Стаття 345. Повідомлення про права і обов’язки

Кримінальний процесуальний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 4144

    Переглядів

  • 4144

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Судовий розпорядник роздає особам, які беруть участь у судовому розгляді, пам’ятку про їхні права та обов’язки, передбачені цим Кодексом.

    2. Після ознайомлення обвинуваченого та інших осіб, які беруть участь у судовому розгляді, з пам’яткою головуючий з’ясовує, чи зрозумілі їм їх права та обов’язки і у разі необхідності роз’яснює їх.

    3. У разі участі особи в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів пам’ятка про її права та обов’язки, передбачені цим Кодексом, надсилається такій особі завчасно разом з її викликом у судове засідання. Під час судового засідання головуючий з’ясовує, чи зрозумілі такій особі права та обов’язки, і у разі необхідності роз’яснює їх.

    {Статтю 345 доповнено частиною третьою згідно із Законом № 3604-IX від 23.02.2024 }

    Попередня

    437/745

    Наступна
    Додати в обране

    Загальним правилом кримінального процесуального закону є те, що всім особам, які беруть участь у судовому засіданні і мають певні права та обов'язки, головуючий зобов'язаний забезпечити можливість їх здійснення. З метою забезпечення умов, необхідних для здійснення судового провадження, головуючий у судовому засіданні може залучати до участі у судовому розгляді судового розпорядника, який є учасником кримінального провадження.

    2. Всі вимоги і дії судового розпорядника, які пов'язані із забезпеченням умов, необхідних для здійснення судового провадження, є обов'язковими для всіх осіб, присутніх у залі судового засідання.

    3. Після оголошення головуючим складу суду і вирішення питань, пов'язаних з відводами, судовий розпорядник роздає особам, які беруть участь у судовому розгляді, спеціально підготовлені пам'ятки, встановленого зразка про їхні права та обов'язки, передбачені відповідними статтями КПК.

    . 719

    Під особами, які беруть участь у справі, законодавець розуміє не лише обвинувачених, захисників та законних представників, потерпілих, їх представників та законних представників, цивільних позивачів і цивільних відповідачів, їх представників, а й експертів, спеціалістів, перекладачів. Після ознайомлення обвинуваченого та інших осіб, які беруть участь у судовому розгляді, з пам'яткою головуючий з'ясовує, чи зрозумілі їм їхні права та обов'язки, і у разі необхідності роз'яснює їх. Про вручення особам, які беруть участь у судовому розгляді пам'ятки про їхні права та обов'язки та роз'яснення їх, секретарем судового засідання робиться запис у журналі судового засідання.

    4. У разі відсутності в судовому засіданні судового розпорядника його функції виконує секретар судового засідання.

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати