Стаття 293. Право на апеляційне оскарження

Кодекс адміністративного судочинства України (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие кодексы
  • 5645

    Просмотров

  • 5645

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Учасники справи, особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов’язки, мають право подати апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції.

    {Частина перша статті 293 в редакції Закону № 460-IX від 15.01.2020 }

    2. Учасники справи, особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов’язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку ухвали суду першої інстанції окремо від рішення суду лише у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу. Оскарження ухвал суду, які не передбачені статтею 294 цього Кодексу, окремо від рішення суду не допускається.

    {Частина друга статті 293 в редакції Закону № 460-IX від 15.01.2020 }

    3. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду. У разі подання апеляційної скарги на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, суд апеляційної інстанції повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу, яка не підлягає оскарженню.

    4. Після відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою особи, яка не брала участі у справі, але суд вирішив питання про її права, свободи, інтереси та (або) обов’язки, така особа користується процесуальними правами і несе процесуальні обов’язки учасника справи.

    Предыдущая

    302/400

    Следующая
    Добавить в избраное
    КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: Особа, яку не залучено до участі у справі, має право на апеляційне оскарження - якщо у мотивувальній частині рішення є висновки про її права та обов`язки, або у резолютивній - прямо вказано про такі (ВС КАС № 160/11823/20 від 20.09.2021 р.)
     У цьому рішенні ВС КАС акцентував увагу на ознаки, які дозволяють стверджувати, що рішення є прийнятим стосовно прав та обов`язків особи, яку не було залучено до участі у справі. А отже, визначив: коли суд має прийняти до розгляду апеляційну скаргу такої особи, або коли повинен закрити апеляційне провадження за її скаргою.

    Позивач звернувся до суду з позовом до Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур міської ради (надалі також - Департамент) та державного реєстратора, в якому просив визнати протиправним та скасувати рішення про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень та зобов'язати внести до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно запис про припинення його права власності.

    Справа в тім, що об’єкт нерухомого майна позивача - прибудова з приміщеннями - була знищена, і фактично вже не існувала, а реєстратор відмовив у внесенні відповідного запису - на думку позивача - з формальних підстав (бо не було зазначено реєстраційний номер нерухомого майна в акті). 

    Рішенням суду першої інстанції позов задоволено повністю, навіть стягнуто судові витрати. Водночас - особою, яку не було залучено раніше до справи - іншою компанією (надалі - апелянт та/або Компанія) - було подано апеляційну скаргу на це рішення.  Читати повністю

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати