Головна Сервіси для юристів ... Закони Кримінальний процесуальний кодекс України Стаття 389. Недопустимість незаконного впливу на присяжного Стаття 389. Недопустимість незаконного впливу на п...

Стаття 389. Недопустимість незаконного впливу на присяжного

Кримінальний процесуальний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 3000

    Переглядів

  • 3000

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Прокурору, обвинуваченому, потерпілому та іншим учасникам кримінального провадження протягом усього судового розгляду забороняється спілкуватися з присяжними інакше, ніж у порядку, передбаченому цим Кодексом.

    Попередня

    481/745

    Наступна
    Додати в обране

    1. Прокурору, обвинуваченому, потерпілому та іншим учасникам кримінального провадження заборонено протягом усього судового процесу спілкуватися з присяжними інакше, ніж за правилами, передбаченими КПК.

    Незалежність суддів та самостійність суду, підпорядкування їх Конституції і закону забезпечується тим, що процедура судочинства в суді присяжних сприяє відмежуванню суддів від незаконного впливу заінтересованих осіб. Для пересічних громадян ця умова є важливою гарантією верховенства прав людини і громадянина.

    2. З іншого боку, присяжний зобов'язаний не спілкуватись без дозволу головуючого з особами, які не входять до складу суду (див. п. 4 ч. 2 ст. 386 КПК).

    3. Недопустимість незаконного впливу на присяжного забезпечується і тим, що він і члени його сім'ї знаходяться під особливим захистом держави. Відповідно до ч. З ст. 62 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" на присяжного в повному обсязі поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів, установлені законом, на час виконання ними обов'язків зі здійснення правосуддя (див. також ст. 48 цього Закону).

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати