Главная Сервисы для юристов ... Законы Кримінальний процесуальний кодекс України Стаття 395. Порядок і строки апеляційного оскарження Стаття 395. Порядок і строки апеляційного оскаржен...

Стаття 395. Порядок і строки апеляційного оскарження

Кримінальний процесуальний кодекс України (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие кодексы
  • 32776

    Просмотров

  • 32776

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Апеляційна скарга подається:

    1) на судові рішення, ухвалені судом першої інстанції, - через суд, який ухвалив судове рішення;

    2) на ухвали слідчого судді чи ухвалу суду про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою, про зміну іншого запобіжного заходу на запобіжний захід у виді тримання під вартою або про продовження строку тримання під вартою, постановлені під час судового провадження в суді першої інстанції до ухвалення судового рішення по суті, - безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

    {Пункт 2 частини першої статті 395 в редакції Закону № 1027-IX від 02.12.2020 }

    2. Апеляційна скарга, якщо інше не передбачено цим Кодексом, може бути подана:

    1) на вирок або ухвалу про застосування чи відмову у застосуванні примусових заходів медичного або виховного характеру - протягом тридцяти днів з дня їх проголошення;

    1 - 1 ) на ухвалу суду про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою, про зміну іншого запобіжного заходу на запобіжний захід у виді тримання під вартою або про продовження строку тримання під вартою, постановлену під час судового провадження в суді першої інстанції до ухвалення судового рішення по суті, - протягом п’яти днів з дня її оголошення;

    {Частину другу статті 395 доповнено пунктом 1 - 1 згідно із Законом № 1027-IX від 02.12.2020 }

    2) на інші ухвали суду першої інстанції - протягом семи днів з дня її оголошення;

    3) на ухвалу слідчого судді - протягом п’яти днів з дня її оголошення.

    3. Для особи, яка перебуває під вартою, строк подачі апеляційної скарги обчислюється з моменту вручення їй копії судового рішення.

    Якщо ухвалу суду або слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, або якщо вирок було ухвалено без виклику особи, яка його оскаржує, в порядку, передбаченому статтею 382 цього Кодексу, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.

    {Абзац третій частини третьої статті 395 виключено на підставі Закону № 767-VII від 23.02.2014 }

    4. Протягом строку апеляційного оскарження матеріали кримінального провадження ніким не можуть бути витребувані із суду. У цей строк суд зобов’язаний надати учасникам судового провадження за їх клопотанням можливість ознайомитися з матеріалами кримінального провадження.

    Предыдущая

    487/723

    Следующая
    Добавить в избраное
    КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: Строк апеляційного оскарження ухвали слідчого судді постановленої без виклику особи має обчислюватися з дня отримання копії судового рішення НЕЗАЛЕЖНО від наявності інших джерел інформування про прийняте рішення (ВС/ККС, № 757/39201/18-к)

    Для кожного юриста, що практикує немає нічого гіршого аніж процесуальний строк який або вже минув і був пропущений з об’єктивних або суб’єктивних причин, або такий що ось-ось закінчується.

    Тут і починаються «брейнсторми», придумування поважих та не дуже причин пропуску, біготня по поштовим відділенням тощо. А тут ще й цілодобову пошту на Київському залізничному вокзалі закрили…

    Але перед тим, як посипати голову попілом, а сісти і уважно почитати закон або ж ретельно порахувати ті самі строки.

    У даній справі адвокатом, який є представником особи на майно якої накладено арешт, у листопаді 2019 року було подано апеляційну скаргу на ухвалу слідчого судді про арешт майна у кримінальному провадженні постановлену в серпні 2018 року.

    Апеляційний суд вказану скаргу повернув, вказавши про пропуск строку на апеляційне оскарження та відсутність підстав для його поновлення.

    На вказане рішення адвокатом було подано касаційну скаргу, яку вмотивовано тим, що оскаржувану ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику власника майна і його представника. При цьому згадану ухвалу адвокат отримав у жовтні 2019 року на підставі його заяви.

    Касаційний кримінальний суд з такими доводами адвоката погодився і зазначив наступне.

    За нормами ч.ч. 2, 3 ст. 395 КПК України апеляційна скарга на ухвалу слідчого судді подається протягом п`яти днів з дня її оголошення. Якщо ухвалу суду або слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.

    Одночасно згідно ч. 1 ст. 307ч. 7 ст. 376 КПК України копія ухвали слідчого судді не пізніше наступного дня після її постановлення надсилається учаснику провадження, який не був присутнім у судовому засіданні.

    На думку апеляційного суду оскарження останнього відбулось поза межами строку апеляційного оскарження рішення суду першої інстанції. Одночасно суд апеляційної інстанції вказав на відсутність підстав для поновлення строку апеляційного оскарження з огляду на те, що в матеріалах провадження є дані про ознайомлення адвоката з матеріалами кримінального провадження у вересні 2019 року, а тому останній, починаючи із вказаної дати, мав можливість звернутися з апеляційною скаргою у строк, визначений п. 3 ч. 2 ст. 395 КПК України, чого не зробив.

    Водночас апеляційну скаргу на ухвалу слідчого судді адвокат подав у жовтні 2019 року, після того як на підставі своєї заяви отримав копію ухвали слідчого судді про арешт майна.

    При цьому згідно з висновком об`єднаної палати Касаційного кримінального суду Верховного Суду, викладеним у постанові від 04 листопада 2019 року у справі № 760/12179/16-к, якщо ухвала слідчого судді постановлена без виклику особи, інтересів якої вона стосується та яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи має обчислюватися з дня отримання копії судового рішення, незалежно від наявності інших джерел інформування про прийняте рішення.

     

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати