Головна Сервіси для юристів ... Закони Кримінальний процесуальний кодекс України Стаття 283. Загальні положення закінчення досудового розслідування Стаття 283. Загальні положення закінчення досудово...

Стаття 283. Загальні положення закінчення досудового розслідування

Кримінальний процесуальний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
 • 13572

  Переглядів

 • 13572

  Переглядів

 • Додати в обране

  1. Особа має право на розгляд обвинувачення проти неї в суді в найкоротший строк або на його припинення шляхом закриття провадження.

  2. Прокурор зобов’язаний у найкоротший строк після повідомлення особі про підозру здійснити одну з таких дій:

  1) закрити кримінальне провадження;

  2) звернутися до суду з клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності;

  3) звернутися до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру.

  3. Відомості про закінчення досудового розслідування вносяться прокурором до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

  Попередня

  363/723

  Наступна
  Додати в обране
  КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

  Приклад застосування новели КПК України на практиці про встановлення судом строку для виконання прокурор або слідчим процесуальної дії у випадку порушення ними поняття «розумний строк» в кримінальному провадженні.  В даному випадку суд не тільки визнає протиправну бездіяльність прокурора і зобов’язує його щось зробити, не тільки встановлює граничний термін для виконання процесуальної дії, а і дає прокурору вибір для вчинення процесуальної дії, який обмежений ст. 283 КПК України.  

  Додамо, що ч. 2 ст. 283 КПК передбачає, що: Прокурор зобов'язаний у найкоротший строк після повідомлення особі про підозру здійснити одну з таких дій:

  1) закрити кримінальне провадження;

  2) звернутися до суду з клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності;

  3) звернутися до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру.

  Аналізуйте судовий акт: Прокурор порушує поняття «розумний строк» і суд за скаргою на бездіяльність встановлює прокурору граничний термін (Дарницький районний суд м. Києва від 24 травня 2016р. у справі № 753/8512/16-к, суддя Пойда С. М.)

   

  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст