Стаття 23. Строки трудового договору

Кодекс законів про працю України (ЗМІСТ) Інши кодекси
 • 3821

  Переглядів

 • 3821

  Переглядів

 • Додати в обране

  Трудовий договір може бути:

  1) безстроковим, що укладається на невизначений строк;

  2) на визначений строк, встановлений за погодженням сторін;

  3) таким, що укладається на час виконання певної роботи.

  Строковий трудовий договір укладається у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника та в інших випадках, передбачених законодавчими актами.

  Роботодавець зобов’язаний інформувати працівників, які працюють за строковим трудовим договором, про вакансії, що відповідають їх кваліфікації та передбачають можливість укладення безстрокового трудового договору, а також забезпечити рівні можливості таких працівників для його укладення.

  {Стаття 23 із змінами, внесеними згідно із Законами № 871-12 від 20.03.91 , № 6/95-ВР від 19.01.95 , № 2352-IX від 01.07.2022 }

  Попередня

  31/311

  Наступна
  Додати в обране
  КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

  Аналізуйте судовий акт: Термін дії строкового трудового договору може визначатись як конкретною датою так і настання певної події (ВС/КЦС у справі № 266/3163/16-ц від 29.04.2021)
  Кодексом законів про працю визначено, що трудові договори бувають строковими і безстроковими (ст. 23 КЗпП України).

  На перший погляд строковий договір є договором, який укладається із працівником на певний строк, наприклад на конкретний проміжок часу визначений двома датами – датою його початку та датою його закінчення.

  Але не все так просто.

  Постає питання щодо так званих «декретних» посад, тобто посад, які обіймаються робітником на час перебування попереднього робітника у відпустці по вагітності, родах і догляду за дитиною. Читати повністю

  Аналізуйте судовий акт: Штрафи та вимоги трудового законодавства не поширюються на правовідносини, які виникають на підставі договорів про надання послуг, на відміну від трудових договорів (Київський апеляційний адмінсуд від 27.02.2017р., № 823/1807/16)

  На даний час у зв'язку із прийняттям Верховною радою України Закону України від 06.12.2016 № 1774-VIII, яким встановлено розмір мінімальної заробітної плати 3200 грн. перед работодавцями виникла дилема - або повністю дотримуватись трудового законодавства та спати спокійно або продовжувати його порушувати та чекати на перевірку Держпраці, яка може накласти штрафи за порушення КЗпП України у розмірах який вимірюється у десятках та сотнях тисяч гривень. Адже розмір вказаної категорії штрафів відповідно до ст. 265 КЗпП України прв'язані до розміру мінімальної заробітної плати.

  Одним із засобів оптимізації обов'язкових соціальних платежів платежів (наприклад сплати ЄСВ) є укладення із працівниками цивільно-правових договорів на виконання певних робіт та/або надання окремих послуг.

  Водночас як правило Держпраці розцінює прирівнює укладання таких договорів до трудових і, відповідно, накладає штрафи за порушення законодавства про працю.

  В даній конкретній постанові окружний адміністративний суд, з рішенням якого погодився і суд апеляційної інстанції, констатував, що відповідно до ч. 1 ст. 21 КЗпП трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

  Одночасно у разі виконання робіт (надання послуг) не на підставі трудового договору, а відповідно до договору про виконання послуг (цивільно-правового договору), трудові відносини не виникають.  

  ДОВІДКА: Аналогічна правова позиція викладена в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 15 вересня 2015 року у справі №812/2028/13-а.

  ДОВІДНИК: ШТРАФИ ТА ІНШІ САНКЦІЇ ЗА ПОРУШЕННЯ ТРУДОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА

  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст