Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Стаття 172-7. Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів

Неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів -

тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів -

тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, передбачені частиною першою або другою, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, -

тягнуть за собою накладення штрафу від чотирьохсот до восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на один рік.

Примітка.

1. Суб’єктом правопорушень у цій статті є особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 Закону України "Про запобігання корупції".

2. У цій статті під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень.

{Стаття 172-7 в редакції Закону № 1700-VII від 14.10.2014}

КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ": 

Аналізуйте судовий акт: Суд визнав винним екс-заступника Міністра юстиції П.Мороза у вчиненні корупційного правопорушення.

Постановою Дніпровського районного суду м. Києва від 12.12.2017 року колишнього заступника Міністра юстиції П.Мороза визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 КУпАП за самостійний розгляд скарги на самого себе, тобто, за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Рішення наводиться нижче, не буду повторюватись і коментувати, зазначу лише одне.

У нас в країні це «фішка» абсолютно всіх державних органів та їх посадових осіб, розглядати самостійно скарги на їх самих же. Більше того, в деяких випадках навіть вищестоящі органи пересилають такі скарги «кривдникам». І зневірені громадяни остаточно втрачають віру у справедливість, а державні чиновники, відповідно, у свою безкарність. Я спробував зламати цей усталений стереотип, і пройшовши півторарічний шлях судів, звернень і скарг, мені це вдалося.

Я публікую цей матеріал з метою, щоб, по-перше, громадяни, на права яких зневажають, не опускали рук і «лупали цю скалу», і по-друге, чиновники не вважали, що прийшли на завжди і відповідальність не настане.

ДЕЛО ВЕДЁТ ПРАВОЗАЩИТНИК: Гайдар Василь Миколайович

НАПК выявило конфликт интересов в действиях бывшего заместителя министра юстиции Павла Мороза при рассмотрении жалобы на неправомерные действия самого себя.

Проверка НАПК установила, что П.Мороз, находясь на должности замминистра юстиции рассмотрел самостоятельно мою жалобу на собственные неправомерные действия и принял решение в условиях реального конфликта интересов.

В частности, я обратился к министру юстиции Павлу Петренко с жалобой на неправомерные действия Мороза, после чего получил письмо от Министерства юстиции, подписанное самим Морозом.

Таким образом, Мороз нарушил требования ч. 2 ст. 172-7 Кодекса об административных правонарушениях.

НАПК вызвало Мороза 20 июля для ознакомления с составленным протоколом, однако он не явился в назначенное время.

В связи с этим агентство повторно пригласило экс-замминистра явиться для дачи пояснений и ознакомления с протоколом.

Ситуация описана в приведенном ниже постановлении ХААС.

Вспомните новость: В Минюсте жалобы по-прежнему рассматривают именно те, на которых их пишут, при этом традиционно даётся отписка, а не ответ по-сути. Но есть решения суда…

0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.

Популярные судебные решения
Популярные события
ЕСПЧ
Название события
Загрузка основного изображения
Выбрать изображение
Текст описание события:
0