Главная Сервисы для юристов ... Законы Цивільний процесуальний кодекс України Стаття 251. Обов’язок суду зупинити провадження у справі Стаття 251. Обов’язок суду зупинити провадження у ...

Стаття 251. Обов’язок суду зупинити провадження у справі

Цивільний процесуальний кодекс України (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие кодексы
  • 13966

    Просмотров

  • 13966

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Суд зобов’язаний зупинити провадження у справі у разі:

    1) смерті або оголошення фізичної особи померлою, яка була стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво;

    2) перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції;

    3) призначення або заміни законного представника у випадках, передбачених статтею 63 цього Кодексу;

    4) надання сторонам у справі про розірвання шлюбу строку для примирення;

    4 - 1 ) звернення обох сторін з клопотанням про зупинення провадження у справі у зв’язку з проведенням медіації;

    {Частину першу статті 251 доповнено пунктом 4 - 1 згідно із Законом № 1875-IX від 16.11.2021 }

    5) прийняття рішення про врегулювання спору за участю судді;

    6) об’єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об’єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.

    2. З питань, зазначених у цій статті, суд постановляє ухвалу.

    Предыдущая

    252/520

    Следующая
    Добавить в избраное
    КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: Зупинити провадження у справі можна до вирішення ІНШОЇ справи, натомість така можливість виключається, в разі оскарження судових рішень в ТІЙ ЖЕ СПРАВІ (ВС/КЦС у справі № 185/446/18 від 04.08.2021 р.).
     Той випадок, коли чоловік перераховує подрузі трохи більше мільйона на ведення спільного бізнесу, а вона витрачає їх на операцію по збільшенню грудей, оплату квартири та інші дрібнички. Якесь непорозуміння вийшло у «друзів»: чоловік стверджує, що став інвестором-бізнесменом, а жінка вважає його сім’єю і витрачає подаровані кошти. Ось і суд замислився, чи дійсно позивач у бізнес ідею вкладався?

    До суду звернувся чоловік, який вважав, що подруга незаконно заволоділа його коштами і вимагав їх повернення, як безпідставно набутих за ст. 1212 ЦК України. Свою позицію пояснював тим, що будучи у дружніх стосунках із відповідачкою перерахував їй на банківський рахунок доволі велику суму коштів, які вони домовились вкласти спільно у бізнес. Однак, як стверджував позивач, відповідачка витратила кошти на власні потреби і відмовилась їх повертати.

    В межах розгляду справи задоволено заяву про забезпечення позову та накладено арешт на квартиру позивачки та два автомобіля «Porsche Cayenne» та «Chevrolet Aveo».

    Рішенням суду першої інстанції позов задоволено частково, з відповідачки стягнуто майже всю заявлену суму вимог. Читати повністю

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст