Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Стаття 173-2. Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування

Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров’ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення, -

тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до семи діб.

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, -

тягнуть за собою накладення штрафу від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб.

{Кодекс доповнено статтею 173-2 згідно із Законом № 759-IV від 15.05.2003; в редакції Закону № 599-VI від 25.09.2008; із змінами, внесеними згідно із Законами № 2744-VI від 02.12.2010, № 187-VIII від 12.02.2015; в редакції Закону № 2229-VIII від 07.12.2017}

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ": 

Аналізуйте судовий акт: Офігєвшая дружина не пускала чоловіка у власну квартиру і як зв"ясувалося у суді цим вчинила домашнє насильство (Нетішинський міськсуд Хмельницької області у справі № 679/616/20 від 18.05.2020р.)

Як показує практика у переважній кількості домашнє насильство вчиняється чоловіками.

Чоловіки як правило є тими самими кривдниками, які ображають членів своїх сімей, іноді б’ють тощо.

Але ж жінки теж не пасуть задніх.

Цю справу можна б було назвати рядовою справою про домашнє насильство, але ж вона є цікавою з точки зору суб’єкта вчинення адмінправопорушення та способу його вчинення.

У даній справі 22-х річну жінку притягнуто до відповідальності за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП за те, що вона з метою не пускати свого чоловіка спочатку замінила замки у дверях квартири, яка належить останньому, а потім і взагалі замінила вхідні двері, щоб чоловік в квартиру потрапити не зміг.

Таким чином ця молода жінка вчинила домашнє насильство економічного характеру.

При цьому цікавими є пояснення кривдниці – вона не заперечувала тих обставини, які зазначені в протоколі та зазначила, що змінила спочатку замок у вхідних дверях, а потім вже змінила вхідні двері, оскільки її чоловік приходив без попередження до квартири та забирав її речі.

Аналізуйте судовий акт: Нецензурна лайка в бік матері є домашнім насильством за яке передбачено адміністративну відповідальність (Бердичівський райсуд Житомирської області № 274/2052/20 від 26.03.2020)

Аналіз судових рішень про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства показує, що за адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.

Проте, вочевидь, із метою збереження ґендерної рівності і жінки також вчиняються правопорушення такої категорії.

У даній справі, жінка ОДИНАДЦЯТЬ разів вчинила домашнє насильство в сім’ї, яке полягало у тому, що вона майже кожного дня у період з 14.02.2020 по 26.02.2020 кричала та ображала нецензурною лайкою свою матір.

За результатом розгляду вказаних протоколів судом прийнято рішення про те, що провина жінки у повній мірі доведена як матеріалами протоколів так і її, а також свідків поясненнями та призначив адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 грн.

Аналізуйте судовий акт: За систематичне домашнє насильство доведеться сплатити штраф та пройти корекційну програму (Нетішинський райсуд Хмельницької області № 679/1434/19 від 11.01.2020)

Після прийняття Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» відношення до нього у як фахівців так і пересічних громадян було здебільшого скептичне: чи будуть застосовувавтись санкції до кривдників, яким чином будуть реалізовуватись новації, визначені у цьому законі.

Проте, як показав час суди починають реалізовувати його положення, зокрема, в частині притягнення до відповідальності осіб, винних у вчиненні домашнього насильства та накладенні на кривдників, санкцій, визначених згаданим нормативним актом.

Як приклад, у даній справі чоловік чотири рази здійснював домашнє насильство стосовно своєї колишньої дружини: висловлювався на її адресу нецензурною лайкою, бив вікна та й ще порушив вимоги термінового заборонного припису.

При розгляді справи в суді кривдник пояснив суду, що в період зловживання алкогольними напоями вчиняв сварки з колишньою дружиною, яка перешкоджала зустрічам з онукою.

Суд визнав сукупність доказів у справі, а саме протоколи про вчинення адмінправопорушень, пояснення як самого правопорушника так і його колишньої дружини, а також свідка, дані тимчасового заборонного припису такими, що повною мірою доводять вину правопорушника у вчиненні адмінправопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП та призначив адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 грн. та кривдника направлено до Управління соціального захисту населення виконавчого комітету міської ради для проходження корекційної програми для осіб які вчинили домашнє насильство, передбаченої Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.

Популярні судові рішення
Популярні події
ЕСПЧ
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події:
1