Главная Сервисы для юристов ... Законы Цивільний процесуальний кодекс України Стаття 152. Порядок подання заяви про забезпечення позову Стаття 152. Порядок подання заяви про забезпечення...

Стаття 152. Порядок подання заяви про забезпечення позову

Цивільний процесуальний кодекс України (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие кодексы
 • 3998

  Просмотров

 • 3998

  Просмотров

 • Добавить в избраное

  1. Заява про забезпечення позову подається:

  1) до подання позовної заяви - за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом для відповідного позову, або до суду за місцезнаходженням предмета спору - якщо суд, до підсудності якого відноситься справа, визначити неможливо;

  2) одночасно з пред’явленням позову - до суду, до якого подається позовна заява, за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом;

  3) після відкриття провадження у справі - до суду, у провадженні якого перебуває справа.

  2. Заява про арешт морського судна подається за місцезнаходженням порту реєстрації судна або за місцезнаходженням морського порту, в якому судно знаходиться або до якого прямує, незалежно від того, чи має такий суд юрисдикцію щодо розгляду по суті справи щодо морської вимоги, яка є підставою для арешту.

  3. Заява про забезпечення позову у справі, яка передана на розгляд міжнародного комерційного арбітражу, третейського суду, подається до апеляційного суду за місцезнаходженням арбітражу, третейського суду, місцезнаходженням відповідача або його майна за вибором заявника.

  4. У разі подання заяви про забезпечення позову до подання позовної заяви заявник повинен пред’явити позов протягом десяти днів, якщо інші строки не встановлено законом, а у разі подання заяви про арешт морського судна - тридцяти днів з дня постановлення ухвали про забезпечення позову.

  {Частина четверта статті 152 в редакції Закону № 1588-IX від 30.06.2021 }

  Предыдущая

  153/520

  Следующая
  Добавить в избраное
  КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

  Аналізуйте судовий акт: ЦПК України не передбачає такого виду забезпечення позову як тимчасове обмеження у праві виїзду громадян України за кордон (Апеляційний суд Київської області)

   Банк звернувся до суду із позовом про стягнення заборгованості до громадянина України, як поручителя за кредитом, і просив суд забезпечити позов шляхом тимчасового обмеження виїзду відповідача за кордон посилаючись на ст. 6 ЗУ «Про порядок виїзду з України та в‘їзду в Україну громадян України». Суд не задовольнив клопотання позивача, оскільки стаття 152 ЦПК України не передбачає такого виду забезпечення позову як тимчасове обмеження права виїзду громадянина за кордон України. 

  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст