Главная Сервисы для юристов ... Законы Цивільний процесуальний кодекс України Стаття 402. Порядок розгляду справи судом касаційної інстанції Стаття 402. Порядок розгляду справи судом касаційн...

Стаття 402. Порядок розгляду справи судом касаційної інстанції

Цивільний процесуальний кодекс України (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие кодексы
  • 13815

    Просмотров

  • 13815

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. У суді касаційної інстанції скарга розглядається за правилами розгляду справи судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи з урахуванням статті 400 цього Кодексу.

    У разі необхідності учасники справи можуть бути викликані для надання пояснень у справі.

    2. Розгляд справи в суді касаційної інстанції починається з відкриття першого судового засідання або через п’ятнадцять днів з дня відкриття касаційного провадження, якщо справа розглядається без повідомлення учасників справи.

    {Частина друга статті 402 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2234-VIII від 07.12.2017 }

    3. Головуючий відкриває судове засідання і оголошує, яка справа, за чиєю скаргою та на судове рішення якого суду розглядається.

    4. Суддя-доповідач доповідає в необхідному обсязі зміст оскаржуваного судового рішення та доводи касаційної скарги і відзиву на касаційну скаргу.

    5. Сторони та інші учасники справи дають свої пояснення, першою дає пояснення сторона, яка подала касаційну скаргу. Якщо рішення оскаржили обидві сторони, першим дає пояснення позивач. Суд може обмежити тривалість пояснень, встановивши для всіх учасників справи рівний проміжок часу, про що оголошується на початку судового засідання.

    6. У своїх поясненнях сторони та інші учасники справи можуть наводити тільки ті доводи, які стосуються підстав касаційного розгляду справи.

    7. Після заслуховування пояснень учасників справи суд переходить до стадії ухвалення судового рішення за результатами касаційного провадження.

    {Частина сьома статті 402 в редакції Закону № 4173-IX від 19.12.2024 }

    8. У разі потреби під час розгляду справи може бути оголошено перерву або розгляд її відкладено.

    Предыдущая

    420/525

    Следующая
    Добавить в избраное

    1. Відновлення втраченого повністю або частково судового провадження в цивільній справі, закінченій ухваленням рішення або у якій провадження закрито, проводиться у порядку, встановленому цим Кодексом.

    1. Відновлення втраченого судового провадження у цивільній справі – це самостійна категорія справ, які відрізняються від справ позовного провадження і справ окремого провадження[147]. Цей інститут не є новим для законодавства України, оскільки ЦПК 1963 р. у Додатку № 3 „Порядок відновлення втраченого судового або виконавчого провадження” містив процесуально-правовий механізм врегулювання цього питання.

    Слід зазначити, що правова природа даної категорії справ є близькою до процесуально-правової природи справ окремого провадження, оскільки для неї характерним є відсутність спору про право цивільне та наявність у справі однієї сторони – заявника.

    ЦПК не передбачає, яке провадження слід вважати втраченим. На нашу думку, провадження вважається втраченим, якщо втрачено (знищено) судову справу. Причинами втрати провадження може бути викрадення, загублення, фізичне знищення справи.

    2. Втраченим судовим провадження, яке може бути відновлене, вважається як вся, так і частина документів (окремий документ) конкретної цивільної справи позовного, наказного чи окремого провадження, яке було закінчене ухваленням рішення або постановленням ухвали про його закриття.

    За правилами цього розділу відновлюється провадження незалежно від причин та обставин його втрати.

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати