Головна Сервіси для юристів ... Закони Кодекс України про адміністративні правопорушення Стаття 17. Обставини, що виключають адміністративну відповідальність Стаття 17. Обставини, що виключають адміністративн...
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Стаття 17. Обставини, що виключають адміністративну відповідальність

Особа, яка діяла в стані крайньої необхідності, необхідної оборони або яка була в стані неосудності, не підлягає адміністративній відповідальності.

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Аналізуйте судовий акт: Екстрена зупинка навіть на перехресті здійснена у стані крайньої необхідності відповідно статті 17 КУпАП виключає адміністративну відповідальність (ВС/КАС у справі №545/3654/16-а від 19 лютого 2020р.)

Остаточне рішення у справі просочено наскрізь гуманізмом і ухвалено на користь водія.

Так водій зупинився в недозволенному місці, а саме біля аптеки і був виявлений інспектором поліції, який здійснив відеозапис. Водій не заперечував проти порушення правил зупинки, проте наполягав на тому, що внаслідок поганого самопочуття, а саме головокружіння та білю у серці змушений був зупинитися. Суворий коп зафіксував порушення п.15.9 (г) ПДР притягнув водія до адмінвідповідальності за частиною 1, статті 122 КУпАП. Начебто все правильно, але водій вирішив не здаватися і оскаржив постанову про накладання штрафу.

Суд першої інстанції відмовив у задоволенні позову, суд апеляційної інстанції, з яким погодився суд касаційної інстанції, визнав протиправною та скасував постанову інспектора.

Зокрема, ВС зазначив, що відповідно до статті 17 КУпАП особа, яка діяла в стані крайньої необхідності, не підлягає адміністративній відповідальності. І хоча водій зупинившись не включив аварійну сигналізацію, а після накладення штрафу сів за кермо та поїхав до лікарні, ВС все одно вважає, що самопочуття водія дозволяло йому зробити екстрену зупинку на перехресті. До матеріалів справи водієм були надані виписка із медичної карти стаціонарного хворого, карта ехокардіоскопічного обстеження, виписний епікриз з історії хвороби, із яких очевидно, що він має високий артеріальний тиск та хворе серце.

Отже, може час в такому випадку поставити питання про заборону їзди водію за кермом взагалі?...

logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст