Головна Сервіси для юристів ... Закони Кодекс України про адміністративні правопорушення Стаття 152. Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів Стаття 152. Порушення державних стандартів, норм і...

Стаття 152. Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів

Кодекс України про адміністративні правопорушення (ЗМІСТ) Інши кодекси
Додати в обране

Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів -

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

{Стаття 152 із змінами, внесеними згідно із Законом № 55/97-ВР від 07.02.97 , в редакції Закону № 1825-VI від 21.01.2010 }

Попередня

723/1000

Наступна
Додати в обране
КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

Аналізуйте судовий акт: За дії дитини-«графітчика» мусять відповідати батьки (Зарічний районний суд м. Суми № 591/503/20 від 20.02.2020)

Мабуть в усіх містах на стінах будинків, у підземних переходах тощо ми можемо бачити «графіті».

Інколи ці малюнки виконано на досить професійному рівні, іноді це просто «теги», тобто стилізована підпис «бомбера».

Гарно це чи ні – залежить лише від естетичного сприйняття такої творчості кожною окремою особою.

Але ж законодавець в цій площині передбачає покарання за такі дії, а саме визнає нанесення «графіті» адміністративним правопорушенням, передбаченим ст. 152 КУпАП.

Однак такий штраф порівняно із витратами на приведенням стін, парканів тощо є мізерним (340-1360 грн.)

Чи може все ж таки змушувати «бомберів» особисто видаляти свою творчість?

У даній справі «бомбера» помітили за малюванням, але ж той виявився таким, що не досяг 16 років, а тому, відповідно до ст. 12 КУпАП не може бути притягнутий до адмінвідповідальності.

У зв’язку із цим адмінпротокол було складено на батька цього відчайдуха за ч. 3 ст. 184 КУпАП (Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей) та накладено адмінстягнення у вигляді штрафу у розмірі 850 грн.

Окремо хочу звернути увагу читача, що стягнення за ст. 152 КУпАП законодавцем визначено у розмірі штрафу від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, однак за ч. 3 ст. 184 КУпАП вже від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст