Головна Сервіси для юристів ... Закони Кримінальний процесуальний кодекс України Стаття 206. Загальні обов’язки судді щодо захисту прав людини Стаття 206. Загальні обов’язки судді щодо захисту ...

Стаття 206. Загальні обов’язки судді щодо захисту прав людини

Кримінальний процесуальний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
 • 12753

  Переглядів

 • 12753

  Переглядів

 • Додати в обране

  1. Кожен слідчий суддя суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться особа, яка тримається під вартою, має право постановити ухвалу, якою зобов’язати будь-який орган державної влади чи службову особу забезпечити додержання прав такої особи.

  2. Якщо слідчий суддя отримує з будь-яких джерел відомості, які створюють обґрунтовану підозру, що в межах територіальної юрисдикції суду знаходиться особа, позбавлена свободи за відсутності судового рішення, яке набрало законної сили, або не звільнена з-під варти після внесення застави в установленому цим Кодексом порядку, він зобов’язаний постановити ухвалу, якою має зобов’язати будь-який орган державної влади чи службову особу, під вартою яких тримається особа, негайно доставити цю особу до слідчого судді для з’ясування підстав позбавлення свободи.

  3. Слідчий суддя зобов’язаний звільнити позбавлену свободи особу, якщо орган державної влади чи службова особа, під вартою яких тримається ця особа, не надасть судове рішення, яке набрало законної сили, або не доведе наявність інших правових підстав для позбавлення особи свободи.

  4. Якщо до доставлення такої особи до слідчого судді прокурор, слідчий звернеться з клопотанням про застосування запобіжного заходу, слідчий суддя зобов’язаний забезпечити проведення у найкоротший строк розгляду цього клопотання.

  5. Незалежно від наявності клопотання слідчого, прокурора, слідчий суддя зобов’язаний звільнити особу, якщо орган державної влади чи службова особа, під вартою яких трималася ця особа, не доведе:

  1) існування передбачених законом підстав для затримання особи без ухвали слідчого судді, суду;

  2) неперевищення граничного строку тримання під вартою;

  3) відсутність зволікання у доставленні особи до суду.

  6. Якщо під час будь-якого судового засідання особа заявляє про застосування до неї насильства під час затримання або тримання в уповноваженому органі державної влади, державній установі (орган державної влади, державна установа, яким законом надано право здійснювати тримання під вартою осіб), слідчий суддя зобов’язаний зафіксувати таку заяву або прийняти від особи письмову заяву та:

  1) забезпечити невідкладне проведення судово-медичного обстеження особи;

  2) доручити відповідному органу досудового розслідування провести дослідження фактів, викладених в заяві особи;

  3) вжити необхідних заходів для забезпечення безпеки особи згідно із законодавством.

  7. Слідчий суддя зобов’язаний діяти в порядку, передбаченому частиною шостою цієї статті, незалежно від наявності заяви особи, якщо її зовнішній вигляд, стан чи інші відомі слідчому судді обставини дають підстави для обґрунтованої підозри порушення вимог законодавства під час затримання або тримання в уповноваженому органі державної влади, державній установі.

  8. Слідчий суддя має право не вживати дій, зазначених у частині шостій цієї статті, якщо прокурор доведе, що ці дії вже здійснені або здійснюються.

  9. Слідчий суддя зобов’язаний вжити необхідних заходів для забезпечення особи, яка позбавлена свободи, захисником і відкласти будь-який розгляд, у якому бере участь така особа, на необхідний для забезпечення особи захисником час, якщо вона бажає залучити захисника або якщо слідчий суддя вирішить, що обставини, встановлені під час кримінального провадження, вимагають участі захисника.

  Попередня

  283/723

  Наступна
  Додати в обране

  Практика

  ВП ВС від 12.06.2020 у справі №9901/314/18 про дату, час та місце судового засідання, до суду не з'явилися....
  ВП ВС від 11.06.2020 у справі №9901/453/18 про проведення спеціальної перевірки стосовно судді ОСОБА_5 в порядку ст....
  ВП ВС від 03.06.2020 у справі №2324/3дп/15-17 про притягнення судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська ОСОБА_3....
  ВП ВС від 23.08.2020 у справі №800/86/17 про визнання незаконним і скасування рішення відповідача від 11 січня 2017 року № 1/дп-17, яким позивача притягнуто до дисциплінарної відповідальності...
  ВП ВС від 09.06.2020 у справі № про притягнення судді Дніпровського районного суду міста Києва ОСОБА_3 до дисциплінарної відповідальності»....
  ВП ВС від 02.06.2020 у справі №800/579/17 про визнання незаконним та скасування рішення відповідача від 07 листопада 2017 року № 3610/0/15-17 «Про залишення без змін рішення Другої Дисцип...
  ВП ВС від 09.08.2020 у справі №11-585сап18 про притягнення судді Дарницького районного суду м....
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст