Главная Сервисы для юристов ... Законы Кодекс України про адміністративні правопорушення Стаття 184. Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей Стаття 184. Невиконання батьками або особами, що ї...
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Стаття 184. Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей

Ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей -

тягне за собою попередження або накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, -

тягнуть за собою накладення штрафу від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено цим Кодексом, крім порушень, передбачених частинами третьою або четвертою статті 173-4 цього Кодексу, -

тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вчинення неповнолітніми діянь, що містять ознаки злочину, відповідальність за які передбачена Кримінальним кодексом України, якщо вони не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність, -

тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Невиконання рішення органу опіки та піклування щодо визначення способів участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від дитини, -

тягне за собою накладення штрафу від ста до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Діяння, передбачене частиною п’ятою цієї статті, вчинене повторно протягом року після накладення адміністративного  стягнення, -

тягне за собою накладення штрафу від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та тимчасове обмеження того з батьків, з ким проживає дитина, у праві виїзду за межі України та обмеження у праві керування транспортним засобом - до виконання рішення в повному обсязі.

Умисне порушення встановленого законом обмеження щодо строку перебування дитини за межами України у разі самостійного вирішення питання про тимчасовий виїзд дитини за межі України тим із батьків, з яким рішенням суду визначено або висновком органу опіки та піклування підтверджено місце проживання цієї дитини, -

тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

{Стаття 184 із змінами, внесеними згідно з Указами ПВР № 316-11 від 29.05.85, № 4452-11 від 21.08.87; Законами № 244/94-ВР від 15.11.94, № 55/97-ВР від 07.02.97; текст статті 184 в редакції Закону № 2475-VIII від 03.07.2018; із змінами, внесеними згідно із Законом № 2657-VIII від 18.12.2018}

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Аналізуйте судовий акт: За дії дитини-«графітчика» мусять відповідати батьки (Зарічний районний суд м. Суми № 591/503/20 від 20.02.2020)

Мабуть в усіх містах на стінах будинків, у підземних переходах тощо ми можемо бачити «графіті».

Інколи ці малюнки виконано на досить професійному рівні, іноді це просто «теги», тобто стилізована підпис «бомбера».

Гарно це чи ні – залежить лише від естетичного сприйняття такої творчості кожною окремою особою.

Але ж законодавець в цій площині передбачає покарання за такі дії, а саме визнає нанесення «графіті» адміністративним правопорушенням, передбаченим ст. 152 КУпАП.

Однак такий штраф порівняно із витратами на приведенням стін, парканів тощо є мізерним (340-1360 грн.)

Чи може все ж таки змушувати «бомберів» особисто видаляти свою творчість?

У даній справі «бомбера» помітили за малюванням, але ж той виявився таким, що не досяг 16 років, а тому, відповідно до ст. 12 КУпАП не може бути притягнутий до адмінвідповідальності.

У зв’язку із цим адмінпротокол було складено на батька цього відчайдуха за ч. 3 ст. 184 КУпАП (Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей) та накладено адмінстягнення у вигляді штрафу у розмірі 850 грн.

Окремо хочу звернути увагу читача, що стягнення за ст. 152 КУпАП законодавцем визначено у розмірі штрафу від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, однак за ч. 3 ст. 184 КУпАП вже від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Аналізуйте судовий акт: Пропуск уроків малолітнім є неналежним виконанням батьківських обов’язків, за що батьків притягують до адмінвідповідальності за ст. 184 КУпАП (Червоноградський міський суд Львівської області від 11 серпня 2017р. у справі № 459/1783/17)

Хоча штраф за статею 184 КУпАП - "невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей" і мізерний, проте інколи суди, таким чином,  нагадують батькам про їх обов'язки щодо виховання власних дітей.  В даному випадку малолітній син без поважних причин пропустив 73 уроки, про що був складений протокол та відповідне подання до суду директора школи, де він навчався. 

Це вже повторне притягнення батьків до адміністративної відповідальності за цією статтею. Слід додати, що в суд батьки не з’являються, тому навряд чи штраф в сумі 34,00 грн. це ефективний засіб змусити стежити за поведінкою дитини. 

logo

Юридические оговорки

Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

Полный текст