Стаття 45. Податкова адреса

Податковий кодекс України (ЗМІСТ) Інши кодекси
  • 2315

    Переглядів

  • 2315

    Переглядів

  • Додати в обране

    45.1. Платник податків - фізична особа зобов'язаний визначити свою податкову адресу.

    Податковою адресою платника податків - фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі.

    Платник податків - фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.

    Податковою адресою платника податків - електронного резидента (е-резидента) визнається електронна адреса, зазначена такою особою у заяві про набуття статусу електронного резидента (е-резидента).

    {Пункт 45.1 статті 45 доповнено абзацом четвертим згідно із Законом № 2654-IX від 06.10.2022 }

    45.2. Податковою адресою юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

    {Абзац перший пункту 45.2 статті 45 із змінами, внесеними згідно із Законами № 4834-VI від 24.05.2012 , № 466-IX від 16.01.2020 }

    Податковою адресою підприємства, переданого у довірче управління, є місцезнаходження довірчого власника.

    45.3. Платник податків, який обирає спосіб взаємодії з контролюючим органом засобами електронного зв’язку в електронній формі, зобов’язаний під час обрання способу взаємодії повідомити контролюючому органу свою електронну адресу (адреси) шляхом внесення цієї інформації до своїх облікових даних через електронний кабінет.

    {Статтю 45 доповнено пунктом 45.3 згідно із Законом № 1797-VIII від 21.12.2016 - зміна набирає чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем впровадження у роботу програмного забезпечення електронного кабінету, але не пізніше 1 січня 2018 року, див. абзац другий пункту 1 розділу II Закону № 1797-VIII від 21.12.2016}

    ГЛАВА 2. ПОДАТКОВА ЗВІТНІСТЬ

    Попередня

    57/318

    Наступна
    Додати в обране
    КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ":

    Аналізуйте судовий акт: Повернутий контролюючому органу лист (ППР про визначення плати за землю для фізосіб) з відміткою пошти «за закінченням встановленого строку зберігання», все одно вважається врученим і підлягає сплаті (ВС КАС № 640/8096/19 від 23.09.2021 р.)
     При цьому - такий вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення. Також, ВС КАС у цьому рішенні підтвердив безумовний обов‘язок платника податків (фізособи) повідомляти про зміну місця свого проживання шляхом направлення форми 5ДР.

    ГУ ДФС області, після проведення камеральної перевірки з питань своєчасності сплати податкового зобов'язання - склала акт перевірки, де зафіксувала порушення орендарем пункту 287.5 статті 287 ПК (вже виключена) - тобто затримку граничного строку сплати узгодженого грошового зобов'язання з орендної плати за землю.

    Встановлене порушення слугувало підставою для застосування до орендаря штрафу (у розмірі 20%) порушення встановленого строку сплати двох грошових зобов'язань.

    Орендар, не погоджуючись із штрафами - звернулась до суду, з позовом до ГУ ДФС, в якому просила визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення (далі - ППР про штраф) про застосування до неї штрафу. Так, позивачка посилалася на те, що податкове повідомлення-рішення було надіслане відповідачем на адресу, за якою вона не проживає та не зареєстрована, а тому підстав вважати його врученим - відсутні.  Читати повністю

    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати