Стаття 449. Строки для звернення зі скаргою

Цивільний процесуальний кодекс України (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие кодексы
  • 3301

    Просмотров

  • 3301

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Скаргу може бути подано до суду:

    а) у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її права або свободи;

    б) у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її права, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій.

    2. Пропущений для подання скарги строк може бути поновлено судом за наявності поважних причин його пропуску на підставі клопотання особи, яка подає скаргу, що має бути заявлено одночасно зі скаргою.

    У разі подання скарги з пропуском строку і за відсутності поважних причин для його поновлення та клопотання особи, яка подає скаргу, така скарга залишається судом без розгляду.

    {Частина друга статті 449 в редакції Закону № 4094-IX від 21.11.2024 }

    Предыдущая

    468/525

    Следующая
    Добавить в избраное
    КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: Бездіяльність державного виконавця щодо незняття арешту з майна фізичної особи є триваючим правопорушенням, тому оскаржується в будь-який час шляхом подання скарги в порядку, передбаченому 447-451 ЦПК України (Справа № 756/4756/14-ц)

    За увесь час існування органи державної виконавчої служби працювали погано і дуже погано. Керівництво Мінюсту змінюється, але мабуть ніхто не бажає займатися проблемою загальної бездіяльності державних виконавців при здійсненні своїх посадових обов’язків. Одним із кричущих порушень з боку виконавців в останні часи є принципове незняття арешту з майна боржника навіть після фактичного виконання рішення суду.

    В цій справі на майно боржника – земельну ділянку був накладений арешт, проте із часом з/д реалізована на торгах не була, стягувач відмовився прийняти це майно у власність, а виконавчий документ був повернутий д/в на підставі ст. 37 ЗУ «Про виконавче провадження».

    Здавалося б, ну чому д/в просто не зняти арешт? Виконавче провадження закрито… На звернення – ігнор!

    Процедура оскарження рішень, дій і бездіяльності державного виконавця в цивільному судочинстві передбачена ст. ст. 447 - 451 ЦПК України. Так на бездіяльність д/в подається скарга. Відповідно до ст. 449 ЦПК України скарга подається в залежності від правопорушення протягом трьох або десяти днів з моменту коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення свої прав.

    Проте арешт майна це триваюче порушення права власності, тому строку на оскарження відмови д/в у знятті арешту або ігнорування звернень власника з цього приводу - НЕМАЄ.

    Ухвала в цій справі насамперед цікава резолютивною частиною. Так суд зобов’язує зняти арешт не тільки саме того державного виконавця, який цей арешт наклав, а і передбачає алгоритм дій у випадку його звільнення. Тобто, у випадку нездійснення д/в повноважень суд зобов’язує уповноважену особу органу державної виконавчої служби зняти раніше накладений арешт.

    Слід додати, що відповідно до ст. 453 ЦПК України д/в зобов’язаний повідомити суд про виконання ухвали, в даному випадку про зняття арешту, не пізніше ніж у десятиденний строк з дня одержання.

     

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати