Юридичний погляд на секс в громадському місці

Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube
Юридичний погляд на секс в громадському місці - yuridichniy_poglyad_na_seks_v_gromadskomu_mistsi_5ec7894887d78.jpg

Хтось любить при свічках, хтось любить під романтичну музику, а когось пристрасть може накрити в найнесподіваніших і невідповідних місцях.

Ні, ми не перекваліфікувалися в сексологів і не будемо розповідати, як урізноманітнити особисте життя. Так-так, ми все ще юристи, тому наше завдання розповісти сьогодні на ресурсі Протокол (Protocol) любителям статевих актів в публічних місцях чим загрожують подібні експерименти і, що говорить закон в 2020 році про секс в людному місці.

Зміст:

Що таке публічне місце?

Перш ніж розповідати про санкції за секс у громадському місці, нам необхідно дати саме визначення суспільного місця, тобто позначити де не можна, а не можна практично скрізь. Чому? Розповімо нижче.

Дане визначення є тільки в одному Законі (№ 2899-IV). Відповідно до даного закону, громадське місце - це частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під'їзди, а також підземні переходи, стадіони.

Як бачите, цю дефініцію можна трактувати дуже широко, і під публічне місце підпадає просто все, де поблизу є або можуть бути люди. Наприклад, ліфти, кабінки для переодягання в супермаркеті, парки і в деяких випадках можливо навіть і ваш припаркований автомобіль і т.д.

Ну, а на нудистських пляжях можна?

Як би не хотілося, а доведеться включити нудного юриста і зануритися в деталі кваліфікації.

По-перше, слід зазначити, що немає жодного закону або підзаконного акту, який визначає чи хоч щось говорить про нудистські пляжі. Тобто в Україні дана категорія на законодавчому рівні взагалі не існує і не має жодного правового статусу. Проте таких місць в Україні достатньо.

Але як і раніше залишається питання, чи можна займатися сексом на нудистському пляжі? І тут наші думки розділилися.

Перша точка зору полягає в тому, що займаючись сексом на нудистському пляжі ви не завдаєте шкоди громадськості, прийнятим даною групою людей засадам, оскільки для них це абсолютно нормально.

Друга ж точка зору полягає в тому, що закон захищає у нас не окрему групу людей, а все суспільство в цілому, тобто учасники цього перфомансу підлягають відповідальності навіть, якщо могли нашкодити суспільству лише потенційно. Плюс до всього нудистський пляж теж є публічним місцем. Тому відповідальності бути, а чи образило це почуття кожного нудиста з'ясовувати ніхто не буде.

Яке покарання за секс в публічному місці чекає експериментаторів?

У жодному законі або кодексі України ви не знайдете статтю з диспозицією* (це частина статті, яка визначає неправомірну дію) "секс в громадському місці", але це, звичайно ж, не говорить про те, що дана дія не є порушенням і покарання за це не буде.

Так ось, в житті відбувається те, що секс в публічних місцях правоохоронці, котрі зловили вас, найчастіше кваліфікують як дрібне хуліганство, що є адміністративною відповідальністю.

Але секс на вулиці не завжди так категорично можна відносити до адміністративної відповідальності. Також скоєне набагато рідше, але цілком може бути і кримінальним злочином і в такому випадку кваліфікуватися вже, як хуліганство. Різниця в кваліфікації буде залежати від вашого наміру і ситуації в цілому, а також від ступеня заподіяної шкоди громадськості.

Пояснимо на наочних прикладах. Якщо ви піддалися пристрасті в парку, десь в затишному містечку, але вас "застукав" поліцейський - це адмінка або можливо навіть усне попередження, яке не тягне за собою жодних негативних для вас наслідків. Якщо ж ви цілеспрямовано і усвідомлено займаєтеся сексом на вулиці, на очах у перехожих, супроводжуючи це все гучними криками, ахами, охами і лайливими слівцями, тим самим висловлюючи протест суспільної моралі - тут вже можна розраховувати на кримінальну відповідальність. Що стосується доказової бази, то в останньому випадку поліцейські зазвичай посилаються на свідчення свідків або ж на надані очевидцями фото або відеоматеріали. У першій же ситуації з доказами складно, оскільки свідків немає і ми дуже сумніваємося, що поліцейський почне вас фотографувати і знімати на телефон, хіба що те, що відбувається може зафіксувати нагрудна камера останнього. Проте доказова база буде дуже слабка і така справа навряд чи встоїть при хорошому юристі.

Не обов'язково також, щоб на гарячому вас застукав саме коп. У поліцію може звернеться будь-який перехожий, надавши необхідні докази ваших "злодіянь", або ж останній може тупо злити ваші пікантні знімки і відео в мережу (а тут вже при певних обставинах такого роззяву можна притягнути до відповідальності за розповсюдження порнографічних матеріалів). І, про всяк випадок, відзначимо те, що покаранню піддається не тільки публічний статевий акт, а також і демонстрація статевих органів в громадських місцях (тобто ексгібіціоністи теж поза законом).

Про кумедні випадки із життя ви можете прочитати нижче за посиланнями на судову практику.

Санкції або "прайс" за публічний секс

І так, якщо вас притягнули до адміністративної відповідальності, вас можуть чекати такі покарання (в альтернативі):

  • штраф (від 51 до 119 гривень);
  • громадські роботи (від 40 до 60 годин);
  • виправні роботи (від 1 до 2 місяців, з відрахуванням 20% заробітку);
  • адміністративний арешт (до 15 діб).

Якщо вас притягнули до кримінальної відповідальності, то крім судимості ви також можете отримати:

  • штраф (від 8500 до 17000 гривень);
  • арешт (до 6 місяців);
  • обмеження свободи (до 5 років).

Як бачимо, позбавлення волі публічний секс не обіцяє, але також не забуваємо, що даний перелік санкцій актуальний, якщо у вашому випадку не було обтяжливих обставин.

А обтяжливі обставини будуть. Адже в нормальній життєвій ситуації секс - не одиночна гра, в процесі повинні брати участь як мінімум двоє. А це у нас вже злочин скоєний групою осіб, за який можна отримати покарання у вигляді позбавлення волі до 4 років.

Судова практика

Одразу відзначимо, що реєстр судових рішень не дуже багатий у такій категорії справ (чи то перевелися сміливці, то чи недопрацьовують поліцейські), але щось цікаве ми все ж знайшли:

Ризик, звичайно, благородна справа, але будьте обережні з такого роду експериментами. Якщо ж перша порада для вас уже не актуальна, то поспішіть звернутись по кваліфіковану правову допомогу, щоб подібні факапи не стали темними плямами у вашій біографії.

Автор консультації: Вікторія Шутько, юрист Адо "Донець і Партнери"

Джерело: Юридичний портал Протокол

24743
Переглядів
6
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.

Популярні судові рішення
ЕСПЧ
0