Стаття 383. Порядок провадження в суді присяжних

Кримінальний процесуальний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 5806

    Переглядів

  • 5806

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Кримінальне провадження судом присяжних здійснюється відповідно до загальних правил цього Кодексу з особливостями, встановленими цим параграфом.

    2. Суд присяжних утворюється при місцевому загальному суді першої інстанції.

    3. Усі питання, пов’язані з судовим розглядом, крім питання, передбаченого частиною третьою статті 331 цього Кодексу, судді і присяжні вирішують спільно.

    Попередня

    475/745

    Наступна
    Додати в обране

    з

    1. Порядок провадження в суді присяжних здійснюється згідно із загальними правилами КПК та з особливостями, які встановлені параграфом 2.

    2. Відповідно до ч. 4 ст. 124 Конституції України, в якій наголошується, що народ безпосередньо бере участь у здійсненні правосуддя через народних засідателів і присяжних, можуть утворюватися суди присяжних. Суд присяжних уособлює інструмент формування правової ідеології, вдосконалення та ескалації інституту змагальності, виховання довіри широкого загалу до суду як до органу, що поважає права та свободи людини. Колегіальність як засада судочинства була визначена однією з перших ще на ранніх етапах становлення судових інституцій держави. За умов подальшої гуманізації суспільства відродження суду присяжних є найбільш перспективним.

    3. Частина 2 ст. 383 КПК передбачає, що суд присяжних утворюється при місцевому загальному суді першої інстанції.

    804

    805

    4. Відповідно до п. 21 ст. 3 КПК судом першої інстанції є районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, який має право ухвалювати вирок або ухвалу про закриття кримінального провадження.

    5. Склад суду присяжних відповідно до ч. З ст. 31 КПК, в якій зазначається, що кримінальне провадження в суді першої інстанції щодо злочинів, за вчинення яких передбачено довічне позбавлення волі, за клопотанням обвинуваченого визначається у складі двох професійних суддів та трьох присяжних.

    6. Стаття 31 КПК (ч. 3) містить правило про те, що кримінальне провадження стосовно кількох обвинувачених розглядається судом присяжних стосовно всіх обвинувачених, якщо хоча б один з них заявив клопотання про такий розгляд.

    7. Усі питання, пов'язані із судовим розглядом, судді і присяжні вирішують спільно (ч. З ст. 383 КПК). Єдиний виняток передбачений абз. З ч. З ст. 331 КПК, де йдеться про обрання, скасування або заміну запобіжного заходу в суді. Ці питання під час здійснення судового провадження судом присяжних вирішує головуючий.

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати