Головна Сервіси для юристів ... Закони Господарський кодекс України Стаття 209. Неспроможність суб'єкта підприємництва Стаття 209. Неспроможність суб'єкта підприємництва...

Стаття 209. Неспроможність суб'єкта підприємництва

Господарський кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 2636

    Переглядів

  • 2636

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. У разі нездатності суб'єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов'язання перед іншими особами, територіальною громадою або державою інакше як через відновлення його платоспроможності цей суб'єкт (боржник) відповідно до частини четвертої статті 205 цього Кодексу визнається неспроможним.

    2. Нездатність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів інакше як через застосування визначеної судом ліквідаційної процедури вважається банкрутством.

    3. Суб'єктом банкрутства (далі - банкрутом) може бути лише суб'єкт підприємницької діяльності. Не можуть бути визнані банкрутом казенні підприємства.

    {Частина третя статті 209 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2424-IV від 04.02.2005 }

    4. Щодо банкрутства державних комерційних підприємств законом передбачаються додаткові вимоги та гарантії права власності Українського народу.

    Попередня

    219/429

    Наступна
    Додати в обране
    КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий актПЕРШЕ рішення про визнання фізособи банкрутом (Господарський суд Запорізької області № 908/3329/19 від 26.03.2020)

    З прийняттям Кодексу з питань банкрутства не тільки у юридичних, а й у фізичних осіб з’явилась можливість заявляти про свою неспроможність виконувати свої боргові зобов’язання час виконання яких настав.

    У зв’язку із прийняттям такої новаційної норми досить багато боржників почали цікавитись як механізмом застосування процедури визнання фізособи банкрутом так і реальними результатами судового розгляду таких справ.

    Проте, у зв’язку із ти, що Кодекс з питань банкрутства було прийнято досить недавно такі спори ще не набули розповсюдження і кінцеві рішення у справах такої категорії судами до 26.03.2020 не ухвалювались.

    Однак, завдяки господарському суду Запорізької області ми маємо «первую ласточку».

    У даній справі боржник-фізична особа звернувся до суду із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи.

    Яку вмотивовано тим, що боржником з банківською установою було укладено кредитний договір на суму 88993,56 доларів США з метою придбання цінних паперів.

    Проте, вказаний кредит вчасно повернуто не було у зв’язку із чим районним судом було ухвалено рішення про стягнення суми боргу на користь банку-кредитора.

    У зв’язку із відсутністю майна на яке можливо накласти стягнення з метою виконання зобов’язань на користь кредитора, а також того, що наявна заборгованість за кредитним договором, що включає постійне нарахування штрафних санкцій банком, які значно перевищують суму основної заборгованості, практично унеможливлюють нормальне проживання і було подано вказану заяву.

    Господарським судом вказану заяву було задоволено та постановлено відповідно ухвалу, яку вмотивовано тим, що за положеннями ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства боржником є юридична особа або фізична особа, у тому числі фізична особа-підприємець, неспроможна виконати свої грошові зобов`язання, строк виконання яких настав.

    Відповідно до ч. 2 ст. 6 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що до боржника - фізичної особи застосовуються, зокрема, процедура погашення боргів боржника. Процедура погашення боргів боржника вводиться у справі про неплатоспроможність разом з визнанням боржника банкрутом.

    Нормами ч. 2 ст. 209 Господарського кодексу України визначено, що нездатність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів інакше як через застосування визначеної судом ліквідаційної процедури вважається банкрутством.

    Суд дійшов до висновку, що боржник правомірно звернувся до суду з заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи та визнав останню банкрутом і застосував процедуру погашення боргів фізичної особи.

     

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати