Стаття 48. Сторони

Цивільний процесуальний кодекс України (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие кодексы
 • 3903

  Просмотров

 • 3903

  Просмотров

 • Добавить в избраное

  1. Сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач.

  2. Позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава.

  3. У справах про відшкодування шкоди, завданої особі Головою, членом, працівником або залученим експертом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку під час виконання ними своїх повноважень, належним відповідачем є Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

  {Статтю 48 доповнено частиною третьою згідно із Законом № 3585-IX від 22.02.2024 }

  Предыдущая

  48/520

  Следующая
  Добавить в избраное
  КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

  Аналізуйте судовий акт: Філії та представництва, які не є юридичними особами - не наділені цивільною процесуальною дієздатністю та не можуть виступати стороною у цивільному процесі (ОП ВС КЦС справа №760/32455/19 від 14.06.2021 р.)
    У цій справі ОП ВС КЦС провів аналіз можливості філії виступати стороною процесу та розглянув питання правових наслідків - у вигляді процесуальних рішень, які повинен прийняти суд, встановивши такого неналежного відповідача. 

  Позивач подала позов до Національного авіаційного університету в якому вимагала суд зобов’язати свого роботодавця - Коледж інженерії та управління Національного авіаційного університету - поновити її на роботі, а також, вимагала визнати незаконним та скасувати наказ про звільнення та стягнути середній заробіток за час вимушеного прогулу, відшкодувати їй моральну шкоду. Коледж інженерії та управління, відповідно до встановлених обставин справи - є філією Національного авіаційного університету.

  Разом із тим, судом першої інстанції задоволено позов частково (зменшено лише розмір заявленої нею моральної шкоди із 20000 до 10000 грн. - у всьому іншому позов задоволено). Суд апеляційної інстанції змінив рішення суду першої інстанції лише в частині моральної шкоди, зменшивши її вже до 3000 грн. В іншій частині рішення суду змінено не було.

  Втім, відповідач - в особі представника від НАУ, подав касаційну скаргу. Мотивована вона тим, що позивачка пред'явила позов до філії університету, яка не є юридичною особою, що підтверджується витягом з положення про КІтУ НАУ. На думку заявника, підприємство, установа, організація, які не є юридичними особами, не наділені цивільною процесуальною дієздатністю та не можуть виступати сторонами у цивільному процесі. Отже, справи, за позовами у яких відповідачем зазначено особу, що не має цивільної процесуальної дієздатності, не підлягають розгляду в порядку цивільного судочинства. Читати повністю

  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст