Стаття 208. Оподаткування послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України
208.1. Цією статтею встановлюються правила оподаткування в разі постачання особою-нерезидентом, яку не зареєстровано як платника податку, послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, особі, яку зареєстровано як платника податку, чи будь-якій іншій юридичній особі-резиденту.
208.2. Отримувач послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, нараховує податок за основною ставкою податку на базу оподаткування, визначену згідно з пунктом 190.2 статті 190 цього Кодексу.
При цьому отримувач послуг - платник податку у порядку, визначеному статтею 201 цього Кодексу, складає податкову накладну із зазначенням суми нарахованого ним податку, яка є підставою для віднесення сум податку до податкового кредиту у встановленому порядку.
Така податкова накладна підлягає обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
{Абзац третій пункту 208.2 статті 208 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1621-VII від 31.07.2014 з урахуванням змін, внесених Законом № 71-VIII від 28.12.2014; в редакції Закону № 71-VIII від 28.12.2014}
208.3. Якщо отримувача послуг зареєстровано як платника податку, сума нарахованого податку включається до складу податкових зобов'язань декларації за відповідний звітний період.
208.4. Якщо отримувача послуг не зареєстровано як платника податку, то податкова накладна не складається. Форма розрахунку податкових зобов'язань такого отримувача послуг у вигляді додатку до декларації з цього податку, затверджується у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу.
{Пункт 208.4 статті 208 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1797-VIII від 21.12.2016}
208.5. Отримувач послуг прирівнюється до платника податку для цілей застосування правил цього розділу щодо сплати податку, стягнення податкового боргу та притягнення до відповідальності за правопорушення у сфері оподаткування.
208.6. Положення цієї статті не поширюються на постачання особою - нерезидентом, яку не зареєстровано як платника податку, послуг з підготовки до зняття і зняття енергоблоків Чорнобильської АЕС з експлуатації та перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги, що надається на безоплатній та безповоротній основі, відповідно до положень Рамкової угоди між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку стосовно діяльності Чорнобильського фонду "Укриття" в Україні та Угоди про грант (Проекту ядерної безпеки Чорнобильської АЕС) між Європейським банком реконструкції та розвитку як Розпорядником коштів, наданих згідно з Грантом з Рахунка ядерної безпеки, Урядом України та Чорнобильською атомною електростанцією.
{Статтю 208 доповнено пунктом 208.6 згідно із Законом № 3609-VI від 07.07.2011}
{Стаття 209 втратила чинність з 1 січня 2017 року - див. підпункт 4 пункту 2 розділу XIX цього Кодексу}
209.1. Резидент, який провадить підприємницьку діяльність у сфері сільського і лісового господарства та рибальства та відповідає критеріям, встановленим у пункті 209.6 цієї статті (далі - сільськогосподарське підприємство), може обрати спеціальний режим оподаткування.
209.2. Позитивна різниця між сумою податкових зобов’язань звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту звітного (податкового) періоду, визначена:
а) за операціями з сільськогосподарськими товарами/послугами (крім операцій із зерновими і технічними культурами та операцій з продукцією тваринництва) підлягає перерахуванню:
до державного бюджету - у розмірі 50 відсотків;
на спеціальні рахунки, відкриті сільськогосподарським підприємствам - суб’єктам спеціального режиму оподаткування в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, - у розмірі 50 відсотків;
б) за операціями із зерновими і технічними культурами підлягає перерахуванню:
до державного бюджету - у розмірі 85 відсотків;
на спеціальні рахунки, відкриті сільськогосподарським підприємствам - суб’єктам спеціального режиму оподаткування в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, - у розмірі 15 відсотків;
в) за операціями з продукцією тваринництва підлягає перерахуванню:
до державного бюджету - у розмірі 20 відсотків;
на спеціальні рахунки, відкриті сільськогосподарським підприємствам - суб’єктам спеціального режиму оподаткування в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, - у розмірі 80 відсотків.
209.2.1. Сільськогосподарські підприємства для забезпечення перерахування, зазначеного у:
а) підпункті "а" пункту 209.2 цієї статті, зараховують кошти на власні рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкриті для перерахування коштів до державного бюджету та на спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів для здійснення операцій з сільськогосподарськими товарами/послугами (крім операцій із зерновими і технічними культурами та операцій з продукцією тваринництва);
б) підпункті "б" пункту 209.2 цієї статті, зараховують кошти на власні рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкриті для перерахування коштів до державного бюджету та на спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, для здійснення операцій з постачання зернових і технічних культур;
в) підпункті "в" пункту 209.2 цієї статті, зараховують кошти на власні рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкриті для перерахування коштів до державного бюджету та на спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, для здійснення операцій із продукцією тваринництва.
209.2.2. Кошти, зараховані на рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, зазначені у підпункті 209.2.1 пункту 209.2 цієї статті, автоматично протягом наступного операційного дня за днем, в якому кошти надійшли на такі рахунки, перераховуються органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, у таких розмірах:
а) з рахунків, зазначених у підпункті "а" підпункту 209.2.1 пункту 209.2 цієї статті:
50 відсотків - на рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість;
50 відсотків - на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств, відкриті в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів;
б) з рахунків, зазначених у підпункті "б" підпункту 209.2.1 пункту 209.2 цієї статті:
85 відсотків - на рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість;
15 відсотків - на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств, відкриті в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів;
в) з рахунків, зазначених у підпункті "в" підпункту 209.2.1 пункту 209.2 цієї статті:
20 відсотків - на рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість;
80 відсотків - на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств, відкриті в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.
209.2.3. Для перерахування до державного бюджету коштів, зарахованих на рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість з рахунків платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, зазначених у підпункті 209.2.1 пункту 209.2 цієї статті, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної податкової та митної політики, надсилає органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, реєстр платників, в якому зазначаються назва платника, податковий номер та індивідуальний податковий номер платника, звітний період та сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету, зазначена у податковій декларації, в якій відображаються результати діяльності в межах спеціального режиму оподаткування за звітний (податковий) період. На підставі такого реєстру орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, не пізніше останнього дня строку, встановленого цим Кодексом для самостійної сплати податкових зобов’язань, перераховує суми податку до бюджету.
Суми податку на додану вартість, що підлягають перерахуванню на спеціальні рахунки, відкриті в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, не підлягають сплаті до бюджету та повністю залишаються в розпорядженні такого сільськогосподарського підприємства для використання у виробництві сільськогосподарських товарів/послуг. Зазначені суми коштів акумулюються сільськогосподарськими підприємствами на таких рахунках у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.
209.2.4. Сільськогосподарські підприємства - суб’єкти спеціального режиму оподаткування у строки, встановлені цим Кодексом для самостійної сплати податкових зобов’язань, повинні забезпечити перерахування на їхні рахунки у системі електронного адміністрування податку, зазначені у підпункті 209.2.1 пункту 209.2 цієї статті, коштів у розмірі, достатньому для перерахування до державного бюджету та на спеціальний рахунок, на підставі поданої податкової декларації, в якій відображаються результати діяльності в межах спеціального режиму оподаткування протягом звітного (податкового) періоду.
Проведення сільськогосподарським підприємством - суб’єктом спеціального режиму оподаткування розрахунків з бюджетом за іншими операціями, здійсненими протягом звітного (податкового) періоду не в межах спеціального режиму оподаткування, здійснюється у порядку, передбаченому статтею 200 цього Кодексу.
{Пункт 209.2 із змінами, внесеними згідно із Законами № 4834-VI від 24.05.2012, № 1621-VII від 31.07.2014, № 71-VIII від 28.12.2014, № 643-VIII від 16.07.2015; в редакції Закону № 909-VIII від 24.12.2015}
209.3. Якщо сума податку на додану вартість, сплачена (нарахована) сільськогосподарським підприємством постачальнику на вартість виробничих факторів, перевищує суму податку, нараховану за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг, то різниця між такими сумами не підлягає бюджетному відшкодуванню та зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
{Пункт 209.3 статті 209 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3609-VI від 07.07.2011}
209.4. При вивезенні сільськогосподарських товарів у митному режимі експорту сільськогосподарське підприємство - виробник таких товарів/послуг має право на бюджетне відшкодування податку на додану вартість, сплаченого (нарахованого) постачальникам товарів/послуг, вартість яких включається до складу виробничих факторів. Таке відшкодування здійснюється в загальному порядку.
{Пункт 209.4 статті 209 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4915-VI від 07.06.2012}
209.5. Платник податку, який придбаває сільськогосподарські товари/послуги в сільськогосподарського підприємства, який обрав спеціальний режим оподаткування, має право збільшити податковий кредит на суму сплаченого (нарахованого) податку в загальному порядку.
209.6. Сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є постачання вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих основних фондах, а також на давальницьких умовах, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг становить не менш як 75 відсотків вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно.
{Абзац перший пункту 209.6 статті 209 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4834-VI від 24.05.2012}
Ця норма діє з урахуванням того, що:
а) для новоутвореного сільськогосподарського підприємства, зареєстрованого як суб'єкт господарювання, який провадить господарську діяльність менше ніж 12 календарних місяців, така питома вага сільськогосподарських товарів/послуг розраховується за наслідками кожного окремого звітного податкового періоду;
б) з метою розрахунку такої питомої ваги до складу основної діяльності сільськогосподарського підприємства не включаються оподатковувані операції з постачання основних фондів, що перебували у складі його основних фондів не менше ніж 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно, якщо такі операції не були постійними і не становили окремої підприємницької діяльності.
{Абзац четвертий пункту 209.6 статті 209 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4834-VI від 24.05.2012}
209.7. Сільськогосподарськими вважаються товари, зазначені у товарних групах 1-24, товарних позиціях 4101, 4102, 4103, 4301 згідно з УКТ ЗЕД, та послуги, які отримані в результаті здійснення діяльності, на яку відповідно до пункту 209.17 цієї статті поширюється дія спеціального режиму оподаткування у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, якщо такі товари вирощуються, відгодовуються, виловлюються або збираються (заготовляються), а послуги надаються, безпосередньо платником податку - суб'єктом спеціального режиму оподаткування (крім придбання таких товарів/послуг у інших осіб), які поставляються зазначеним платником податку - їх виробником.
{Пункт 209.7 статті 209 в редакції Закону № 3609-VI від 07.07.2011}
209.8. Норми цієї статті не поширюються на виробників підакцизних товарів, крім підприємств первинного виноробства, які поставляють виноматеріали (коди згідно з УКТ ЗЕД 2204 29 - 2204 30).
209.9. Сільськогосподарське підприємство надає покупцю податкову накладну в порядку, встановленому цим розділом.
209.10. Сільськогосподарське підприємство реєструється як суб’єкт спеціального режиму оподаткування з дотриманням правил та у строки, що визначені статтею 183 цього Кодексу для реєстрації платників податку на додану вартість.
У реєстрі суб’єктів спеціального режиму оподаткування, крім відомостей, передбачених для реєстрації платників податку на додану вартість на загальних підставах, повинен міститися перелік видів діяльності такого сільськогосподарського підприємства, на які поширюється дія спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, та дата внесення запису про такі види діяльності.
При оприлюдненні даних з реєстру платників податку на додану вартість згідно з пунктом 183.13 статті 183 цього Кодексу додатково оприлюднюються дані з реєстру суб’єктів спеціального режиму оподаткування про дату реєстрації суб’єктом спеціального режиму оподаткування, перелік видів діяльності сільськогосподарського підприємства із зазначенням дати внесення запису про такі види діяльності, дату виключення з такого реєстру, а також дату, з якої сільськогосподарське підприємство вважається платником зазначеного податку на загальних підставах.
{Пункт 209.10 статті 209 в редакції Закону № 657-VII від 24.10.2013}
209.11. Якщо суб'єкт спеціального режиму оподаткування поставляє протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно несільськогосподарські товари/послуги, питома вага яких перевищує 25 відсотків вартості всіх поставлених товарів/послуг, то:
а) на таке підприємство не поширюється спеціальний режим оподаткування, встановлений цією статтею. Таке підприємство зобов'язане визначити податкове зобов'язання з цього податку за підсумками звітного податкового періоду, в якому було допущено таке перевищення, і сплатити податок до бюджету в загальному порядку;
б) контролюючий орган виключає таке підприємство з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування та може повторно включити його до такого реєстру після закінчення наступних 12 послідовних звітних податкових періодів за наявності підстав, визначених цією статтею;
в) таке підприємство вважається платником зазначеного податку на загальних підставах з першого числа місяця, в якому було допущено таке перевищення.
Якщо суб'єкти спеціального режиму оподаткування не можуть самостійно покрити збитки, що виникли внаслідок дії обставин непереборної сили, такі суб'єкти мають право продовжити строк застосування спеціального режиму оподаткування без дотримання розміру питомої ваги, встановленої цим пунктом.
Це правило не застосовується, якщо ризики втрати товарів (запасів) були належно застраховані. У такому випадку суми одержаних страхових виплат враховуються при визначенні питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів/послуг у загальному обсязі постачання за відповідний звітний період.
Рішення про наявність обставин непереборної сили, перелік суб'єктів, що постраждали внаслідок таких обставин, та терміни застосування спеціального режиму оподаткування без дотримання розміру питомої ваги, встановленої цим пунктом, визначаються Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними радами.
Норми цього пункту починають застосовуватися після закінчення терміну, визначеного Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними радами.
209.12. Сільськогосподарське підприємство виключається з реєстру суб’єктів спеціального режиму оподаткування у разі, коли:
а) підприємство подає заяву про зняття його з реєстрації як суб’єкта спеціального режиму оподаткування та/або про його реєстрацію як платника зазначеного податку на загальних підставах;
б) підприємство підлягає реєстрації як платник податку на загальних підставах;
в) щодо підприємства прийняте рішення про припинення шляхом ліквідації або реорганізації.
За наявності підстав, визначених у підпунктах "а", "б" цього пункту, сільськогосподарське підприємство знімається з реєстрації як суб’єкт спеціального режиму оподаткування з одночасною реєстрацією як платник податку на загальних підставах.
За наявності підстав, визначених у пункті 184.1 статті 184 цього Кодексу (за винятком підстави, визначеної у підпункті "є" пункту 184.1 статті 184 цього Кодексу), проводиться анулювання реєстрації сільськогосподарського підприємства як платника податку на загальних підставах та суб’єкта спеціального режиму оподаткування з дотриманням правил та у строки, що визначені статтею 184 цього Кодексу.
{Пункт 209.12 статті 209 в редакції Закону № 657-VII від 24.10.2013}
209.13. Сільськогосподарське підприємство - суб'єкт спеціального режиму оподаткування подає податкову декларацію у строки та в порядку, що встановлені для інших платників податку. Форма податкової декларації, яка подається сільськогосподарським підприємством - суб'єктом спеціального режиму оподаткування, затверджується відповідно до пункту 201.15 статті 201 цього Кодексу.
209.14. Сільськогосподарське підприємство - суб'єкт спеціального режиму оподаткування здійснює оподаткування операцій з продажу (постачання) сільськогосподарської продукції за ставкою, визначеною підпунктом "а" пункту 193.1 статті 193 цього Кодексу.
У разі експорту сільськогосподарської продукції застосовується ставка податку, визначена підпунктом "б" пункту 193.1 статті 193 цього Кодексу.
209.15. Для цілей цієї статті застосовуються такі терміни:
209.15.1. виробничі фактори, за рахунок яких сформовано податковий кредит:
а) товари/послуги, які придбаваються сільськогосподарським підприємством для їх використання у виробництві сільськогосподарської продукції, а також основні фонди, які придбаваються (споруджуються) з метою їх використання у виробництві сільськогосподарської продукції.
У разі якщо товари/послуги, основні фонди, виготовлені та/або придбані, використовуються сільськогосподарським підприємством частково для виробництва сільськогосподарських товарів/послуг, у тому числі зернових і технічних культур, та/або продукції тваринництва, а частково для інших товарів/послуг, сума сплаченого (нарахованого) податкового кредиту розподіляється виходячи з питомої ваги вартості таких сільськогосподарських товарів/послуг у загальній вартості всіх товарів/послуг, поставлених за 12 попередніх послідовних звітних (податкових) періодів.
{Абзац другий підпункту "а" підпункту 209.15.1 пункту 209.15 статті 209 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4834-VI від 24.05.2012; в редакції Закону № 909-VIII від 24.12.2015}
У разі якщо товари/послуги, основні фонди, виготовлені та/або придбані, використовуються сільськогосподарським підприємством частково для виробництва зернових культур і технічних культур, та/або частково для виробництва продукції тваринництва, та/або частково для інших сільськогосподарських товарів/послуг, сума сплаченого (нарахованого) податкового кредиту розподіляється виходячи з питомої ваги вартості таких зернових і технічних культур, продукції тваринництва та інших сільськогосподарських товарів/послуг у загальній вартості усіх сільськогосподарських товарів/послуг, поставлених за 12 попередніх послідовних звітних (податкових) періодів;
{Підпункт "а" підпункту 209.15.1 пункту 209.15 статті 209 доповнено абзацом третім згідно із Законом № 4834-VI від 24.05.2012; в редакції Закону № 909-VIII від 24.12.2015}
б) послуги, супутні постачанню сільськогосподарського товару, який вирощується, відгодовується, виловлюється або збирається (заготовлюється) безпосередньо платником податку:
сіяння та саджання рослин, збирання врожаю, його брикетування чи складування, проведення інших польових робіт, включаючи внесення добрив та засобів захисту рослин;
пакування та підготовка до продажу, у тому числі сушіння, очищення, розмелювання, дезінфекція та силосування сільськогосподарської продукції (01.41.0 КВЕД);
зберігання сільськогосподарської продукції;
вирощування, розведення, відгодівля та забій свійських сільськогосподарських тварин, застосування засобів захисту тварин, проведення протиепізоотичних заходів;
отримання послуг з використання сільськогосподарської техніки, крім отримання її у фінансову оренду (лізинг);
отримання послуг, супутніх веденню сільськогосподарської діяльності, а саме з питань оподаткування, бухгалтерської звітності та обліку, організації внутрішнього виробничого управління (74.14.0 КВЕД);
знищення бур'яну та шкідливих комах, оброблення посівів і сільськогосподарських площ засобами захисту рослин, а також використання засобів захисту тварин;
експлуатація меліоративних зрошувальних та осушувальних систем для посівних площ і сільськогосподарських угідь;
розділ м'яса для товарної кондиції;
209.15.2. діяльність у сфері сільського господарства:
а) виробництво продукції рослинництва, а саме рослинних культур, а також вирощування фруктів та овочів, квітів та декоративних рослин (у відкритих або закритих ґрунтах), грибів, насіння, прянощів, саджанців та водоростей, а також їх обробка, переробка та/або консервація;
б) виробництво продукції тваринництва, а саме свійських сільськогосподарських тварин, птахівництва, кролівництва, бджільництва, а також розведення шовкопрядів, змій та інших плазунів або слимаків та інших наземних ссавців, безхребетних та комах, а також їх обробка, переробка та/або консервація;
в) надання послуг іншим сільгосптоваровиробникам (юридичним особам) та/або фізичним особам з використанням сільськогосподарської техніки, крім надання її у фінансову оренду (лізинг);
{Підпункт "в" підпункту 209.15.2 пункту 209.15 статті 209 в редакції Закону № 3609-VI від 07.07.2011}
209.15.3. діяльність у сфері лісового господарства (лісництва):
а) залісення, вирощування і догляд за деревами або чагарниками чи вирубування дерев та/або чагарників;
б) збирання дикорослих грибів та ягід, інших дикорослих рослин, їх обробка та консервація;
209.15.4. діяльність у сфері рибальства:
а) розведення та/або виловлення прісноводної (лиманної) риби чи інших прісноводних (лиманних) (05.02.0, 05.01.0 КВЕД);
б) розведення та виловлення морської або океанічної риби або безхребетних (05.02.0, 05.01.0 КВЕД);
в) розведення та виловлювання мушель, устриць, ракоподібних, жаб, дикорослих водоростей;
г) обробка та/або консервація риби або інших прісноводних чи морських безхребетних, мушель, устриць, ракоподібних, жаб, дикорослих водоростей;
209.15.5. виробництво продукції на давальницьких умовах із сировини, яка вирощується, відгодовується, виловлюється або збирається (заготовлюється) безпосередньо платником податку, - це операція з постачання сільськогосподарської сировини замовником (власником) - суб'єктом спецрежиму виробникові (переробникові) та прийняття останнім для переробки (обробки, збагачення чи використання) на готову продукцію на виробничих потужностях такого виробника (переробника) за відповідну плату без отримання права власності на таку продукцію.
209.16. Обробка чи переробка продукції, одержаної в результаті діяльності платника податку у сфері сільського та лісового господарства і рибальства, вважається діяльністю у сфері сільського та лісового господарства і рибальства за умови, якщо така продукція вирощується, відгодовується, виловлюється або збирається (заготовлюється) безпосередньо платником податку (крім їх придбання в інших осіб) (05.01.0, 15.11.0, 15.12.0, 15.13.0, 15.20.0, 15.31.0, 15.32.0, 15.33.0, 15.41.0, 15.42.0, 15.43.0, 15.51.0, 15.61.0, 15.62.0, 15.71.0, 15.81.0, 15.83.0, 15.85.0 КВЕД).
209.17. Дія спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства поширюється на:
209.17.1. вирощування зернових та технічних культур (01.11.0 КВЕД):
вирощування зернових культур на зерно для продовольчого споживання, на корм, на насіння;
вирощування бобових культур, які підлягатимуть сушінню, лущінню на зерно для продовольчого споживання, на корм, на насіння;
вирощування картоплі для продовольчого споживання, технічних цілей, на насіння;
вирощування фабричного цукрового буряку;
вирощування тютюну і махорки, первинне оброблення листя (збирання, сушіння, сортування тощо), вирощування розсади;
вирощування насіння та плодів олійних культур (арахісу, сої, соняшнику, кользи, рапсу, рижію тощо) для продовольчого споживання, технічних цілей, а також на насіння;
вирощування однорічних і багаторічних трав на зелений корм, випас, сіно, сінаж і силос;
вирощування кормових коренеплодів (буряку, брукви, турнепсу тощо);
вирощування баштанних кормових культур;
вирощування зернових і зернобобових, а також їх сумішей на зелений корм, випас, сіно, сінаж, силос;
одержування насіння цукрового буряку та насіння кормових культур (включаючи трави);
вирощування та первинне оброблення (замочування) прядивних культур;
вирощування ефіроолійних культур;
вирощування лікарських однорічних і багаторічних трав'янистих, напівчагарникових, ліано- та деревоподібних культур;
вирощування садивного матеріалу ефіроолійних та лікарських культур;
вирощування коренеплодів і бульбоплодів з високим вмістом крохмалю або інуліну (топінамбуру, батату тощо);
вирощування шишок хмелю, цикорію;
209.17.2. овочівництво; декоративне садівництво та вирощування продукції розсадників (01.12.0 КВЕД):
вирощування овочевих та баштанних культур для продовольчого споживання: помідорів, огірків, капусти, столової моркви та буряків, кабачків, баклажанів, динь, кавунів, бобових, які не підлягатимуть лущінню, салатів, цибулі, цукрової кукурудзи та інших;
вирощування зелені: кропу, петрушки, салату, шпинату тощо;
вирощування овочевої розсади, насіння овочевих культур;
вирощування міцелію та грибів, збирання лісових грибів;
вирощування квітів, насіння, розсади, квіткових цибулин, бульб тощо;
вирощування садивного матеріалу плодово-ягідних і горіхоплідних культур та винограду;
209.17.3. вирощування фруктів, ягід, горіхів, культур для виробництва напоїв і прянощів (01.13.0 КВЕД):
вирощування фруктів: яблук, слив тощо;
вирощування ягід: суниці, малини, смородини тощо;
вирощування винограду;
вирощування горіхів (горіхів волоських, мигдалю, фісташок, фундука тощо);
вирощування культур для виробництва прянощів (листя, квітів, насіння, плодів);
вирощування садивного матеріалу рослин для виробництва прянощів;
перероблення фруктів, ягід і винограду на вино в межах господарства, що їх вирощує;
209.17.4. розведення великої рогатої худоби (01.21.0 КВЕД):
відтворювання поголів'я великої рогатої худоби;
вирощування великої рогатої худоби;
одержання сирого молока корів, буйволиць, ячих;
одержання сперми бугаїв;
209.17.5. розведення овець, кіз, коней (01.22.0 КВЕД):
відтворювання поголів'я овець, кіз, коней, мулів, віслюків;
вирощування овець, кіз, коней, мулів, віслюків;
одержання сирого овечого і козячого молока;
одержання сирого кобилячого молока;
одержання овечої вовни;
одержання козячої вовни та козячого пуху;
одержання волос тварин;
одержання сперми баранів, козлів, жеребців;
209.17.6. розведення свиней (01.23.0 КВЕД):
відтворювання поголів'я свиней;
вирощування свиней;
одержання сперми кнурів;
209.17.7. розведення птиці (01.24.0 КВЕД):
відтворювання поголів'я свійської птиці (курей, гусей, індиків, цесарок, перепілок, страусів тощо);
вирощування свійської птиці;
одержання яєць;
209.17.8. розведення інших тварин (01.25.0 КВЕД):
розведення тварин на фермах;
розведення кролів, одержання продукції кролівництва (шкурки);
розведення бджіл, одержання меду, воску тощо;
розведення хутрових звірів, одержання хутрової сировини;
розведення водоплавних тварин (нутрій, ондатр тощо);
розведення шовкопряда, одержання коконів шовкопряда;
вирощування каліфорнійського червоного черв'яка та інших вермікультур;
одержання біогумусу;
розведення інших тварин (верблюдів, оленів, лабораторних тварин тощо);
одержання іншої продукції тварин;
одержання сирої шкури свиней;
209.17.9. змішане сільське господарство (01.30.0 КВЕД);
209.17.10. лісівництво (02.01.1 КВЕД):
вирощування будівельного лісу: посадка, підсадка саджанців, охорона лісу та лісосік;
вирощування молодого порослевого лісу та балансової деревини;
вирощування лісосадивних матеріалів;
вирощування різдвяних ялинок;
вирощування рослинних матеріалів для плетіння;
{Підпункт 209.17.10 пункту 209.17 статті 209 в редакції Закону № 1621-VII від 31.07.2014}
209.17.11. одержання продукції лісового господарства (02.01.2 КВЕД):
збирання лісових продуктів (жолудів, каштанів, моху тощо);
збирання соків (березового, кленового тощо);
збирання живиці, природних смол;
збирання насіння дерев і чагарників для лісонасаджень;
збирання корка, шелаку, камеді, бальзамів, дикорослих луб'яних рослин;
209.17.12. рибництво (05.02.0 КВЕД):
морське і прісноводне рибництво;
209.17.13. надання послуг у рибальстві, рибництві:
послуги, пов'язані з рибальством (05.01.0 КВЕД);
надання послуг, пов'язаних з діяльністю риборозплідників та рибних ферм, обстеження стану водоймищ (05.02.0 КВЕД);
209.17.14. надання послуг у рослинництві, облаштування ландшафту (01.41.0 КВЕД):
надання послуг у рослинництві за винагороду або на договірній основі: передпосівна підготовка полів і насіння сільськогосподарських культур; посів і садіння сільськогосподарських культур; обприскування сільськогосподарських культур, у тому числі з повітря; обрізання плодових дерев та винограду; пересаджування рису, розсаджування буряку;
надання послуг із збирання врожаю та підготовка продукції до первинної реалізації: очищення, різання, сортування, сушіння, дезінфекція, покривання воском, полірування, пакування, лущення, замочування, охолодження чи пакування навалом, у тому числі з фасуванням у безкисневому середовищі; захист рослин від хвороб і шкідників; агрохімічне обслуговування;
надання послуг із використанням сільськогосподарської техніки за участю обслуговуючого персоналу;
експлуатація зрошувальних і осушувальних систем;
насадження та облаштування ландшафту для захисту від шуму, вітру, ерозії, видимості та засліплення;
облаштування і догляд ландшафту з метою захисту навколишнього природного середовища (відновлення природного стану, рекультивація, меліорація земель, створення зон затримки вологи, відстійників дощової води тощо);
209.17.15. надання послуг у тваринництві (01.42.0 КВЕД):
надання послуг у тваринництві за винагороду або на договірній основі:
утримання тварин та послуги з догляду за свійською худобою і птицею;
послуги з обстеження стану стада, перегону та випасу худоби, очищення та дезінфекції тваринницьких приміщень тощо;
послуги із стимулювання розведення худоби і птиці та забезпечення зростання їх продуктивності;
штучне запліднення тварин;
стриження овець;
209.17.16. надання послуг у лісовому господарстві (02.02.0 КВЕД):
послуги з лісівництва (таксація, оцінка промислового використання лісу, посадка саджанців, залісення та лісовідновлення тощо);
захист лісу від пожеж;
боротьба із шкідниками та хворобами лісу;
послуги з лісозаготівлі (транспортування необробленої деревини в межах лісу);
209.17.17. обробка чи переробка продукції, одержаної в результаті діяльності платника податку у сфері сільського та лісового господарства і рибальства, вважається діяльністю у сфері сільського та лісового господарства і рибальства за умови, якщо така продукція вирощується, відгодовується, виловлюється або збирається (заготовлюється) безпосередньо платником податку (крім їх придбання в інших осіб) (05.01.0, 15.11.0, 15.12.0, 15.13.0, 15.20.0, 15.31.0, 15.32.0, 15.33.0, 15.41.0, 15.42.0, 15.43.0, 15.51.0, 15.61.0, 15.62.0, 15.71.0, 15.81.0, 15.83.0, 15.85.0 КВЕД).
209.18. Сума податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету сільськогосподарськими підприємствами усіх форм власності, які відповідають критеріям, визначеним статтею 209 цього Кодексу, але не обрали спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського, лісового господарства та рибальства, передбаченого статтею 209 цього Кодексу, і на загальних підставах вважаються платником податку на додану вартість, за реалізовані ними молоко, худобу, птицю, вовну власного виробництва, а також за молочні продукти, молочну сировину та м'ясопродукти, вироблені у власних переробних цехах, залишається у розпорядженні цих сільськогосподарських підприємств у розмірі, зазначеному у пункті 209.2 цієї статті і спрямовується на підтримку власного виробництва тваринницької продукції.
{Абзац перший пункту 209.18 статті 209 із змінами, внесеними згідно із Законом № 909-VIII від 24.12.2015}
У разі якщо товарно-матеріальні цінності, виготовлені та/або придбані, використовуються сільськогосподарським підприємством частково для виготовлення зазначених у цьому пункті товарів (послуг), а частково для інших товарів/послуг, то сума сплаченого (нарахованого) податкового кредиту розподіляється виходячи з частки використання таких товарно-матеріальних цінностей в операціях сільськогосподарського виробництва та відповідно в інших операціях.
209.19. З метою застосування пункту 209.2 і підпункту 209.15.1 пункту 209.15 цієї статті:
зернові культури - зернові культури товарних позицій 1001-1008 згідно з УКТ ЗЕД;
технічні культури - технічні культури товарних позицій 1205 і 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД;
продукція тваринництва - продукція товарних позицій 0102 і 0401 згідно з УКТ ЗЕД.
{Статтю 209 доповнено пунктом 209.19 згідно із Законом № 909-VIII від 24.12.2015}
- Стаття 1. Сфера дії Податкового кодексу України
- Стаття 2. Внесення змін до Податкового кодексу України
- Стаття 3. Податкове законодавство України
- Стаття 4. Основні засади податкового законодавства України
- Стаття 5. Співвідношення податкового законодавства з іншими законодавчими актами
- Стаття 6. Поняття податку та збору
- Стаття 7. Загальні засади встановлення податків і зборів
- Стаття 8. Види податків та зборів
- Стаття 9. Загальнодержавні податки та збори
- Стаття 10. Місцеві податки
- Стаття 11. Спеціальні податкові режими
- Стаття 12. Повноваження Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, сільських, селищних, міських рад та рад об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, щодо податків та зборів
- Стаття 13. Усунення подвійного оподаткування
- Стаття 14. Визначення понять
- Стаття 15. Платники податків
- Стаття 16. Обов'язки платника податків
- Стаття 17. Права платника податків
- Стаття 18. Податкові агенти
- Стаття 19. Представники платника податків
- Стаття 19-1. Функції контролюючих органів
- Стаття 19-2. Функції центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, в частині забезпечення формування та реалізації податкової та митної політики
- Стаття 19-3. Функції державних податкових інспекцій
- Стаття 20. Права контролюючих органів
- Стаття 21. Обов'язки і відповідальність посадових та службових осіб контролюючих органів
- Стаття 22. Об'єкт оподаткування
- Стаття 23. База оподаткування
- Стаття 24. Одиниця виміру бази оподаткування
- Стаття 25. Ставка податку
- Стаття 26. Базова (основна) ставка податку
- Стаття 27. Гранична ставка податку
- Стаття 28. Абсолютна та відносна ставки податку
- Стаття 29. Обчислення суми податку
- Стаття 30. Податкові пільги
- Стаття 31. Строк сплати податку та збору
- Стаття 32. Зміна строку сплати податку та збору
- Стаття 33. Податковий період
- Стаття 34. Види податкового періоду
- Стаття 35. Порядок сплати податків та зборів
- Стаття 36. Податковий обов'язок
- Стаття 37. Виникнення, зміна і припинення податкового обов'язку
- Стаття 38. Виконання податкового обов'язку
- Стаття 39. Трансфертне ціноутворення
- Стаття 39-1. Особливості застосування валютних курсів при нарахуванні митних платежів
- Стаття 40. Сфера застосування цього розділу
- Стаття 41. Контролюючі органи та органи стягнення
- Стаття 42. Листування платників податків та контролюючих органів
- Стаття 42-1. Електронний кабінет
- Стаття 43. Умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань та пені
- Стаття 44. Вимоги до підтвердження даних, визначених у податковій звітності
- Стаття 45. Податкова адреса
- Стаття 46. Податкова декларація (розрахунок)
- Стаття 47. Особи, які несуть відповідальність за складення податкової звітності
- Стаття 48. Складення податкової декларації
- Стаття 49. Подання податкової декларації до контролюючих органів
- Стаття 50. Внесення змін до податкової звітності
- Стаття 51. Подання відомостей про суми виплачених доходів платникам податків-фізичним особам
- Стаття 52. Податкова консультація
- Стаття 53. Наслідки застосування податкових консультацій
- Стаття 54. Визначення сум податкових та грошових зобов'язань
- Стаття 55. Скасування рішень контролюючих органів
- Стаття 56. Оскарження рішень контролюючих органів
- Стаття 57. Строки сплати податкового зобов'язання
- Стаття 58. Податкове повідомлення-рішення
- Стаття 59. Податкова вимога
- Стаття 60. Відкликання податкового повідомлення-рішення і податкової вимоги
- Стаття 61. Визначення податкового контролю та повноваження органів державної влади щодо його здійснення
- Стаття 62. Способи здійснення податкового контролю
- Стаття 63. Загальні положення щодо обліку платників податків
- Стаття 64. Взяття на облік юридичних осіб та відокремлених підрозділів юридичних осіб
- Стаття 65. Облік самозайнятих осіб
- Стаття 66. Внесення змін до облікових даних платників податків, крім фізичних осіб, які не зареєстровані підприємцями та не провадять незалежну професійну діяльність
- Стаття 67. Підстави та порядок зняття з обліку у контролюючих органах юридичних осіб, їх відокремлених підрозділів та самозайнятих осіб
- Стаття 68. Інформація, що подається для обліку платників податків органами державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності та іншими органами
- Стаття 69. Вимоги до відкриття та закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах, особливості подання звітності за підзвітними рахунками
- Стаття 70. Державний реєстр фізичних осіб-платників податків
- Стаття 71. Визначення інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючого органу
- Стаття 72. Збір податкової інформації
- Стаття 73. Отримання податкової інформації контролюючими органами
- Стаття 74. Обробка та використання податкової інформації
- Стаття 75. Види перевірок
- Стаття 76. Порядок проведення камеральної перевірки
- Стаття 77. Порядок проведення документальних планових перевірок
- Стаття 78. Порядок проведення документальних позапланових перевірок
- Стаття 79. Особливості проведення документальної невиїзної перевірки
- Стаття 80. Порядок проведення фактичної перевірки
- Стаття 81. Умови та порядок допуску посадових осіб контролюючих органів до проведення документальних виїзних та фактичних перевірок
- Стаття 82. Строки проведення виїзних перевірок
- Стаття 83. Матеріали, які є підставами для висновків під час проведення перевірок
- Стаття 84. Проведення експертизи під час здійснення податкового контролю контролюючими органами
- Стаття 85. Надання платниками податків документів
- Стаття 86. Оформлення результатів перевірок
- Стаття 87. Джерела сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків
- Стаття 88. Зміст податкової застави
- Стаття 89. Виникнення права податкової застави
- Стаття 90. Податковий пріоритет
- Стаття 91. Податковий керуючий
- Стаття 92. Узгодження операцій із заставленим майном
- Стаття 93. Припинення податкової застави
- Стаття 94. Адміністративний арешт майна
- Стаття 95. Продаж майна, що перебуває у податковій заставі
- Стаття 96. Погашення податкового боргу державних підприємств, які не підлягають приватизації, та комунальних підприємств
- Стаття 97. Погашення грошових зобов'язань або податкового боргу в разі ліквідації платника податків, не пов'язаної з банкрутством
- Стаття 98. Порядок погашення грошових зобов'язань або податкового боргу у разі реорганізації платника податків, або передачі цілісного майнового комплексу державного чи комунального підприємства в оренду чи концесію
- Стаття 99. Порядок виконання грошових зобов’язань та/або погашення податкового боргу фізичної особи (у тому числі фізичної особи-підприємця, фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність) у разі її смерті або визнання безвісно відсутньою чи недієздатною, а також малолітньої/неповнолітньої особи
- Стаття 100. Розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу платника податків
- Стаття 101. Списання безнадійного податкового боргу
- Стаття 102. Строки давності та їх застосування
- Стаття 103. Порядок застосування міжнародного договору України про уникнення подвійного оподаткування стосовно повного або часткового звільнення від оподаткування доходів нерезидентів із джерелом їх походження з України
- Стаття 104. Порядок надання допомоги у стягненні податкового боргу в міжнародних правовідносинах
- Стаття 105. Узгодження суми податкового боргу в міжнародних правовідносинах
