Головна Сервіси для юристів ... Закони Кодекс законів про працю України Стаття 249. Обов'язок роботодавця щодо створення умов для діяльності профспілок Стаття 249. Обов'язок роботодавця щодо створення у...

Стаття 249. Обов'язок роботодавця щодо створення умов для діяльності профспілок

Кодекс законів про працю України (ЗМІСТ) Інши кодекси
 • 622

  Переглядів

 • 622

  Переглядів

 • Додати в обране

  Роботодавець зобов'язаний сприяти створенню належних умов для діяльності первинних профспілкових організацій, що діють на підприємстві, в установі, організації.

  Приміщення для роботи виборного профспілкового органу та проведення зборів працівників, які є членами професійної спілки з усім необхідним обладнанням, зв'язком, опаленням, освітленням, прибиранням, транспортом, охороною надається роботодавцем у порядку, передбаченому колективним договором.

  За наявності письмових заяв працівників, які є членами професійної спілки, роботодавець щомісяця безоплатно утримує із заробітної плати та перераховує на рахунок професійної спілки членські профспілкові внески працівників відповідно до укладеного колективного договору чи окремої угоди в строки, визначені цим договором чи угодою. Роботодавець не вправі затримувати перерахування зазначених коштів.

  Спори, пов'язані з невиконанням роботодавцем цих обов'язків, розглядаються у судовому порядку.

  Будинки, приміщення, споруди, в тому числі орендовані, призначені для ведення культурно-освітньої, оздоровчої, фізкультурної та спортивної роботи серед працівників підприємства, установи, організації та членів їх сімей, а також оздоровчі табори можуть передаватися на договірних засадах у користування профспілковим організаціям цього підприємства, установи, організації.

  {Стаття 249 із змінами, внесеними згідно з Указом ПВР № 4617-10 від 24.01.83 , в редакції Закону № 2343-III від 05.04.2001 , із змінами, внесеними згідно із Законом № 1096-IV від 10.07.2003 }

  Попередня

  289/311

  Наступна
  Додати в обране
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст