Стаття 68. Перекладач

Кримінальний процесуальний кодекс України (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие кодексы
 • 6185

  Просмотров

 • 6185

  Просмотров

 • Добавить в избраное

  1. У разі необхідності у кримінальному провадженні перекладу пояснень, показань або документів сторони кримінального провадження або слідчий суддя чи суд залучають відповідного перекладача (сурдоперекладача).

  2. Перекладач має право:

  1) ставити запитання з метою уточнень для правильного перекладу;

  2) знайомитися з протоколами процесуальних дій, в яких він брав участь, і подавати до них зауваження;

  3) одержати винагороду за виконаний переклад та відшкодування витрат, пов’язаних із його залученням до кримінального провадження;

  4) заявляти клопотання про забезпечення безпеки у випадках, передбачених законом.

  3. Перекладач зобов’язаний:

  1) прибути за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді чи суду;

  2) заявити самовідвід за наявності обставин, передбачених цим Кодексом;

  3) здійснювати повний і правильний переклад, посвідчувати правильність перекладу своїм підписом;

  4) не розголошувати без дозволу слідчого, прокурора, суду відомості, які безпосередньо стосуються суті кримінального провадження та процесуальних дій, що здійснюються (здійснювалися) під час нього, і які стали відомі перекладачу у зв’язку з виконанням його обов’язків.

  4. Перед початком процесуальної дії сторона кримінального провадження, яка залучила перекладача, чи слідчий суддя або суд пересвідчуються в особі і компетентності перекладача, з’ясовують його стосунки з підозрюваним, обвинуваченим, потерпілим, свідком і роз’яснюють його права і обов’язки.

  5. За завідомо неправильний переклад або за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов’язків перекладач несе відповідальність, встановлену законом.

  Предыдущая

  139/723

  Следующая
  Добавить в избраное
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст