Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Стаття 83. Матеріали, які є підставами для висновків під час проведення перевірок

83.1. Для посадових осіб контролюючих органів під час проведення перевірок підставами для висновків є:

83.1.1. документи, визначені цим Кодексом;

83.1.2. податкова інформація;

83.1.3. експертні висновки;

83.1.4. судові рішення;

83.1.5. виключено;

83.1.6. податкові консультації, інші матеріали, отримані в порядку та у спосіб, передбачені цим Кодексом або іншими законами, контроль за дотриманням яких покладений на контролюючі органи.

{Підпункт 83.1.6 пункту 83.1 статті 83 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1797-VIII від 21.12.2016}

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ": 

Аналізуйте судовий акт: Податковий кредит має бути підтверджений належним чином складеними первинними документами, що відображають реальність господарської операції (Постанова від 21 лютого 2017р. у справі № 804/5424/16)

Судом першої інстанції задоволено позов суб'єкта господарювання щодо скасування податкового повідомлення-рішення, яким збільшено суму грошового зобов'язання з податку на прибуток. Суд зазначив, що податковий кредит для цілей визначення об'єкта оподаткування податком на додану вартість та витрати, які враховуються для визначення об'єкта оподаткування податком на прибуток, мають бути підтверджені належним чином складеними первинними документами, що відображають реальність господарської операції, яка є підставою для формування податкового обліку платника податків. Вказані документи відповідали вимогам закону.

Проте, орган ДФС оскаржив це рішення у апеляційному порядку вказавши при цьому, що показники податкової звітності сформовані на підставі даних не підтверджених документами. Посилається на те, що аналіз ваги готової продукції (кільця цільнокатані), визначеної у сертифікатах якості, рахунках-фактурах та вантажно-митних деклараціях та ваги матеріалів, використаних при переробці, згідно актів здачі-приймання виконаних робіт, встановлена їх невідповідність у кількісному значенні на 13279,85кг. Зазначає, що існують фактори (вид ковки, вид нагрівання, метод виготовлення поковки), які безпосередньо впливають на зворотні та незворотні відходи, отримані в процесі виробництва.

Однак, залишаючи рішення місцевого суду без зміни апеляційний суд вказав, що силу ст. 83 ПКУ підставами для висновків під час перевірки є: документи, визначені ПКУ, податкова інформація, експертні висновки, судові рішення. Отже висновки податкового органу, зазначені в акті перевірки (про формування податкової звітності на підставі даних, не підтверджених документально) зроблені без експертного досілдження безпідставно.

Водночас за відсутності експертних висновків, щодо факторів, які безпосередньо впливають на процес виробництва податковий орган позбавлений можливостісамостійно аналізувати та робити висновки оскільки останній не має відповідної технічної кваліфікації щодо технологічних процесів, отже не може робити такі технологічні висновки замість експерта.

0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
ЕСПЧ
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події:
0