Главная Сервисы для юристов ... Законы Цивільний процесуальний кодекс України Стаття 284. Порядок і строк подання заяви про перегляд заочного рішення Стаття 284. Порядок і строк подання заяви про пере...

Стаття 284. Порядок і строк подання заяви про перегляд заочного рішення

Цивільний процесуальний кодекс України (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие кодексы
  • 11811

    Просмотров

  • 11811

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

    2. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

    3. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

    4. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

    Предыдущая

    285/525

    Следующая
    Добавить в избраное
    КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: Необізнаність сторони про порядок перегляду заочного рішення не може свідчити про поважність пропуску строку на подання такою заяви про його перегляд (ВП ВС №756/11081/20 від 12.06.2024 р.)
     Сторони уклали договір позики, за умовами якого боржниця отримала у борг 35 000 дол. США, які зобов`язалася повернути до 01 квітня 2010 року. Оскільки свій обов`язок відповідачка не виконала, то рішенням суду з неї було стягнено заборгованість за договором позики в розмірі 196 627,80 грн. Оскільки наявність судового рішення про задоволення вимог позикодавця за договором позики, яке не виконане боржником, не припиняє договірних правовідносин між сторонами, і за відсутності виконаного судового рішення, стягувач  просила суд ухвалити рішення, яким стягнути з відповідачки ще й три відсотки річних за прострочення виконання грошового зобов`язання  - і суд заочним рішенням задовільнив такий позов.

    Відповідачка, замість звернення із заявою про перегляд заочного рішення, звернулась із апеляційною скаргою, яку апеляційний суд повернув відповідачці та роз`яснив їй право на звернення до суду першої інстанції із заявою про перегляд заочного рішення. Проте, коли остання звернулася до місцевого суду із заявою про перегляд заочного рішення з проханням поновити строк на подання заяви про перегляд заочного рішення - районний суд у поновленні строки їй відмовив, а заяву залишив без розгляду. Суд першої інстанції мотивував свою ухвалу тим, що відповідачка пропустила строк для подання заяви про перегляд заочного рішення і не навела поважних причин для поновлення цього строку.

    Цю ухвалу, відповідачка-боржниця так і не змогла оскаржити. Справа була передана на розгляд Великої Палати Верховного Суду, де вирішувалось питання процесуальних особливостей оскарження судового рішення, постановленого в порядку заочного провадження, реалізації учасниками процесу права на апеляційне оскарження заочного рішення та, зокрема, процесуальних наслідків подання заяви про перегляд заочного рішення з пропуском установленого законом строку.

    Отже, у цій справі: Читати повністю

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати