Головна Сервіси для юристів ... Закони Господарський кодекс України Стаття 77. Особливості господарської діяльності казенних підприємств Стаття 77. Особливості господарської діяльності ка...

Стаття 77. Особливості господарської діяльності казенних підприємств

Господарський кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 1885

    Переглядів

  • 1885

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Казенне підприємство здійснює господарську діяльність відповідно до виробничих завдань органу, до сфери управління якого воно входить.

    2. Казенне підприємство самостійно організовує виробництво продукції (робіт, послуг) і реалізує її за цінами (тарифами), що визначаються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, якщо інше не передбачено законом.

    {Абзац другий частини другої статті 77 виключено на підставі Закону № 5044-VI від 04.07.2012 }

    {Абзац третій частини другої статті 77 виключено на підставі Закону № 3587-IX від 22.02.2024 }

    3. Орган, до сфери управління якого входить казенне підприємство, здійснює контроль за використанням та збереженням належного підприємству майна, і має право вилучити у казенного підприємства майно, яке не використовується або використовується не за призначенням, та розпорядитися ним у межах своїх повноважень.

    4. Казенне підприємство не має права відчужувати або іншим способом розпоряджатися закріпленим за ним майном, що належить до основних фондів, без попередньої згоди органу, до сфери управління якого воно входить.

    Відчуження нерухомого майна, а також повітряних і морських суден, суден внутрішнього плавання та рухомого складу залізничного транспорту здійснюється за умови додаткового погодження в установленому порядку з Фондом державного майна України, крім випадків, передбачених законом.

    {Частину четверту статті 77 доповнено абзацом згідно із Законом № 549-V від 09.01.2007 ; із змінами, внесеними згідно із Законом № 1630-IX від 13.07.2021 }

    Фонд державного майна України виступає організатором продажу нерухомого майна в порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.

    {Частину четверту статті 77 доповнено абзацом третім згідно із Законом № 3713-VI від 08.09.2011 }

    5. Джерелами формування майна казенного підприємства є:

    державне майно, передане підприємству відповідно до рішення про його створення;

    кошти та інше майно, одержані від реалізації продукції (робіт, послуг) підприємства;

    цільові кошти, виділені з Державного бюджету України;

    кредити банків;

    частина доходів підприємства, одержаних ним за результатами господарської діяльності, передбачена статутом;

    інші джерела, не заборонені законом.

    6. Казенне підприємство одержує кредити для виконання статутних завдань під гарантію органу, до сфери управління якого входить підприємство.

    7. Казенне підприємство відповідає за своїми зобов'язаннями лише коштами, що перебувають у його розпорядженні. У разі недостатності зазначених коштів держава, в особі органу, до сфери управління якого входить підприємство, несе повну субсидіарну відповідальність за зобов'язаннями казенного підприємства.

    8. Порядок розподілу та використання прибутку (доходу) казенного підприємства визначається фінансовим планом, який затверджується у порядку, встановленому статтею 75 цього Кодексу для державних комерційних підприємств.

    {Частина восьма статті 77 в редакції Законів № 2505-IV від 25.03.2005 , № 2668-IV від 16.06.2005 }

    9. Інші особливості господарської та соціальної діяльності казенних підприємств визначаються цим Кодексом, законом про державні підприємства та іншими законодавчими актами.

    Попередня

    85/429

    Наступна
    Додати в обране
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст