Стаття 173. Дрібне хуліганство

Кодекс України про адміністративні правопорушення (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие кодексы
  • 97182

    Просмотров

  • 97182

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    Дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян, -

    тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.

    {Стаття 173 із змінами, внесеними згідно із Законами № 55/97-ВР від 07.02.97 , № 2744-VI від 02.12.2010 }

    Предыдущая

    393/2196

    Следующая
    Добавить в избраное
    КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: "Рюмка водки на столе... " Вже ні! Молодика, який з відкритими вікнами гучно слухав Лєпса та грубо поводився, притягли до відповідальності - але є нюанс (Галицький райсуд м. Львова № 463/4050/23 від 27.07.2023 р.)
     Нюанс полягає в тому, що притягли до відповідальності за дрібне хуліганство, оскільки він грубо відреагував на зауваження журналіста, намагючись вибити із рук телефон, супроводжуючи це нецензурною лайкою, чим порушив громадський порядок та спокій громадян, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП.

    Все почалося з того, що на вулиці Театральній, у самому центрі Львова, троє молодиків, знаходячись в Range Rover, увімкнули гучно пісню пропутінського Лєпса, і з відкритими вікнами почали його слухати. До них підійшов журналіст, і знімаючи все це на камеру, зробив зауваження, на що пасажир в авто, висунувся з вікна, намагаючись вибити з рук телефон і нецензурною лайкою прокоментував своє ставлення до журналіста. Надалі журналіст звернувся із заявою до поліції.

    Отже, у цій справі: У своєму рішенні від 27 липня 2023 року, Галицький районний суд м. Львова, вказав лише те що молодик - “порушив громадський порядок та спокій громадян, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП.”

    Суд в своєму рішенні - на жаль - жодним чином не відобразив факт гучного прослуховування такої музики та причини зауваження журналіста - так скажімо - обійшов стороною ці фактичні обставини справи. Читати повністю

    Аналізуйте судовий акт: Буде що згадати :) Неповнолітній був оштрафований за секс на зупинці громадського транспорту. (Франківський районний суд м. Львова, справа № 465/1676/23 від 19.05.2023 р.)
     Ситуацію яка трапилась у цій справі не можна назвати звичайною. Задоволення статевої пристрасті в громадських місцях, в судовій практиці, не є вкрай незвичним явищем. Юридичний ресурс Протокол присвятив цій темі окрему консультацію: Юридичний погляд на секс в громадському місці

    Але ж секс на зупинці громадського транспорту, та й ще у лютому місяці - не може не здивувати:). Відважна молодь не втрачає шансу розважитися.

    У цій справі, неповнолітній чоловік, як було встановлено судом - 25.02.2023 року о 22 год. 18 хв. у м. Львові по вул. Кульпарківська, 123 на зупинці громадського транспорту - вчинив дії розпусного характеру, а саме будучи оголеним нище пояса вступив в контакт (статеві зносини) з громадянкою. 

    Суд констатував, що він порушив громадський порядок, що стало проявом безсоромності та грубої непристойності. Отже, своїми діями - вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП. Читати повністю

    Користуйтеся консультацією: Юридичний погляд на секс в громадському місці

    Хтось любить при свічках, хтось любить під романтичну музику, а когось пристрасть може накрити в найнесподіваніших і невідповідних місцях.

    Ні, ми не перекваліфікувалися в сексологів і не будемо розповідати, як урізноманітнити особисте життя. Так-так, ми все ще юристи, тому наше завдання розповісти сьогодні на ресурсі Протокол (Protocol) любителям статевих актів в публічних місцях чим загрожують подібні експерименти і, що говорить закон в 2020 році про секс в людному місці.

    Зміст:

    Що таке публічне місце?

    Перш ніж розповідати про санкції за секс у громадському місці, нам необхідно дати саме визначення суспільного місця, тобто позначити де не можна, а не можна практично скрізь. Чому? Розповімо нижче. Читати повністю

    -10447" class="node odd full-node node-type-book">

    Дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян,- тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.

    (Із змінами, внесеними згідно із законами України від 07.02.97 р. № 55/97-ВР, від

    1. р. № 2744-УІ)

    1. Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері охорони громадського порядку.

    2. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у нецензурній лайці в громадських місцях, образливому чіплянні до громадян та інших подібних діях, що порушують громадський порядок і спокій громадян (формальний склад).

    3. Суб'єкт адміністративного проступку- загальний (фізична осудна особа, яка досягла 16- річного віку).

    4. Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини у формі прямого чи непрямого умислу.

    5. Пленум Верховного Суду України у своїй Постанові "Про судову практику у справах про хуліганство" від 22 грудня 2006 року № 10 узагальнив судову практику щодо розгляду, зокрема, адміністративних справ про хуліганство, і дійшов наступних висновків.

    Своєчасний і правильний розгляд кримінальних та адміністративних справ про хуліганство є дієвим засобом захисту нормальних умов життя людей, поновлення порушених прав потерпілих.

    Якщо таке порушення не супроводжувалось особливою зухвалістю або винятковим цинізмом, його необхідно кваліфікувати як дрібне хуліганство за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КпАП).

    За ознакою особливої зухвалості хуліганством може бути визнано таке грубе порушення громадського порядку, яке супроводжувалось, наприклад, насильством із завданням потерпілій особі побоїв або заподіянням тілесних ушкоджень, знущанням над нею, знищенням чи пошкодженням майна, зривом масового заходу, тимчасовим припиненням нормальної діяльності установи, підприємства чи організації, руху громадського транспорту тощо, або такс, яке особа тривалий час уперто не припиняла.

    Хуліганством, яке супроводжувалось винятковим цинізмом, можуть бути визнані дії, поєднані з демонстративною зневагою до загальноприйнятих норм моралі, наприклад, проявом безсоромності чи грубої непристойності, знущанням над хворим, дитиною, особою похилого віку або такою, яка перебувала у безпорадному стані, та ін.

    Судам належить забезпечувати своєчасний і правильний розгляд адміністративних справ про дрібне хуліганство.

    У протоколі про адміністративне правопорушення мають бути зазначені: дата і місце складення; посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка його склала; відомості про особу порушника; місце, час учинення і суть дрібного хуліганства; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи, у т. ч. про матеріальну шкоду, якщо її було заподіяно (ч. 1 ст. 256 КпАП). За відсутності таких даних і неможливості їх доповнити суддя повертає матеріали органу внутрішніх справ для додаткового оформлення.

    Суддям слід забезпечувати розгляд справ про дрібне хуліганство в присутності особи, яка його вчинила. Якщо порушник заперечує факт проступку або оспорює обставини його вчинення, необхідно допитати потерпілого, свідків, витребувати додаткові матеріали. У таких випадках доцільно вести протокол судового засідання.

    При накладенні адміністративних стягнень, передбачених ст. 173 КпАП, на осіб, які вчинили дрібне хуліганство, суддя повинен у кожному конкретному випадку враховувати характер учиненого правопорушення, дані про особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність. Щодо осіб, які займаються суспільно корисною працею і позитивно характеризуються за місцем роботи, навчання та проживання, необхідно застосовувати, як правило, не арешт, а інші адміністративні стягнення, а також заходи громадського впливу.

    Установивши при розгляді матеріалів про дрібне хуліганство в діях особи ознаки злочину, суддя має закрити провадження за ст. 173 КпАП і направити ці матеріали прокурору для вирішення питання про порушення кримінальної справи та організації її розслідування.

    Якщо ж при розгляді матеріалів про дрібне хуліганство суддя встановить у діях порушника ознаки іншого адміністративного проступку, він повинен своєю вмотивованою постановою повернути зазначені матеріали органу внутрішніх справ для вирішення питання про відповідальність цієї особи згідно з чинним законодавством України.

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати