Главная Сервисы для юристов ... Законы Кримінальний процесуальний кодекс України Стаття 288. Розгляд питання про звільнення від кримінальної відповідальності Стаття 288. Розгляд питання про звільнення від кри...

Стаття 288. Розгляд питання про звільнення від кримінальної відповідальності

Кримінальний процесуальний кодекс України (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие кодексы
  • 6266

    Просмотров

  • 6266

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Розгляд клопотання прокурора здійснюється у присутності сторін кримінального провадження та потерпілого в загальному порядку, передбаченому цим Кодексом, із особливостями, встановленими цією статтею.

    2. Суд зобов’язаний з’ясувати думку потерпілого щодо можливості звільнення підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності.

    3. Суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

    У разі закриття судом кримінального провадження та звільнення підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у порядку, передбаченому частиною п’ятою статті 401 Кримінального кодексу України, суд своєю ухвалою зобов’язує після набрання такою ухвалою законної сили невідкладно поновити звільнену особу на військовій службі та звільнену особу не пізніше 72 годин зобов’язує прибути до відповідної військової частини або місця служби для продовження проходження військової служби.

    {Частину третю статті 288 доповнено абзацом другим згідно із Законом № 3902-IX від 20.08.2024 }

    4. У разі встановлення судом необґрунтованості клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності суд своєю ухвалою відмовляє у його задоволенні та повертає клопотання прокурору для здійснення кримінального провадження в загальному порядку або продовжує судове провадження в загальному порядку, якщо таке клопотання надійшло після направлення обвинувального акта до суду.

    5. Ухвала суду про закриття кримінального провадження та звільнення особи від кримінальної відповідальності може бути оскаржена в апеляційному порядку.

    Предыдущая

    368/723

    Следующая
    Добавить в избраное
    КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: Для звільнення від кримінальної відповідальності потрібна «згода» обвинуваченого, а не «визнання ним вини» (ВС/ККС у справі № 552/5595/18 від 29.07.2021).
     Передбачений законом інститут звільнення підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності не пов`язує такого звільнення з визнанням ними своєї вини у вчиненні злочину. До таких висновків дійшов ВС при розгляді даної справи.

    Так, в суді розглядалась кримінальна справа по обвинуваченню чоловіка у вчиненні кримінальних правопорушень за ч.1 ст.162, ч.1 ст.122 КК України.

    У відповідності до обвинувального акту, у 2003 р. чоловік незаконно проникнувши до квартири потерпілої. Там він завдав умисного удару табуретом по правій руці іншого потерпілого (неповнолітнього), чим спричинив йому тілесні ушкодження.

    У 2019 р. прокурор звернувся до суду із клопотанням про звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності та закриття кримінального провадження щодо нього у зв`язку із закінченням строків давності за п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України. Читати повністю

    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати