Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Стаття 376. Проголошення судового рішення

1. Судове рішення проголошується прилюдно негайно після виходу суду з нарадчої кімнати. Головуючий у судовому засіданні роз’яснює зміст рішення, порядок і строк його оскарження.

2. Якщо складання судового рішення у формі ухвали (постанови) вимагає значного часу, суд має право обмежитися складанням і оголошенням його резолютивної частини, яку підписують всі судді. Повний текст ухвали (постанови) повинен бути складений не пізніше п’яти діб з дня оголошення резолютивної частини і оголошений учасникам судового провадження. Про час оголошення повного тексту ухвали (постанови) має бути зазначено у раніше складеній її резолютивній частині.

{Частина друга статті 376 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2509-VIII від 12.07.2018}

3. Після проголошення вироку головуючий роз’яснює обвинуваченому, захиснику, його законному представнику, потерпілому, його представнику, представнику юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, право подати клопотання про помилування, право ознайомитися із журналом судового засідання і подати на нього письмові зауваження. Обвинуваченому, до якого застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, роз’яснюється право заявляти клопотання про доставку в судове засідання суду апеляційної інстанції.

{Частина третя статті 376 із змінами, внесеними згідно із Законом № 314-VII від 23.05.2013}

4. Якщо обвинувачений, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, не володіють державною мовою, то після проголошення вироку перекладач роз’яснює їм зміст резолютивної частини судового рішення. Копія вироку рідною мовою обвинуваченого або іншою мовою, якою він володіє, у перекладі, що засвідчений перекладачем, вручається обвинуваченому.

{Частина четверта статті 376 із змінами, внесеними згідно із Законом № 314-VII від 23.05.2013}

5. Ухвали (постанови), постановлені в судовому засіданні, оголошуються негайно після їх постановлення.

{Частина п'ята статті 376 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2509-VIII від 12.07.2018}

6. Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку чи ухвали (постанови) суду. Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому, представнику юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, та прокурору.

{Частина шоста статті 376 із змінами, внесеними згідно із Законами № 314-VII від 23.05.2013, № 2509-VIII від 12.07.2018}

7. Копія судового рішення не пізніше наступного дня після ухвалення надсилається учаснику судового провадження, який не був присутнім в судовому засіданні.

8. Про ухвалення вироку щодо особи, яка є державним виконавцем, не пізніше наступного дня після ухвалення повідомляється Міністерству юстиції України, а щодо особи, яка є приватним виконавцем, - Міністерству юстиції України та Раді приватних виконавців України.

{Статтю 376 доповнено частиною восьмою згідно із Законом № 1403-VIII від 02.06.2016}

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ": 

Аналізуйте судовий акт: Датою оголошення судового рішення у кримінальному провадженні вважається дата виходу суду з народної кімнати (ВС/ККС у справі № 479/933/19 від 26 серпня 2020 р.)

Насправді розуміння факту «оголошення рішення» судом та визначення дати оголошення рішення не так вже і очевидні. Особливо, якщо ми не згодні з цим рішенням, плануємо його оскаржити, і нам потрібен його текст. Адже у переважній кількості випадків суд оголошує лише вступну та резулятивну частину рішення, і навіть особі будучи присутньою у судовому засіданні під час оголошення здогадатися про зміст мотивувальної частини рішення неможливо.

Водночас КПК України дозволяє суду здійснити дві процесуальні події: оголошення резулятивної частини рішення та оголошення повного тексту рішення. Між цими подіями на практиці можуть бути і десятки днів: робочих, вихідних, святкових, відпустка судді, тощо. Тому надзвичайно важливим є питання, з якої саме дати розпочинається строк на апеляційне чи касаційне оскарження.

Судова практика тут вже сформована, і підтверджується постановою суду касаційної інстанції у цій справі. Відповідно до ст. 376 КПК України датою оголошення судового рішення є дата виходу суду з нарадчої кімнати, і виключно з цієї дати розпочинається перебіг строку на оскарження.

Що ж робити особі, якщо повний текст судового рішення отримується нею вже після спливу строку визначеного у КПК України на оскарження судового рішення? Або за день, як було в цій справі. Або взагалі поштою на підставі окремого клопотання.

Подавати разом із скаргою окреме клопотання про поновлення строку на оскарження, в якому викладати причини пропуску нею строку. А чи задовільнить його суд – питання відкрите….

0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
ЕСПЧ
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події:
0