування земельною ділянкою для забудови може бути припинене за рішенням суду в інших випадках, встановлених законом.

    Предыдущая

    425/1343

    Следующая
    Добавить в избраное
    КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: Невикористання земельної ділянки НЕ є самостійною підставою припинення права користування нею. (ВС КГС, справа № 924/88/22 від 07.02.2023 р.)
     Керівник місцевої прокуратури звернувся з позовом в інтересах держави в особі районної державної адміністрації в якому просив припинити дію договорів оренди землі та зобов'язати орендаря - ТОВку - повернути у відання держави земельну ділянку державної власності. Прокурор вважав, що в порушення ТОВ договорів оренди землі, останнє не здійснювало забудову земельних ділянок упродовж 3-х років із моменту державної реєстрації договорів. Отже наявні правові підстави, відповідно до  ст. 416 Цивільного кодексу України (ЦК) та ст. 102-1 Земельного кодексу України (ЗК),  для розірвання договорів оренди землі в судовому порядку відповідно до ч. 2 ст. 651 ЦК, та повернення таких земельних ділянок орендодавцю.

    В договорах були визначені такі права та обов`язки орендаря, в тому числі, як приступити до використання земельної ділянки у строки, встановлені цим договором. Згідно з договором, його дія могла припинятися - в тому числі - за рішенням суду на вимогу однієї із сторін внаслідок невиконання другою стороною обов`язків, передбачених договором, а також з інших підстав, визначених ним та законом.

    Рішенням суду першої інстанції позов було задоволено - проте апеляційний суд скасував відповідне рішення, а у припиненні оренди - відмовив. ВС КГС підтримав рішення апеляційного суду, вказавши: 

    За ст. 25 Закону України "Про оренду землі" орендар земельної ділянки зобов`язаний: приступати до використання земельної ділянки в строки, встановлені договором оренди землі, але не раніше державної реєстрації відповідного права оренди (крім іншого). Частиною 1 ст. 32 Закону України "Про оренду землі"передбачено, що на вимогу однієї із сторін договір може бути достроково розірваний за рішенням суду у разі невиконання сторонами обов`язків, передбачених статтями 24 і 25 цього Закону та умовами договору, в разі випадкового знищення чи пошкодження об`єкта оренди, яке істотно перешкоджає передбаченому договором використанню земельної ділянки, а також на підставах, визначених ЗК України та іншими законами України. Читати повністю

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати