Головна Сервіси для юристів ... Закони Кримінальний процесуальний кодекс України Стаття 581. Права особи, стосовно якої розглядається питання про видачу (екстрадицію) Стаття 581. Права особи, стосовно якої розглядаєть...

Стаття 581. Права особи, стосовно якої розглядається питання про видачу (екстрадицію)

Кримінальний процесуальний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 3892

    Переглядів

  • 3892

    Переглядів

  • Додати в обране

    {Назва статті 581 в редакції Закону № 2577-VIII від 02.10.2018 }

    1. Особа, стосовно якої розглядається питання про видачу (екстрадицію) в іноземну державу, має право:

    {Абзац перший частини першої статті 581 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2577-VIII від 02.10.2018 }

    1) знати, у зв’язку з яким кримінальним правопорушенням надійшов запит про її видачу (екстрадицію);

    {Пункт 1 частини першої статті 581 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2577-VIII від 02.10.2018 }

    2) мати захисника і побачення з ним за умов, що забезпечують конфіденційність спілкування, на присутність захисника під час допитів;

    3) у разі затримання - на повідомлення близьких родичів, членів сім’ї чи інших осіб про затримання і місце свого перебування;

    4) брати участь у розгляді судом питань, пов’язаних з її триманням під вартою і запитом про її видачу (екстрадицію);

    {Пункт 4 частини першої статті 581 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2577-VIII від 02.10.2018 }

    5) ознайомлюватися із запитом про видачу (екстрадицію) або одержати його копію;

    {Пункт 5 частини першої статті 581 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2577-VIII від 02.10.2018 }

    6) оскаржувати рішення про тримання під вартою, про задоволення запиту про видачу (екстрадицію);

    {Пункт 6 частини першої статті 581 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2577-VIII від 02.10.2018 }

    7) висловлювати в судовому засіданні свою думку щодо запиту про видачу (екстрадицію);

    {Пункт 7 частини першої статті 581 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2577-VIII від 02.10.2018 }

    8) у будь-який час до прийняття рішення про її видачу (екстрадицію) надати згоду на видачу (екстрадицію) з метою застосування процедури видачі (екстрадиції) у спрощеному порядку;

    {Пункт 8 частини першої статті 581 в редакції Закону № 2577-VIII від 02.10.2018 }

    9) одночасно з наданням згоди на видачу (екстрадицію) відмовитися від застосування спеціального правила щодо меж кримінальної відповідальності.

    {Частину першу статті 581 доповнено пунктом 9 згідно із Законом № 2577-VIII від 02.10.2018 }

    2. Особі, стосовно якої розглядається питання про видачу (екстрадицію), і яка не володіє державною мовою, забезпечується право робити заяви, заявляти клопотання, виступати в суді мовою, якою вона володіє, користуватися послугами перекладача, а також отримати переклад судового рішення та рішення центрального органу України мовою, якою вона користувалася під час розгляду.

    {Частина друга статті 581 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2577-VIII від 02.10.2018 }

    3. Якщо особа, стосовно якої розглядається питання про видачу (екстрадицію), є іноземцем і тримається під вартою, то вона має право на зустрічі з представником дипломатичної чи консульської установи своєї держави.

    {Частина третя статті 581 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2577-VIII від 02.10.2018 }

    Попередня

    689/745

    Наступна
    Додати в обране

    1. Екстрадиційне провадження частиною кримінального судочинства, і щодо розшукуваної іноземною державою особи можуть бути застосовані заходи процесуального примусу, тому її правове становище є аналогічним правовому становищу підозрюваного, обвинуваченого (див. коментар до ст. 42 КПК). Коментована стаття визначає права особи, стосовно якої розглядається питання про видачу в іноземну державу і які в обов'язковому порядку роз'яснюються: знати, у зв'язку з яким кримінальним правопорушенням надійшов запит про її видачу; ознайомлюватися із запитом про видачу або одержати його копію; мати захисника і побачення з ним за умов, що забезпечують конфіденційність спілкування, на присутність захисника під час допитів; у разі затримання - на повідомлення близьких родичів, членів сім'ї чи інших осіб про затримання і місце свого перебування; брати участь у розгляді судом питань, пов'язаних з її триманням під вартою і запитом про її видачу; оскаржувати рішення про тримання під вартою, про задоволення запиту про видачу; висловлювати в судовому засіданні свою думку щодо запиту про видачу; звертатися з проханням про застосування спрощеної процедури видачі.

    1130-

    2 Відповідно 59 Конституції України кожен має право на право-допомогу. Однією з форм надання правової допомоги є здійснення за-исту прав і законних інтересів осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві. Стаття 45 КПК, зокрема, визначає, що захисником є адвокат, який здійснює захист, в тому числі особи, стосовно якої передбачається розгляд питання про видачу іноземній державі (екстрадицію). Залучення захисника проводиться як слідчим, прокурором, судом, так і особою, стосовно якої передбачається розгляд питання про видачу (див. коментар до ст.ст. 45-48 КПК).

    3. Ця особа також має право користуватися послугами перекладача, якщо вона не володіє державною мовою, та отримати переклад судового рішення, а також рішення центрального органу України мовою, якою вона користувалася під час судового розгляду. їй забезпечується право робити заяви, давати показання, заявляти клопотання, виступати в суді рідною мовою.

    3. Іноземці, видача яких запитується і які при цьому тримаються під вартою, мають право на зустрічі з представником дипломатичної чи консульської установи своєї держави.

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати