Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Стаття 38. Строки накладення адміністративного стягнення

Адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді).

Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій і четвертій цієї статті.

Адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Адміністративне стягнення за вчинення правопорушень, передбачених статтями 204-1 і 204-2 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня їх виявлення, але не пізніше року з дня їх вчинення, а у разі вчинення таких правопорушень іноземцями або особами без громадянства, стосовно яких у встановленому законом порядку прийнято рішення про примусове повернення чи примусове видворення з України, - протягом часу, необхідного для їх виїзду з України, але не пізніше строку, визначеного законом для виїзду цих осіб з України чи забезпечення їх примусового видворення з України.

У разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через місяць з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження.

{Стаття 38 із змінами, внесеними згідно із Законами № 2342-III від 05.04.2001, № 586-VI від 24.09.2008, № 1508-VI від 11.06.2009, № 2808-VI від 21.12.2010; в редакції Закону № 3207-VI від 07.04.2011; із змінами, внесеними згідно із Законами № 3681-VI від 08.07.2011, № 4652-VI від 13.04.2012, № 198-VIII від 12.02.2015, № 731-VIII від 08.10.2015, № 2293-VIII від 27.02.2018}

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ": 

Аналізуйте судовий акт: За будівництво гаражу або інше самочинне будівництво більше ніж два місяці тому, особа не притягається за ст.96 КУпАП, оскільки таке правопорушення не є триваючим і строк притягнення до відповідальності закінчився (ВС/КАС, №682/2447/16-а)

Гаражі усіх мастей побудовані без дозволів або з істотними відхиленнями від проектів, якими заповнені двори будинків спотворюють вигляд майже усіх міст України. Це така спадщина з радянських часів, яка і сьогодні продовжує розвиватися. Гаражі розширюються, реконструюються, добудовуються, самовільно підключаються до інженерних мереж, а головне не часто належать особам, яким за законом надано право мати гараж на прибудинковій території. І звичайно гаражі не мають правовстановлюючих документів та не зареєстровані в Державному реєстру речових прав на нерухоме майно…

Звісно органи місцевої влади, зокрема органи архітектурно-будівельного контролю, зобов’язані планово зносити самочинно побудовані гаражі, попередньо отримавши відповідне рішення суду. В реальному житті такі випадки поодинокі. Водночас також мало і постанов про притягнення власників подібних гаражів до адмінвідповідальності за ст. 96 КУпАП, що прямо належить до компетенції органів архітектурно-будівельного контролю.

В цій справі судом була скасована постанова про накладення штрафу в сумі 5950 грн. на «будівельника» гаражу, який було побудовано у 1996 році.

Логіка суду проста. Адміністративне правопорушення передбачене ст. 96 КУпАП вважається вчиненим фізичною особою з моменту фактичного будівництва гаражу без відповідного дозволу. Тобто достатньо факту будівництва і правопорушення вважається закінченим. Після закінчення будівництва правопорушення не продовжується, тобто не є триваючим.

А далі судом застосовуються строки притягнення особи до адміністративної відповідальності. Так відповідно до ст. 38 КУпАП для закінченого правопорушення це два місяці з моменту вчинення, а для триваючого два місяці з моменту виявлення (якщо стягнення накладається компетентним органом, а не судом).

До того ж суд зазначив, що у 1996 році, коли самочинно був збудований гараж, ще НЕ діяв ні ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», ні Постанова КМУ № 466, а відповідно до ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.

0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.

Популярні судові рішення
Популярні події
ЕСПЧ
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події:
1