Головна Сервіси для юристів ... Закони Господарський процесуальний кодекс України Стаття 269. Межі перегляду справи в суді апеляційної інстанції Стаття 269. Межі перегляду справи в суді апеляційн...

Стаття 269. Межі перегляду справи в суді апеляційної інстанції

Господарський процесуальний кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 3333

    Переглядів

  • 3333

    Переглядів

  • Додати в обране

    1. Суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

    2. Суд апеляційної інстанції досліджує докази, що стосуються фактів, на які учасники справи посилаються в апеляційній скарзі та (або) відзиві на неї.

    3. Докази, які не були подані до суду першої інстанції, приймаються судом лише у виняткових випадках, якщо учасник справи надав докази неможливості їх подання до суду першої інстанції з причин, що об’єктивно не залежали від нього.

    4. Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов’язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права.

    5. У суді апеляційної інстанції не приймаються і не розглядаються позовні вимоги та підстави позову, що не були предметом розгляду в суді першої інстанції.

    Попередня

    271/374

    Наступна
    Додати в обране
    КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: ВС повернув справу і зобов’язав дослідити докази долучені на стадії апеляційного розгляду (ВС КГС № 910/5080/21 від 12.07.2023 р.)
     Товариство-виконавець державного контракту з Міноборони не змогло своєчасно виконати свої зобов’язання з виробництва та поставки товару через ковідні обмеження 2020-2021 років.

    Строки виконання робіт та поставки товару неодноразово переносились, проте у лютому 2021 року, після чергового прохання перенести строки - такі перенесені не були і Товариство-виконавець звернулось до суду з позовом про внесення змін до контракту через істотну зміну обставин. Додаткові угоди про перенесення строків укладенні не були.

    Було надано і накази позивача про призупинення виконання робіт на підприємстві у зв`язку з введенням карантинних обмежень, і науково-практичні висновки Торгово-промислової палати України, і довідка щодо особливостей технологічного (виробничого) процесу, і службова записка, й витяг з штатного розпису та графік будівництва.

    Якщо суд першої інстанції позов задовольнив визнавши що обставини дійсно істотно змінились і договір може бути змінено - то апеляційний суд такі докази не визнав достатніми для зміни договору. Суд пішов через практику по форс-мажорним обставинам, і вказав, що для доведення таких обставин має бути сертифікат ТПП, який позивач не надав (лише висновки за іншою формою). Читати повністю

    Аналізуйте судовий акт: ВС визнав незаконним прийняття доказів в апеляційній інстанції, оскільки такі дії допускаються у «виняткових випадках», якщо учасник доказав неможливості їх подання з причин, що об`єктивно не залежали від нього (ВС/КГС у справі № 46/603 від 01.07.2021).

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати