Главная Сервисы для юристов ... Законы Цивільний процесуальний кодекс України Стаття 285. Форма і зміст заяви про перегляд заочного рішення Стаття 285. Форма і зміст заяви про перегляд заочн...

Стаття 285. Форма і зміст заяви про перегляд заочного рішення

Цивільний процесуальний кодекс України (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие кодексы
  • 9511

    Просмотров

  • 9511

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Заява про перегляд заочного рішення повинна бути подана у письмовій формі.

    2. У заяві про перегляд заочного рішення повинно бути зазначено:

    1) найменування суду, який ухвалив заочне рішення;

    2) ім’я (найменування) відповідача або його представника, які подають заяву, їх місце проживання чи місцезнаходження, номер засобу зв’язку, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;

    {Пункт 2 частини другої статті 285 в редакції Закону № 3200-IX від 29.06.2023 }

    3) обставини, що свідчать про поважність причин неявки в судове засідання та (або) неповідомлення їх суду, а також причин неподання відзиву, і докази про це;

    4) посилання на докази, якими відповідач обґрунтовує свої заперечення проти вимог позивача;

    5) клопотання про перегляд заочного рішення;

    6) перелік доданих до заяви матеріалів.

    3. Заява про перегляд заочного рішення підписується особою, яка її подає.

    4. До заяви про перегляд заочного рішення додаються її копії за кількістю учасників справи та копії всіх доданих до неї матеріалів, крім випадків, якщо така заява подається в електронній формі через електронний кабінет. У разі подання заяви в електронній формі через електронний кабінет до неї додаються докази надсилання її копії та копій доданих матеріалів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу.

    {Частина четверта статті 285 в редакції Закону № 3200-IX від 29.06.2023 }

    5. До заяви про перегляд заочного рішення, поданої представником відповідача, додається довіреність або інший документ, який підтверджує його повноваження.

    6. До заяви про перегляд заочного рішення додається документ про сплату судового збору.

    7. До заяви про перегляд заочного рішення додаються докази, на які посилається заявник.

    8. До неналежно оформленої заяви про перегляд заочного рішення, а також до заяви, поданої особою, яка відповідно до частини шостої статті 14 цього Кодексу зобов’язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.

    {Частина восьма статті 285 в редакції Закону № 3200-IX від 29.06.2023 }

    Предыдущая

    286/525

    Следующая
    Добавить в избраное

    1. Коментована стаття встановлює порядок розгляду справи про обов’язкову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу або про продовження лікування

    Розгляд справи проводиться судом у складі одного судді і двох народних засідателів.

    2. Справи даної категорії суд зобов’язаний розглянути не пізніше трьох днів після відкриття провадження у справі, тобто з моменту винесення ухвали про відкриття провадження. Законодавець встановлює такий строк з метою якнайшвидшого розгляду справи та прийняття рішення, оскільки хворий на заразну форму туберкульозу становить небезпеку для оточуючих.

    Проте, не зрозумілою є позиція стосовно можливості участі хворої особи у судовому засіданні. Коментована стаття встановлює, що особі має бути надано право особистої участі в судовому засіданні, за винятком випадків, коли за даними протитуберкульозного закладу така особа становить загрозу розповсюдження хвороби. Але ж в судовому засіданні мова йде про обов’язкову госпіталізацію хворого на заразну форму туберкульозу, який згідно ст. 1 Закону “Про боротьбу з захворюванням на туберкульоз” є джерелом інфекції для осіб, які з ним контактують. Тому як такий хворий не може становити загрозу розповсюдження хвороби залишається не зрозумілим.

    3. Частина 2 коментованої статті встановлює обов’язковість участі у розгляді справи представника протитуберкульозного закладу, за заявою якого відкрито провадження у справі, а також представника особи, стосовно якої вирішується питання про госпіталізацію.

    Представником протитуберкульозного закладу може бути як керівник такого закладу, так і інша уповноважена ним особа.

    Представником особи, стосовно якої вирішується питання про госпіталізацію, може бути адвокат, інша особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність і належно посвідчені повноваження на здійснення представництва в суді (за винятком осіб, встановлених у статті 41 ЦПК України), а також законні представники.

    4. Як вже було сказано, справа про обов’язкову госпіталізацію особи до протитуберкульозного закладу повинна бути розглянута судом у якнайменший строк. Проте закріплення обов’язкової участі у розгляді справи представника особи, стосовно якої вирішується питання про госпіталізацію, з одного боку, та залишення без уваги випадку, коли такого представника у особи не буде або ж коли вона від нього відмовиться, з іншого, безсумнівно створить труднощі у розгляді таких справ на практиці. Тому доцільно б було покласти на певні органи (напр. на органи опіки і піклування) обов’язок забезпечити участь адвоката або іншої особи як представника у таких випадках.

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати