Головна Сервіси для юристів ... Закони Кримінальний процесуальний кодекс України Стаття 462. Вимоги до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами Стаття 462. Вимоги до заяви про перегляд судового ...

Стаття 462. Вимоги до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами

Кримінальний процесуальний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 6190

    Переглядів

  • 6190

    Переглядів

  • Додати в обране

    {Назва статті 462 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2147-VIII від 03.10.2017 }

    1. Заява про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами подається в письмовій формі.

    {Частина перша статті 462 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2147-VIII від 03.10.2017 }

    2. У заяві про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами зазначаються:

    {Абзац перший частини другої статті 462 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2147-VIII від 03.10.2017 }

    1) найменування суду, до якого подається заява про перегляд;

    2) прізвище, ім’я, по батькові (найменування), поштова адреса особи, яка подає заяву, а також номер засобу зв’язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;

    3) судове рішення, про перегляд якого за нововиявленими або виключними обставинами подається заява;

    {Пункт 3 частини другої статті 462 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2147-VIII від 03.10.2017 }

    4) обставини, що могли вплинути на судове рішення, але не були відомі та не могли бути відомі суду та особі, яка звертається із заявою, під час судового розгляду;

    5) обґрунтування з посиланням на обставини, що підтверджують наявність нововиявлених або виключних обставин, та зміст вимог особи, яка подає заяву, до суду;

    {Пункт 5 частини другої статті 462 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2147-VIII від 03.10.2017 }

    5 - 1 ) клопотання особи про витребування копії рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, в органу, відповідального за координацію виконання рішень міжнародної судової установи, якщо її немає у розпорядженні особи, яка подала заяву, - у разі подання заяви про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 2 частини третьої статті 459 цього Кодексу;

    {Частину другу статті 462 доповнено пунктом 5 - 1 згідно із Законом № 2147-VIII від 03.10.2017 }

    5 - 2 ) клопотання про поновлення строку подання заяви;

    {Частину другу статті 462 доповнено пунктом 5 - 2 згідно із Законом № 2147-VIII від 03.10.2017 }

    6) перелік документів та інших матеріалів, які додаються.

    3. Заява підписується особою, яка її подає. Якщо заяву подає захисник, представник потерпілого, то до неї додаються оформлені належним чином документи, що підтверджують його повноваження відповідно до вимог цього Кодексу.

    4. До заяви додаються копії заяви в кількості, необхідній для їх надіслання сторонам кримінального провадження та іншим учасникам судового провадження. Ця вимога не поширюється на особу, яка тримається під вартою.

    5. Особа, яка подає заяву, має право додати до неї документи або копії документів, які мають значення для кримінального провадження і не були відомі на час ухвалення судового рішення.

    Попередня

    542/745

    Наступна
    Додати в обране

    -.949

    1. Важливе процесуальне значення має не тільки порядок подачі заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, а й її зміст та належне оформлення. В заяві про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами вказується повна офіційна назва суду, якому адресується заява. Особа, що подає заяву, повинна зазначити своє прізвище, ім'я і по батькові, процесуальне положення в кримінальній справі, місце проживання або перебування, а також номер засобу зв'язку, адресу електронної пошти, якщо такі є. Якщо заяву подає захисник, представник потерпілого, то до неї додаються оформлені належним чином документи, що підтверджують його повноваження відповідно до вимог КПК. Про документи, якими підтверджуються повноваження захисника, законного представника обвинуваченого, засудженого, виправданого чи особи, до якої застосовувались примусові заходи медичного чи виховного характеру, представника чи законного представника потерпілого, представника чи законного представника цивільного позивача, представника цивільного відповідача див. коментар до ст.ст. 44 50 58 59 63 64 КПК.

    2. У заяві про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами вказується, яке конкретно судове рішення підлягає перегляду, яким судом воно

    винесене, число, місяць і рік його винесення, прізвище, ім'я і по батькові особи, щодо якої ухвалено рішення, суть вироку, постанови (якщо особа засуджена, то за якою статтею, частиною статті КК і до якого покарання, якщо виправдана, то за якою статтею КК, частиною статті тощо).

    3. У заяві викладаються обставини, що могли вплинути на судове рішення, але не були відомі та не могли бути відомі суду та особі, яка звертається заявою, під час судового розгляду. Про поняття нововиявлених обставин див. коментар до ст. 459 КПК.

    4. У заяві повинно мати місце обгрунтування з посиланням на обставини, що підтверджують наявність нововиявлених обставин, та зміст вимог до суду особи, яка подає заяву. Заявник повинен указати конкретні порушення закону, що підставами для перегляду судового рішення, які, на його думку, допущені при постановленні цього рішення в зв'язку із нововиявленими обставинами, привести конкретні докази й аргументи в обгрунтування кожної позиції.

    5. У заяві про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами повинно викладатися конкретне прохання особи, що подає заяву, сформульоване з урахуванням того, які рішення суд певної інстанції вправі ухвалити.

    6. Заявник зобов'язаний подати копії заяви в кількості, необхідній для вручення їх кожному учаснику процесу, інтересів якого стосується судове рішення, яке має бути переглянуте. Цей обов'язок не поширюється на особу, яка тримається під вартою.

    7. Особа, що подає заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, зобов'язана додати до неї документи, на які є посилання в заяві і не були відомі на час ухвалення судового рішення, а також має право додавати будь-які документи, що, на її думку, необхідні для правильного вирішення справи. В заяві наводиться перелік усіх документів, що додаються до неї.

    8. Заява повинна бути підписана особою, від імені якої вона подається.

    9. У випадку невиконання особою, що подала заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, вимог ст. 462 КПК суд залишає заяву без руху (див. коментар до ст. 464 КПК).

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати