Стаття 144. Види заходів процесуального примусу

Цивільний процесуальний кодекс України (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие кодексы
  • 8352

    Просмотров

  • 8352

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Заходами процесуального примусу є:

    1) попередження;

    2) видалення із залу судового засідання;

    3) тимчасове вилучення доказів для дослідження судом;

    4) привід;

    5) штраф.

    2. Застосування до особи заходів процесуального примусу не звільняє її від виконання обов’язків, встановлених цим Кодексом.

    Предыдущая

    145/525

    Следующая
    Добавить в избраное

    1. Правовою підставою для проведення експертизи є ухвала суду про призначення експертизи. Ухвала оформляється окремим процесуальним документом. Ухвала окремо апеляційному оскарженню не підлягає.

    2. В ухвалі про призначення експертизи вказуються такі дані:

      Окрім того, відповідно до п. 3.3 Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень у постанові (ухвалі) про призначення експертизи вказуються такі дані: місце й дата винесення постанови чи ухвали; посада, звання та прізвище особи, що призначила експертизу; назва суду; назва справи та її номер; обставини справи, які мають значення для проведення експертизи; підстави призначення експертизи; прізвище експерта або назва установи, експертам якої доручається проведення експертизи; питання, які виносяться на вирішення експертові; перелік об´єктів, що підлягають дослідженню (у тому числі порівняльних зразків та інших матеріалів, направлених експертові, або посилання на такі переліки, що містяться в матеріалах справи); інші дані, які мають значення для проведення експертизи.

      Якщо під час проведення експертизи об´єкт (об´єкти) дослідження може бути пошкоджений або знищений, у постанові (ухвалі) повинен міститися дозвіл на його пошкодження або знищення.

      Орієнтовний перелік питань, що можуть бути поставлені при проведенні експертизи, надається в Науково-методичних рекомендаціях з питань підготовки і призначення судових експертиз, які є додатком до Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 08.10.1998 № 53/5.

      Питання повинні бути чіткими, конкретними, однозначними та належати до тієї галузі спеціальних знань, з якої призначається експертиза.

      Якщо в матеріалах справи є дані про особливості виявлення, вилучення, зберігання об´єкта експертного дослідження або про інші обставини, що могли вплинути на його властивості та ознаки, про них слід зазначити в ухвалі про призначення експертизи.

      2. У виняткових випадках, коли об´єкт дослідження не може бути представлений експертові, експертиза може проводитись за фотознімками та іншими копіями об´єкта, його описами та іншими матеріалами, доданими до справи в встановленому законом порядку. Про проведення експертизи за такими матеріалами має бути вказано в ухвалі про її призначення.

      3. При визначенні об´єктів та матеріалів, що підлягають направленню на експертизу, суд у необхідних випадках вирішує питання щодо відібрання відповідних зразків.

      4. Якщо цього вимагають особливі обставини справи, наприклад складність формулювання питань, необхідність застосування спеціальної термінології, суд може заслухати експерта щодо формулювання питання, яке потребує з´ясування, проінструктувати його про доручене завдання і за його клопотанням дати відповідні роз´яснення щодо сформульованих питань.

      Про вчинення цих дій повідомляються особи, які беруть участь у справі і які мають право брати участь у їх вчиненні.

      logo

      Юридические оговорки

      Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

      Полный текст

      Приймаємо до оплати