Головна Сервіси для юристів ... Закони Кодекс законів про працю України Стаття 237. Покладення матеріальної відповідальності на службову особу, винну в незаконному звільненні або переведенні працівника Стаття 237. Покладення матеріальної відповідальнос...

Стаття 237. Покладення матеріальної відповідальності на службову особу, винну в незаконному звільненні або переведенні працівника

Кодекс законів про працю України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 1605

    Переглядів

  • 1605

    Переглядів

  • Додати в обране

    Суд покладає на службову особу, винну в незаконному звільненні або переведенні працівника на іншу роботу, обов’язок покрити шкоду, заподіяну підприємству, установі, організації у зв’язку з оплатою працівникові часу вимушеного прогулу або часу виконання нижчеоплачуваної роботи. Такий обов’язок покладається, якщо звільнення чи переведення здійснено з порушенням закону або якщо роботодавець затримав виконання рішення суду про поновлення на роботі.

    {Стаття 237 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2134-12 від 18.02.92 ; в редакції Закону № 2215-IX від 21.04.2022 }

    Попередня

    280/318

    Наступна
    Додати в обране
    КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: Суд стягнув із посадовця фізичної особи кошти сплачені за незаконне звільнення ним працівника (Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області № 695/2095/22 від 08.01.2024 р.)
     Доволі показове рішення, для всієї судової практики по звільненню державних службовців та працівників державних установ. Справа в тому, що у випадку звільнення працівника, гроші зазвичай стягуються з роботодавця - у випадках з державними органами, органами місцевого самоврядування, їх підприємствами, установами, організаціями - з Державного бюджету, який розподіляється за асигнуваннями. При цьому, сам керівник, який допустив таке незаконне звільнення - зазвичай - зі своєї кишені кошти не витягує і не сплачує.

    Так, у цій справі прокурорам вдалося стягнути з посадової особи (керівника, який звільнив) на користь виконавчого комітету сільської ради шкоду завдану внаслідок незаконного звільнення працівника в сумі 157 358 грн 00 коп., в порядку регресу.

    Може це спонукає в майбутньому інших керівників, які безпідставно звільняють працівників, серйозніше ставитися до своїх обов’язків.

    Так, в ході опрацювання даних системи ЄДРСР окружною прокуратурою було встановлено, що рішенням міськрайонного суду частково задоволено позовні вимоги до комунальної установи місцевої районної ради про скасування наказу про звільнення та поновлення на роботі. Ухвалюючи судове рішення суд констатував, що вказані порушення прав працівника є суттєвими, а відтак визнав незаконним та скасував наказ про звільнення з поновленням на посаді та стягненням середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу - 157 358 грн 00 коп. Ну і як наслідок, після апеляційного розгляду, який залишив все в силі - рішення було виконано і виконавчий комітет сільської ради з бюджетних асигнувань виплатив незаконно звільненому працівнику ці 157 358 грн 00 коп. Читати повністю

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати