Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Стаття 114. Встановлення процесуальних строків прокурором, слідчим суддею, судом

1. Для забезпечення виконання сторонами кримінального провадження вимог розумного строку слідчий суддя, суд має право встановлювати процесуальні строки у межах граничного строку, передбаченого цим Кодексом, з урахуванням обставин, встановлених під час відповідного кримінального провадження.

2. Будь-які строки, що встановлюються прокурором, слідчим суддею або судом, не можуть перевищувати меж граничного строку, передбаченого цим Кодексом, та мають бути такими, що дають достатньо часу для вчинення відповідних процесуальних дій або прийняття процесуальних рішень та не перешкоджають реалізації права на захист.

3. Судові справи щодо спорів, що випливають з факту окупації чи правопорушень, пов’язаних з окупацією, відносяться до окремої категорії справ, які розглядаються за відповідними процесуальними нормами з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України".

Справа визнається такою, що пов’язана з окупацією, вмотивованою ухвалою судді.

У разі участі в справі іноземного елемента судові доручення, повістки та інші судові документи вручаються не пізніше ніж за 15 діб до початку процесуальної дії.

Якщо в справах, пов’язаних з окупацією, стороною кримінального провадження або цивільним відповідачем є іноземний суб’єкт державної власності, включаючи його органи, установи чи організації, або іноземна юридична особа, передбачена частиною другою статті 96-4 Кримінального кодексу України, зносини здійснюються через посольство або постійне представництво.

{Статтю 114 доповнено частиною третьою згідно із Законом № 1207-VII від 15.04.2014}

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ": 

Аналізуйте судовий акт: У випадку бездіяльності слідчого суддя за клопотанням учасника провадження встановлює конкретний строк для проведення процесуальної дії, стаття 114 КПК України (Жовтневий районний суд м. Харкова від 18 березня 2016р., суддя Федюшин М.В)

Усім знайома ситуація, коли під час кримінального провадження очевидні слідчі дії не проводяться слідчим без пояснення причини і наявності законних підстав. В цій справі це допит малолітньої особи, на якому наполягали адвокат і потерпілий і без якого можливо підозрюваний і не отримав би вирок за скоєння злочину, передбаченого ст. 296 КК України – «хуліганство».

На щастя новели КПК України надають процесуальну можливість змусити слідчого проводити слідчі дії, якщо їх проведення здасться слідчому судді правильним.

Більш того слідчий суддя не тільки визнає бездіяльність слідчого «неправильною» та «зобов’язує вчинити слідчого щось», як це було раніше, а і встановлює конкретний строк для виконання такого припису суду.

Будь- яка слідча та процесуальна дії повинні бути здійснені відповідальною особою у розумний строк. У цій ухвалі ми можемо бачити пряме застосування ст. 114 КПК України – «встановлення процесуальних строків прокурором, слідчим суддею, судом», яке передбачає, що «для забезпечення виконання сторонами кримінального провадження вимог розумного строку слідчий суддя має право має право встановлювати процесуальні строки» у межах граничного строку, передбаченого КПК.

Так, слідчий суддя зобов’язав слідчого, який здійснює досудове розслідування, незважаючи на заборону прокурора, провести допит малолітнього свідка до 15 квітня 2016 року.

Ухвала оскарженню не підлягає .

0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.

Популярні судові рішення
ЕСПЧ
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події:
0