Головна Сервіси для юристів ... Закони Господарський кодекс України Стаття 184. Особливості укладання господарських договорів на основі вільного волевиявлення сторін, примірних і типових договорів Стаття 184. Особливості укладання господарських до...

Стаття 184. Особливості укладання господарських договорів на основі вільного волевиявлення сторін, примірних і типових договорів

Господарський кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 2752

    Переглядів

  • 2752

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. При укладенні господарського договору на основі вільного волевиявлення сторін проект договору може бути розроблений за ініціативою будь-якої із сторін у строки, погоджені самими сторонами.

    2. Укладення договору на основі вільного волевиявлення сторін може відбуватися у спрощений спосіб або у формі єдиного документа, з додержанням загального порядку укладення договорів, встановленого статтею 181 цього Кодексу.

    3. Укладення господарських договорів на основі примірних і типових договорів повинно здійснюватися з додержанням умов, передбачених статтею 179 цього Кодексу, не інакше як шляхом викладення договору у вигляді єдиного документа, оформленого згідно з вимогами статті 181 цього Кодексу та відповідно до правил, встановлених нормативно-правовими актами щодо застосування примірного або типового договору.

    Попередня

    194/429

    Наступна
    Додати в обране
    КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: Якщо споживач комунальної послуги ухиляється від підпису Типового договору після отримання оферти і двох примірників, суд визнає такий договір укладеним за позовом виконавця послуги (ВГСУ від 16 травня 2017р. у справі № 910/14243/16)

    Недобросовісний споживач комунальних послуг завжди ухиляється від укладання договору, в даному випадку про надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води, при цьому постійно користується такою послугою. Ну невигідно споживачу, коли послуга фактично надається, підписувати документ, який формалізує його відносини з виконавцем послуг , зокрема щодо оплати таких послуг та відповідальності за порушення строків оплати.   

    Цей спір між споживачем та виконавцем про визнання договору про надання послуг з центрального водопостачання та постачання гарячої води укладеним через суд без фізичного підпису споживача на такому договорі. Виконавець звернувся до суду із таким позовом  посилаючись на ст. 184 ГК України та Постанову КМУ № 630 від 21.07.2005, яка затверджує Типовий договір (про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення). До позову також були додані листи виконавця із пропозицією укласти договір, які були проігноровані споживачем та примірники договору, які  споживач не підписав.   

    Суд першої інстанції задовільнив позов та визнав договір укладеним, суди апеляційної та касаційної інстанцій залишили це рішення без змін.

    Слід відмітити, що суду відкинули доводи споживача про те, що між ним та виконавцем не відбулась досудова процедура укладання господарського договору, і спору щодо укладання договору не існує. Тобто, позиція споживача «я не відповідаю на оферту (листи виконавця із примірниками договору) та ігнорую всі подальші звернення, і спору немає» не працює. Виконавцю достатньо довести у суді, що споживач послуги отримав пропозицію та примірники типового договору, і надалі вважається, що спір існує, і споживач ухиляється від укладання типового договору. А укладання договору типового договору є обов’язковим для споживача, якщо  він користується послугую і сторони не домовились про інші умови. 

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати