Стаття 24. Укладення трудового договору

Кодекс законів про працю України (ЗМІСТ) Інши кодекси
 • 6503

  Переглядів

 • 6503

  Переглядів

 • Додати в обране

  Трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі. Додержання письмової форми є обов'язковим:

  1) при організованому наборі працівників;

  2) при укладенні трудового договору про роботу в районах з особливими природними географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров'я;

  3) при укладенні контракту;

  4) у випадках, коли працівник наполягає на укладенні трудового договору у письмовій формі;

  5) при укладенні трудового договору з неповнолітнім (стаття 187 цього Кодексу);

  6) при укладенні трудового договору з фізичною особою;

  6 - 1 ) при укладенні трудового договору про дистанційну роботу або про надомну роботу;

  6 - 2 ) при укладенні трудового договору з нефіксованим робочим часом;

  7) в інших випадках, передбачених законодавством України.

  При укладенні трудового договору громадянин зобов'язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, а у випадках, передбачених законодавством, - також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров'я, відповідний військово-обліковий документ та інші документи.

  При укладенні трудового договору громадянин, який вперше приймається на роботу, має право подати вимогу про оформлення трудової книжки.

  Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням роботодавця, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

  {Частину статті 24 виключено на підставі Закону № 77-VIII від 28.12.2014 }

  Особі, запрошеній на роботу в порядку переведення з іншого підприємства, установи, організації за погодженням між керівниками підприємств, установ, організацій, не може бути відмовлено в укладенні трудового договору.

  Забороняється укладення трудового договору з громадянином, якому за медичним висновком запропонована робота протипоказана за станом здоров'я.

  {Стаття 24 із змінами, внесеними згідно з Указом ПВР № 7543-11 від 19.05.89 ; Законами № 3694-12 від 15.12.93 , № 374/97-ВР від 19.06.97 , № 1356-XIV від 24.12.99 , № 77-VIII від 28.12.2014 , № 540-IX від 30.03.2020 , № 1213-IX від 04.02.2021 , № 1217-IX від 05.02.2021 , № 1357-IX від 30.03.2021 , № 2421-IX від 18.07.2022 }

  Попередня

  32/311

  Наступна
  Додати в обране
  КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

  Аналізуйте судовий акт: Відсутність повідомлення про прийняття працівника на роботу не означає неоформлення між ним та роботодавцем трудового договору, тому ст. 265 КЗППУ не застосовується (Одеський окружний адміністративний суд від 09.03. 2017р., № 815/675/17)

  Уповноважена посадова особа органу Держпраці після перевірки Товариства в порядку, передбаченому ст.  265 КЗППУ,  винесла постанову про накладення на роботодавця штрафу в сумі 43 500,00 грн. Підставою штрафу було названо «неповідомлення фіскального органу про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України». При цьому факт укладання трудового договору між працівником та роботодавцем перевіркою був встановлений.  

  Роботодавець оскаржив таку постанову Держпраці до суду, і суд її визнав протиправною та скасував. 

  Стаття 24 КЗППУ дійсно передбачає, що працівник може бути допущений роботодавцем до роботи при дотриманні двох умов: укладання трудового договору і видання наказу про приймання на роботу та повідомлення роботодавцем  як платником ЕСВ фіскального органу про прийняття працівника на роботу. Отже, без повідомлення роботодавець закон безумовно порушує.

  Проте санкції передбачені ст. 265 КЗППУ стосуються допуску роботодавцем працівника до роботи без укладання трудового договору. Тому, ст. 265 КЗППУ у випадку неповідомлення роботодавцем фіскального органу про нового працівника НЕ застосовується.       

  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст