1. Висновок експерта для суду не має заздалегідь встановленої сили і оцінюється судом разом із іншими доказами за правилами, встановленими статтею 89 цього Кодексу. Відхилення судом висновку експерта повинно бути мотивоване в судовому рішенні.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.
Аналізуйте судовий акт: Висновок експерта, підготовлений в межах кримінального провадження, може бути визнаний доказом у цивільній справі, навіть якщо вирок ще не постановлено (ВС КЦС №756/11081/20 від 03.07.2024 р.)
Донька із мамою володіли квартирою по ½ частці. Коли матері не стало, донька не змогла одразу подати заяву прийняття спадщини, бо втратила паспорт. І допоки паспорт робили, виявилось що інша особа прийняла ½ квартири по заповіту.
Донька подала позов про визнання заповіту недійсним, оскільки була впевнена, що мати ніякого заповіту не складала. На підтвердження вона подала висновок експерта складений у кримінальній справі (за заявою доньки йшла ще одна справа проти того хто підробив заповіт).
Проте перша інстанція не задовольнила позов доньки, бо вважала, що висновок експертизи в кримінальній справі, є недопустимим доказом для цієї справи. Рішення було оскаржено і скасоване в апеляційному суді, яка нормально прийняла висновок експертизи як доказ. Тому позов доньки було частково задоволено.
ВС КЦС розглядаючи касаційну скаргу опонента, залишив в силі рішення на користь доньки. Читати повністю