- Стаття 106. Відкликання податкових повідомлень в міжнародних правовідносинах або податкових вимог
- Стаття 107. Заходи щодо стягнення суми податкового боргу в міжнародних правовідносинах
- Стаття 108. Нарахування пені та штрафних санкцій на суму податкового боргу в міжнародних правовідносинах
- Стаття 109. Загальні положення
- Стаття 110. Особи, які притягаються до відповідальності за вчинення правопорушень
- Стаття 111. Види відповідальності за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи
- Стаття 112. Загальні умови притягнення до фінансової відповідальності
- Стаття 113. Штрафні (фінансові) санкції (штрафи)
- Стаття 114. Строки давності для застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів)
- Стаття 115. Застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) у разі вчинення кількох порушень
- Стаття 116. Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів)
- Стаття 117. Порушення встановленого порядку взяття на облік (реєстрації) у контролюючих органах
- Стаття 118. Порушення строку та порядку подання інформації про відкриття або закриття банківських рахунків, звіту про підзвітні рахунки
- Стаття 119. Порушення платником податків порядку подання інформації про фізичних осіб-платників податків
- Стаття 120. Неподання або несвоєчасне подання податкової звітності або невиконання вимог щодо внесення змін до податкової звітності
- Стаття 120-1. Порушення строків реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та допущення помилок при зазначенні обов’язкових реквізитів податкової накладної
- Стаття 120-2. Порушення порядку реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до таких акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних
- Стаття 121. Порушення встановлених законодавством строків зберігання документів з питань обчислення і сплати податків та зборів, а також документів, пов'язаних із виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи
- Стаття 122. Порушення правил застосування спрощеної системи оподаткування фізичною особою-підприємцем
- Стаття 123. Штрафні (фінансові) санкції (штрафи) у разі визначення контролюючим органом суми податкового зобов'язання
- Стаття 123-1. Порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема, страхування додаткової пенсії
- Стаття 124. Відчуження майна, яке перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу
- {Статтю 125 виключено на підставі Закону № 71-VIII від 28.12.2014}
- Стаття 126. Порушення правил сплати (перерахування) податків
- Стаття 127. Порушення правил нарахування, утримання та сплати (перерахування) податків у джерела виплати
- Стаття 128. Неподання або подання з порушенням строку банками чи іншими фінансовими установами податкової інформації контролюючим органам
- Стаття 128-1. Порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах
- Стаття 129. Пеня
- Стаття 130. Зупинення строків нарахування пені
- Стаття 131. Порядок сплати пені, нарахованої за невиконання податкового зобов'язання
- Стаття 132. Порядок нарахування пені у разі порушення умов, за яких надавалося звільнення (умовне звільнення) від оподаткування при ввезенні товарів на митну територію України
- Стаття 133. Платники податку
- Стаття 134. Об’єкт оподаткування
- Стаття 135. База оподаткування
- Стаття 136. Ставки податку
- Стаття 137. Порядок обчислення податку на прибуток підприємств та сплати
- Стаття 138. Різниці, які виникають при нарахуванні амортизації необоротних активів
- Стаття 139. Різниці, що виникають при формуванні резервів (забезпечень)
- Стаття 140. Різниці, які виникають при здійсненні фінансових операцій
- Стаття 141. Особливості оподаткування окремих видів діяльності та операцій
- Стаття 142. Звільнення від оподаткування
- Стаття 162. Платники податку
- Стаття 163. Об'єкт оподаткування
- Стаття 164. База оподаткування
- Стаття 165. Доходи, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу
- Стаття 166. Податкова знижка
- Стаття 167. Ставки податку
- Стаття 168. Порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) податку до бюджету
- Стаття 169. Перерахунок податку та податкові соціальні пільги
- Стаття 170. Особливості нарахування (виплати) та оподаткування окремих видів доходів
- Стаття 171. Особи, відповідальні за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) податку до бюджету
- Стаття 172. Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомого майна
- Стаття 173. Порядок оподаткування операцій з продажу або обміну об'єктів рухомого майна
- Стаття 174. Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав
- Стаття 175. Визначення суми процентів, сплачених платником податку за користування іпотечним житловим кредитом з метою нарахування податкової знижки
- Стаття 176. Забезпечення виконання податкових зобов'язань
- Стаття 177. Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою-підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування
- Стаття 178. Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність
- Стаття 179. Порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи (податкової декларації)
- Стаття 180. Платники податку
- Стаття 181. Вимоги щодо реєстрації осіб як платників податку
- Стаття 182. Добровільна реєстрація платників податку
- Стаття 183. Порядок реєстрації платників податку
- Стаття 184. Анулювання реєстрації платника податку
- Стаття 185. Визначення об'єкта оподаткування
- Стаття 186. Місце постачання товарів та послуг
- Стаття 187. Дата виникнення податкових зобов'язань
- Стаття 188. Порядок визначення бази оподаткування в разі постачання товарів/послуг
- Стаття 189. Особливості визначення бази оподаткування в разі постачання товарів/послуг в окремих випадках
- Стаття 190. Порядок визначення бази оподаткування для товарів, які ввозяться на митну територію України, послуг, які поставляються нерезидентами на митній території України
- Стаття 191. Особливості оподаткування операцій з ввезення на митну територію України товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, у несупроводжуваному багажі та товарів, що ввозяться на митну територію України фізичними особами в ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі
- Стаття 192. Особливості визначення бази оподаткування в окремих випадках (порядок коригування податкових зобов'язань та податкового кредиту)
- Стаття 193. Розміри ставок податку
- Стаття 194. Операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою
- Стаття 195. Операції, що підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою
- Стаття 196. Операції, що не є об'єктом оподаткування
- Стаття 197. Операції, звільнені від оподаткування
- Стаття 198. Податковий кредит
- Стаття 199. Пропорційне віднесення сум податку до податкового кредиту
- Стаття 200. Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків
- Стаття 200-1. Електронне адміністрування податку на додану вартість
- Стаття 201. Податкова накладна
- Стаття 202. Звітні (податкові) періоди
- Стаття 203. Порядок надання податкової декларації та строки розрахунків з бюджетом
- {Статтю 204 виключено на підставі Закону № 4915-VI від 07.06.2012}
- {Статтю 205 виключено на підставі Закону № 4915-VI від 07.06.2012}
- Стаття 206. Особливості оподаткування операцій під час переміщення товарів через митний кордон України залежно від обраного митного режиму
- Стаття 207. Порядок оподаткування туроператорської та турагентської діяльності
- Стаття 208. Оподаткування послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України
- Стаття 210. Спеціальний режим оподаткування діяльності щодо виробів мистецтва, предметів колекціонування або антикваріату
- Стаття 211. Особливості оподаткування операцій, пов'язаних із виконанням робіт з підготовки до зняття і зняття енергоблоків Чорнобильської АЕС з експлуатації та перетворення об'єкта "Укриття" на екологічно безпечну систему
- Стаття 212. Платники податку
- Стаття 213. Об'єкти оподаткування
- Стаття 214. База оподаткування
- Стаття 215. Підакцизні товари та ставки податку
- {Статтю 215-1 виключено на підставі Закону № 71-VIII від 28.12.2014}
- Стаття 216. Дата виникнення податкових зобов'язань
- Стаття 217. Порядок обчислення податку з підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України, а також з підакцизних товарів (продукції), реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі, та з товарів (продукції), використаних як пальне
- Стаття 218. Порядок обчислення податку з товарів, які ввозяться на митну територію України
- {Статтю 219 виключено на підставі Закону № 4915-VI від 07.06.2012}
- {Статтю 219 виключено на підставі Закону № 71-VIII від 28.12.2014}
- Стаття 220. Особливості обчислення податку з тютюнових виробів за адвалорними ставками
- Стаття 221. Особливості обчислення податку з тютюнових виробів
- Стаття 222. Порядок і строки сплати податку
- Стаття 223. Складення та подання декларації з акцизного податку
- Стаття 224. Контроль за сплатою податку
- Стаття 225. Особливості оподаткування алкогольних напоїв
- Стаття 226. Виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів
- Стаття 227. Ввезення на митну територію України імпортних алкогольних напоїв і тютюнових виробів
- Стаття 228. Контроль за надходженням податку з алкогольних напоїв, тютюнових виробів, пального та спирту етилового
- Стаття 229. Особливості оподаткування деяких підакцизних товарів залежно від напряму його використання
- Стаття 230. Акцизні склади
- Стаття 231. Акцизна накладна
- Стаття 232. Електронне адміністрування реалізації пального та спирту етилового
- Стаття 240. Платники податку
- {Статтю 241 виключено на підставі Закону № 71-VIII від 28.12.2014}
- Стаття 242. Об'єкт та база оподаткування
- Стаття 243. Ставки податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення
- {Статтю 244 виключено на підставі Закону № 71-VIII від 28.12.2014}
- Стаття 245. Ставки податку за скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти
- Стаття 246. Ставки податку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах
- {Статтю 246-1 виключено на підставі Закону № 1191-VII від 08.04.2014}
- Стаття 247. Ставки податку за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені)
- Стаття 248. Ставки податку за тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк
- Стаття 249. Порядок обчислення податку
- Стаття 250. Порядок подання податкової звітності та сплати податку
- Стаття 251. Склад рентної плати
- Стаття 252. Рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин
- Стаття 253. Рентна плата за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин
- Стаття 254. Рентна плата за користування радіочастотним ресурсом України
- Стаття 255. Рентна плата за спеціальне використання води
- Стаття 256. Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів
- Стаття 256-1. Рентна плата за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України
- Стаття 257. Подання декларації і строки сплати рентної плати
- Стаття 258. Відповідальність платників рентної плати та контроль за її справлянням
- Стаття 265. Склад податку на майно
- Стаття 266. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
- Стаття 267. Транспортний податок
- Стаття 268. Туристичний збір
- Стаття 268-1. Збір за місця для паркування транспортних засобів
- Стаття 269. Платники земельного податку
- Стаття 270. Об'єкти оподаткування земельним податком
- Стаття 271. База оподаткування земельним податком
- {Статтю 272 виключено на підставі Закону № 71-VIII від 28.12.2014}
- Стаття 273. Оподаткування земельних ділянок, наданих на землях лісогосподарського призначення (незалежно від місцезнаходження), земельним податком
- Стаття 274. Ставка земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження)
- {Статтю 275 виключено на підставі Закону № 71-VIII від 28.12.2014}
- {Статтю 276 виключено на підставі Закону № 71-VIII від 28.12.2014}
- Стаття 277. Ставки земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких не проведено
- {Статтю 278 виключено на підставі Закону № 71-VIII від 28.12.2014}
- {Статтю 279 виключено на підставі Закону № 71-VIII від 28.12.2014}
- {Статтю 280 виключено на підставі Закону № 71-VIII від 28.12.2014}
- Стаття 281. Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб
- Стаття 282. Пільги щодо сплати податку для юридичних осіб
- Стаття 283. Земельні ділянки, які не підлягають оподаткуванню земельним податком
- Стаття 284. Особливості оподаткування платою за землю
- Стаття 285. Податковий період для плати за землю
- Стаття 286. Порядок обчислення плати за землю
- Стаття 287. Строк сплати плати за землю
- Стаття 288. Орендна плата
- Стаття 289. Індексація нормативної грошової оцінки земель
- {Статтю 290 виключено на підставі Закону № 71-VIII від 28.12.2014}
- Стаття 291. Загальні положення
- Стаття 292. Порядок визначення доходів та їх склад для платників єдиного податку першої-третьої груп
- Стаття 292-1. Об’єкт та база оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи
- Стаття 293. Ставки єдиного податку
- Стаття 294. Податковий (звітний) період
- Стаття 295. Порядок нарахування та строки сплати єдиного податку
- Стаття 296. Ведення обліку і складення звітності платниками єдиного податку
- Стаття 297. Особливості нарахування, сплати та подання звітності з окремих податків і зборів платниками єдиного податку
- Стаття 298. Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, або відмови від спрощеної системи оподаткування
- Стаття 299. Порядок реєстрації та анулювання реєстрації платників єдиного податку
- Стаття 300. Відповідальність платника єдиного податку
- Стаття 335. Порядок оподаткування інвестора під час виконання угоди про розподіл продукції
- Стаття 336. Особливості сплати податку на прибуток
- Стаття 337. Особливості сплати податку на додану вартість
- Стаття 338. Особливості справляння рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин
- Стаття 339. Особливості здійснення контролю за виконанням угоди про розподіл продукції
- Стаття 340. Гарантії у разі внесення змін до податкового законодавства
- Стаття 341. Служба в контролюючих органах
- Стаття 342. Посадові особи контролюючих органів
- Стаття 343. Спеціальні звання
- Стаття 344. Пенсійне забезпечення посадових осіб контролюючих органів
- Стаття 345. Захист особистих і майнових прав посадових осіб контролюючих органів
- Стаття 346. Відшкодування державою шкоди, завданої посадовій особі контролюючого органу
- {Статтю 347 виключено на підставі Закону № 1200-VII від 10.04.2014}
- Стаття 348. Податкова міліція та її завдання
- Стаття 349. Структура податкової міліції
- Стаття 350. Повноваження податкової міліції
- Стаття 351. Права податкової міліції
- Стаття 352. Прийняття на службу до податкової міліції
- Стаття 353. Служба в податковій міліції
- Стаття 354. Заохочення та відповідальність посадових і службових осіб податкової міліції
- Стаття 355. Врегулювання конфлікту інтересів
- Стаття 356. Правовий та соціальний захист осіб начальницького і рядового складу податкової міліції
- Стаття 357. Матеріальне та соціально-побутове забезпечення осіб начальницького і рядового складу податкової міліції
- Розділ xix. прикінцеві положення
Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.