Стаття 272. Вручення судового рішення

Цивільний процесуальний кодекс України (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие кодексы
  • 5643

    Просмотров

  • 5643

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Копії повного судового рішення вручаються учасникам справи, які були присутні у судовому засіданні, негайно після проголошення такого рішення.

    2. У разі проголошення тільки скороченого (вступної та резолютивної частин) судового рішення, учасникам справи, які були присутні у судовому засіданні, за їхньою заявою негайно після його проголошення видаються копії скороченого судового рішення.

    3. У разі проголошення в судовому засіданні скороченого рішення суд надсилає учасникам справи копію повного судового рішення протягом двох днів з дня його складення в електронній формі у порядку, встановленому законом, а в разі відсутності електронного кабінету - рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

    {Частина третя статті 272 в редакції Закону № 3200-IX від 29.06.2023 }

    4. За заявою учасника справи копія повного судового рішення вручається йому під розписку безпосередньо в суді.

    5. Учасникам справи, які не були присутні в судовому засіданні, або якщо судове рішення було ухвалено поза межами судового засідання чи без повідомлення (виклику) учасників справи, копія судового рішення надсилається протягом двох днів з дня його складення у повному обсязі в електронній формі у порядку, визначеному законом, а в разі відсутності електронного кабінету - рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

    {Частина п'ята статті 272 в редакції Закону № 3200-IX від 29.06.2023 }

    6. Днем вручення судового рішення є:

    1) день вручення судового рішення під розписку;

    2) день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи;

    3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення;

    4) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду;

    5) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

    Якщо судове рішення надіслано до електронного кабінету пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення.

    {Частина шоста статті 272 в редакції Закону № 3200-IX від 29.06.2023 }

    7. Якщо копію судового рішення вручено представникові, вважається, що її вручено й особі, яку він представляє.

    8. Якщо судовим рішенням відповідачеві заборонено вчиняти певні дії або накладено арешт на його майно і виконання такого рішення потребуватиме вчинення дій органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими чи службовими особами, в тому числі внесення записів до відповідних реєстрів, копія такого судового рішення також надсилається судом цим органам та (або) особам у порядку та строки, визначені цією статтею для негайного виконання.

    Копія судового рішення про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави, яке набрало законної сили, також надсилається судом відповідному державному органу, органу місцевого самоврядування, керівникові підприємства, установи чи організації, державному чи виборному органу, уповноваженому на прийняття рішення щодо звільнення або припинення повноважень особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, якої стосується відповідне судове рішення про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави.

    {Частину восьму статті 272 доповнено абзацом другим згідно із Законом № 263-IX від 31.10.2019 }

    9. Копії судових рішень можуть бути видані повторно за заявою особи у порядку, встановленому законодавством.

    10. Судові рішення відповідно до цієї статті вручаються шляхом надсилання (видачі) відповідній особі копії (тексту) повного або скороченого судового рішення, що містить інформацію про веб-адресу такого рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

    11. Якщо учасник справи має електронний кабінет, суд надсилає всі судові рішення такому учаснику в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи чи її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами. У разі відсутності в учасника справи електронного кабінету суд надсилає всі судові рішення такому учаснику в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

    {Частина одинадцята статті 272 в редакції Закону № 3200-IX від 29.06.2023 }

    12. Особа, яка не брала участі у справі, але щодо якої суд вирішив питання про її права, свободи, інтереси та (або) обов’язки, може отримати в суді, який розглядав справу як суд першої інстанції, копію рішення, що є в матеріалах цієї справи, ухваленого судом будь-якої інстанції.

    Предыдущая

    273/520

    Следующая
    Добавить в избраное
    КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: Направлення копії судового рішення на особисту електронну поштову адресу сторони НЕ є належним направленням і може бути підставою для поновлення строків для оскарження такого рішення (ВС/КЦС у справі № 279/5407/20 від 27.10.2021)
    Хронічне недофінансування судової влади триває вже досить тривалий період. Внаслідок відсутності грошей суди позбавлені можливості належним чином здійснювати вручення копій судових рішень та повісток сторонам тощо, сплачувати витрати на телефонний зв’язок та послуги інтернет-провайдерів.

    Незважаючи на це працівники судів все ж таки намагаються вручати згадані вище документи без використання засобів поштового зв’язку шляхом направлення відповідних процесуальних документів на електронні поштові скриньки сторін, які зазначаються ними у позовних заявах, клопотаннях, заявах тощо.

    Але чи відповідають такі намагання закону?

    У даній справі у відкритті апеляційного провадження за скаргою сторони було відмовлено у зв’язку із відсутністю поважних причин для поновлення строку на апеляційне оскарження. Читати повністю

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст