Головна Сервіси для юристів ... Закони Кримінальний процесуальний кодекс України Стаття 7. Загальні засади кримінального провадження Стаття 7. Загальні засади кримінального провадженн...

Стаття 7. Загальні засади кримінального провадження

Кримінальний процесуальний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 38900

    Переглядів

  • 38900

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Зміст та форма кримінального провадження повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, до яких, зокрема, відносяться:

    1) верховенство права;

    2) законність;

    3) рівність перед законом і судом;

    4) повага до людської гідності;

    5) забезпечення права на свободу та особисту недоторканність;

    6) недоторканність житла чи іншого володіння особи;

    7) таємниця спілкування;

    8) невтручання у приватне життя;

    9) недоторканність права власності;

    10) презумпція невинуватості та забезпечення доведеності вини;

    11) свобода від самовикриття та право не свідчити проти близьких родичів та членів сім’ї;

    12) заборона двічі притягувати до кримінальної відповідальності за одне і те саме правопорушення;

    13) забезпечення права на захист;

    14) доступ до правосуддя та обов’язковість судових рішень;

    15) змагальність сторін та свобода в поданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості;

    16) безпосередність дослідження показань, речей і документів;

    17) забезпечення права на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності;

    18) публічність;

    19) диспозитивність;

    20) гласність і відкритість судового провадження та його повне фіксування технічними засобами;

    21) розумність строків;

    22) мова, якою здійснюється кримінальне провадження.

    2. Зміст та форма кримінального провадження за відсутності підозрюваного або обвинуваченого (in absentia) повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, зазначеним у частині першій цієї статті, з урахуванням особливостей, встановлених законом.

    Сторона обвинувачення зобов’язана використати всі передбачені законом можливості для дотримання прав підозрюваного чи обвинуваченого (зокрема, прав на захист, на доступ до правосуддя, таємницю спілкування, невтручання у приватне життя) у разі здійснення кримінального провадження за відсутності підозрюваного або обвинуваченого (in absentia).

    {Статтю 7 доповнено частиною другою згідно із Законом № 1689-VII від 07.10.2014 }

    3. Зміст та форма кримінального провадження в умовах воєнного стану повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, зазначеним у частині першій цієї статті, з урахуванням особливостей здійснення кримінального провадження, визначених розділом IX - 1 цього Кодексу.

    {Статтю 7 доповнено частиною третьою згідно із Законом № 2201-IX від 14.04.2022 }

    Попередня

    73/723

    Наступна
    Додати в обране
    КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: Апеляційний суд вправі повторно досліджувати докази навіть і за відсутності відповідного клопотання сторони (ВС/ККС у справі № 180/1597/17 від 20.10.2021)
    Положеннями частини 3 статті 403 Кримінального процесуального кодексу України визначено, що за клопотанням учасників судового провадження суд апеляційної інстанції зобов’язаний повторно дослідити обставини, встановлені під час кримінального провадження, за умови, що вони досліджені судом першої інстанції не повністю або з порушеннями, та може дослідити докази, які не досліджувалися судом першої інстанції, виключно якщо про дослідження таких доказів учасники судового провадження заявляли клопотання під час розгляду в суді першої інстанції або якщо вони стали відомі після ухвалення судового рішення, що оскаржується.

    Як вбачається із вказаної норми підставою для проведення судом повторного дослідження доказів є відповідне клопотання сторони.

    Але ККС вважаю, що із урахуванням принципу диспозитивності заявлення такого клопотання не є обов’язковим.

    У даній справі стороною захисту на вирок суду першої інстанції та ухвалу апеляційного суду було подано касаційну скаргу, яку вмотивовано тим, що докази у справі якими суди обґрунтовували наявність провини обвинуваченого в вчиненні злочину є недопустимими, але апеляційний суд на вказаний факт ваги не звернув. Читати повністю

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст